2p

Emelkedik az esetek száma, újabb térségekben terjed a kór.

Folyamatosan emelkedik az Mpox, azaz majomhimlős esetek száma Afrikában, a fertőzés egyre több térségben üti fel a fejét - jelentette hétfőn az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

A nyugat-afrikai Guineából is jelentettek már egy halálesetet, de a legsúlyosabban érintett ország továbbra is a Kongói Demokratikus Köztársaság, ott regisztrálták az eddig laborteszttel igazolt 6600 eset 85 százalékát. Afrikában 32 ember halt bele a majomhimlő okozta szövődményekbe, 25 haláleset Kongóban történt.

Az erősen korlátozott diagnosztikai kapacitások miatt a WHO szerint Kongóban például a gyanús esetek mindössze 37 százalékában tudnak labortesztet végezni. Az elvégzett vizsgálatok 55 százalékában lesz pozitív az eredmény.

Az országok folyamatosan jelentik a fertőzésgyanús esetek számát a WHO-nak, de ezek az adatok csak korlátozottan értelmezhetők. Nem kizárt például, hogy az Mpox-szal kapcsolatos információs kampányok miatt nőtt az aggodalom az emberek körében, és sokkal többen fordulnak orvoshoz bőrkiütéses tünetek miatt.

A Kongóval szomszédos Burundiban augusztus közepe után jelentősen megugrott a fertőzésgyanúsként azonosított esetek száma. Burundiban sokkal több labortesztet tudnak elvégezni, és a gyanús páciensek mintegy 93 százalékánál tisztázni tudják a megbetegedések hátterét. Nagyjából az esetek 40 százalékában bizonyosodik be, hogy majomhimlőről van szó. A fertőzöttek harmada öt év alatti gyerek.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hát erről még nem értesítették az oroszokat
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 15:01
A Kreml kedden azt közölte, hogy nem érkezett hozzájuk nyilatkozat Indiától az orosz olajvásárlások leállításáról, miután Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy Újdelhi beleegyezett az ilyen vásárlások leállításába a Washingtonnal kötött kereskedelmi megállapodás részeként.
Nemzetközi Szaporodnak a tüskék Trump oldalában, itt egy újabb választási pofon
Kollár Dóra | 2026. február 3. 14:21
Egy texasi időközi voksolás eredménye nyugtalanságra ad okot.
Nemzetközi Spanyolország betiltja majd a 16 év alattiak közösségi médiához való hozzáférését
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 13:21
A platformoknak életkor-ellenőrző rendszereket kell bevezetniük – jelentette be Pedro Sanchez miniszterelnök kedden, miközben számos más intézkedést is bejelentett a biztonságos digitális környezet garantálása érdekében.
Nemzetközi Több mint félezer rakétával és drónnal támadta meg a dermesztő fagyban Ukrajnát az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 11:21
Az orosz hadsereg összesen 521 támadóeszközt vetett be ukrajnai létfontosságú energetikai és infrastrukturális létesítmények ellen keddre virradóra, a célpontok több mint 85 százalékát a légvédelem megsemmisítette, azonban a támadásban sokan megsebesültek, és komoly károk keletkeztek – közölték katonai és helyhatósági forrásokra hivatkozva ukrán hírügynökségek és hírportálok.
Nemzetközi Stratégiai tartalékot képez kritikus ásványokból az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 07:26
Az Egyesült Államok 12 milliárd dollár értékű stratégiai tartalékot hoz létre ritkaföldfémekből és más kritikus ásványokból, hogy csökkentse az ország függését a fémek finomításának jelentős részét ellenőrző Kínától. A tartalék célja, hogy elkerülhetők legyenek az ellátási hiányok az amerikai vállalatok számára – jelentette be Donald Trump elnök hétfőn a Fehér Házban.
Nemzetközi Trump vagy Putyin? India választott, és nagy jutalmat kap
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 07:04
Az Egyesült Államok kereskedelmi megállapodásra jutott Indiával, amelynek részeként Washington 18 százalékra csökkenti az indiai termékekre kivetett amerikai vámokat, cserébe Újdelhi vállalja az orosz olaj vásárlásának befejezését, valamint több amerikai termék importját és a kereskedelmi akadályok leépítését – közölte Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi portálon tett bejegyzésében.
Nemzetközi Trump eldöntötte: kivérezteti Kubát
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 06:57
Washington fokozza a Kubára gyakorolt gazdasági nyomást, Mexikó pedig felhagy a kubai olajszállításokkal – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök az Ovális Irodában újságírók előtt.  
Nemzetközi Nem akármilyen találkozót rendezhetnek pénteken
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 17:53
Irán és az Egyesült Államok asztalhoz ülhet.
Nemzetközi Zelenszkij fontos hírt közölt az ukrán télből
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 16:13
Oroszország ezúttal nem támadta az energetikai infrastruktúrát.
Nemzetközi Váratlan ötlettel állt elő a belga kormány: itt a megoldás a túlzsúfolt börtönökre?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 15:28
Az országhatáron kívül bérelnének pluszkapacitást. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG