1p

Repülőgépet bérelt a brit kormány a Libanonban tartózkodó brit állampolgárok elszállítására.

A londoni külügyminisztérium kedd hajnali bejelentése szerint a repülőgép szerdán száll fel a bejrúti nemzetközi repülőtérről. A tárca szerint az esetleges további charterjáratokról az igényektől és a térség biztonsági helyzetétől függően döntenek majd. A szerdán induló repülőgépre brit állampolgárok és házastársuk vagy élettársuk, illetve 18 évnél fiatalabb gyerekeik szállhatnak fel.

A brit kormány az Irán által támogatott libanoni Hezbollah síita milícia és Izrael fegyveres konfliktusának fellángolása után azonnal felszólította a Libanonban tartózkodó brit állampolgárokat a haladéktalan távozásra, és ennek elősegítésére bérelt most egy repülőgépet. A minisztérium szerint szükség esetére a brit királyi légierő (RAF) is készenlétben tart repülőgépeket és szállító helikoptereket. London a múlt héten 700 fős brit katonai kontingenst vezényelt Ciprusra, és az alakulathoz a brit határrendészet és a külügyminisztérium illetékesei is csatlakoztak.

(MTI)

Címkék: Nemzetközi Libanon

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Moszkvába utaznak ma Witkoffék, mindent Putyin elé tárhatnak
Imre Lőrinc | 2025. december 2. 06:30
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök közölte, hogy Kijev béketárgyalásokkal kapcsolatos prioritásai között szerepel Ukrajna szuverenitásának megőrzése és erős biztonsági garanciák megszerzése.
Nemzetközi Moszkvába utazik Trump különmegbízottja
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 15:40
Steve Witkoff kedden délután tárgyal Vlagyimir Putyinnal az ukrajnai háború lehetséges lezárásáról.
Nemzetközi A nap képe: nem akárhogy fogadta Zelenszkijt az egyik legfontosabb európai vezető
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 14:13
Az ukrán elnök a párizsi Élysée-palotában tesz látogatást hétfőn.
Nemzetközi Orbán Viktor dörzsölheti a tenyerét: nagy bajok vannak Ursula von der Leyen tervével
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 13:52
Nem a magyar miniszterelnök dugja be a botot a küllők közé az orosz vagyon Ukrajna érdekében történő felhasználásának kérdésében.
Nemzetközi Újabb lövöldözés Oroszországban
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 12:36
Győzelmi jelentés Donyeckből, megakadályozott merénylet a Krímen – megszólalt az orosz védelmi minisztérium hétfőn délelőtt.
Nemzetközi Tágra nyitja a kapukat Putyin a kínaiak előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 11:26
Új rendelet lépett hatályba.
Nemzetközi Szijjártó Péter megszólalt a moszkvai tolmácsolásról
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 10:36
Ő is be tudott volna segíteni a miniszterelnöknek.
Nemzetközi Donald Trump: Ukrajnának van néhány „nehéz, aprócska problémája”
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 09:46
A korrupciós botrány nem segíti a háború lezárását. Hétfőn Moszkvába érkezik az amerikai elnök különmegbízottja.
Nemzetközi Kipróbálták az átalakított választási rendszert türk barátainknál
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 07:04
Hivatalos eredmények csak két hét múlva várhatók Kirgizisztánban.
Nemzetközi Lecserélt ukrán vezetővel tárgyaltak az amerikaiak a békéről
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 06:44
Az Egyesült Államok „hallja és támogatja Ukrajnát”?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG