Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A leminősítés veszélye nem múlt el.

Megerősítette változatlan negatív kilátással Izrael devizában és hazai valutában fennálló adósságkötelezettségeinek "A2" szintű, elsőrendű befektetői besorolásait a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő szerint továbbra is a kockázatok között szerepel a közvetlen katonai konfrontáció Izrael és Irán között.

A gázai háború ezt is elérte

A péntek éjjel Londonban bejelentett döntés indoklásában a Moody's kiemeli, hogy Izrael elsőbbségi devizaadósság-kibocsátásainak minősítése továbbra is a lehetséges legjobb, vagyis "Aaa", tekintettel arra, hogy e kibocsátások mögött az amerikai kormány visszavonhatatlan, igény szerinti garanciavállalása áll. Az "A2" szuverén besorolás a Moody's véleménye szerint tükrözi a geopolitikai kockázatokkal szembeni megnövekedett izraeli kitettséget.

A háború kockázatokat jelent
A háború kockázatokat jelent
Fotó: Depositphotos

A cég közölte: alapeseti előrejelzési forgatókönyve azt valószínűsíti, hogy folytatódik a konfliktus Izrael és a Gázai övezetet uraló Hamász iszlamista terrorszervezet között, és folytatódnak az ellenségeskedések Iránnal, valamint az Irán nevében tevékenykedő szerveződésekkel, köztük a Hezbollah libanoni síita milíciával is.

A hitelminősítő szerint az izraeli adósbesorolásra érvényes negatív kilátás a továbbra is lefelé ható kockázatokat tükrözi. Különösképpen nem elhanyagolható annak kockázata, hogy a helyzet nyílt katonai konfliktussá fajul Izrael és a Hezbollah, vagy közvetlenül Izrael és Irán között - fogalmaz elemzésében a Moody's Ratings.

Mit várnak az izraeli gazdaságtól?

A hitelminősítő várakozása szerint az izraeli hazai össztermék (GDP) alig 0,6 százalékkal növekszik az év egészében, de - abból a feltételezésből kiindulva, hogy az ellenségeskedések valamikor az idén véget érnek - jövőre valószínűleg fellendülés kezdődik az izraeli gazdaságban. A Moody's kiemeli ugyanakkor, hogy az idei első negyedévben a költségvetési bevételek mindössze 0,3 százalékkal, a kiadások viszont 38 százalékkal nőttek éves összevetésben.

A cég szerint az év során a bevételi és a kiadási oldal is normalizálódik valamelyest, bár a kiadások a belátható jövőben markánsan meghaladják a Hamász tavaly októberi terrortámadása előtt előirányzott szinteket.

Mindezek alapján a Moody's azzal számol, hogy a hazai össztermékhez mért izraeli államháztartási hiány az idén 7,8 százalék körüli szintre emelkedik, egy százalékponttal magasabbra a hitelminősítő által februárban valószínűsített deficitnél.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az angolok visszatérnek Európához
Káncz Csaba | 2025. szeptember 11. 10:07
Donald Trump beiktatásával az amerikai és brit stratégia és értékek korábbi egyezősége eltűnt. Londonnak lépnie kellett – és visszaindult Európa felé. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 08:17
Több szempontból is jelentős a berepülés.
Nemzetközi Veszélyes nemzetközi tendenciában került elő az Orbán-kormány neve
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 07:30
Egyre gyakoribb a politikai kampánygyűlölködés.
Nemzetközi Trumpot is felhívták a légtérsértő orosz drónok miatt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 07:04
A lengyel elnök megkereste.
Nemzetközi Ez tényleg nagy veszteség Trumpnak – megölték egy fontos aktivistáját
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 06:25
Charlie Kirk egy egyetemi rendezvényen kapott halálos lövést.
Nemzetközi Egy szeptemberi nap, amely megváltoztatta Amerikát és a világot
Elek Lenke | 2025. szeptember 11. 05:59
Napra pontosan huszonnégy évvel ezelőtt omlottak össze a World Trade Center (WTC) ikertornyai New Yorkban. A terrortámadás megváltoztatta a világot – most ezt a napot idézzük fel. 
Nemzetközi Újabb meglepetés-támadás Izraeltől, most Jemenben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 10. 19:39
Jemen fővárosában csapott le az izraeli légierő. 
Nemzetközi Kína is elítélte a katari támadást
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 10. 19:11
Kína felszólítja az érintett nagyhatalmakat, hogy a Közel-Kelet békéjét és stabilitását helyezzék előtérbe – közölte Lin Csien, a kínai külügyminisztérium szóvivője szerdán a tárca szokásos pekingi sajtótájékoztatóján.
Nemzetközi A Patriótáknál kivágta a biztosítékot Ursula von der Leyen szerdai beszéde?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 10. 18:12
Bizalmatlansági indítványt nyújtott be Ursula von der Leyen ellen Orbánék európai pártcsaládja.
Nemzetközi Szabadkoznak a drónügyben az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 10. 16:36
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását – közölte az orosz védelmi minisztérium.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG