2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Ukrajna egykori főparancsnoka és jelenlegi brit nagykövete szerint szinte lehetetlen kilépni az „elhúzódó” háborúból.

Valerij Zaluzsnij, akit korábban sokan az ukrán elnök riválisának tartottak, ezt kedden a brit királyi külügyi intézetben a Chatham House-ban tartott beszédében jelentette ki - számol be róla a Kyiv Independent tudósítója. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerdán ismertette Győzelmi Tervét, amivel az oroszokat tárgyalóasztalhoz kényszerítené.

Zaluzsnij megismételte álláspontját, miszerint 2023-ban a Nyugat nem biztosított elegendő fegyvert Kijevnek, ezért Ukrajnának nem sikerült „jelentős sikert elérni Oroszország legyőzésében" ellentámadása során.

„Következésképpen az elhúzódó háború állapotába kerültünk. Személyes véleményem szerint ebből az elhúzódó háborúból... szinte lehetetlennek tűnik a kiút" - mondta.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pisztolyt ajándékoz az akkor még főparancsnok Valerij Zaluzsnijnak
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pisztolyt ajándékoz az akkor még főparancsnok Valerij Zaluzsnijnak
Fotó: Ukrainian Presidential Press Service

2023 novemberében a The Economist magazin interjút közölt Zaluzsnijjal, amiben a tábornok a háború állapotát „patthelyzetként” jellemezte. A megjegyzés ellentétben állt a Volodimir Zelenszkij elnök és kormánya által általában mondottakkal, és állítólag viszályt váltott ki kettejük között. Zaluzsnij arra figyelmeztetett, hogy Oroszország teljes körű háborúja Ukrajna ellen „állóháborús” szakaszba kerül. Ezt az új szakaszt a „statikus és anyagháborús harcok” jellemzik, amelyek lehetővé tették Oroszországnak, hogy visszaállítsa katonai erejét.

Az idén Ukrajna kihívásokkal küzdött a frontvonal védelme terén, különösen Donyeck megyében, ahol Oroszország következetesen koncentrálta a támadóképességét.

Miután Ukrajna október elején kivonult Vuhledarból, az orosz erők a Donyeck megye Pokrovszk, Toreck és Kurahove városai ellen összpontosítják erőfeszítéseiket, ahol a túlerőben lévő és jobban felfegyverzett ellenség ellen az ukrán katonák lassan veszítenek a nyomás hatására.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kettővel több emberrel tér haza Szijjártó Péter gépe Moszkvából
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 18:51
Putyin megerősítette: két magyar hadifoglyot is elengednek Szijjártó Péterrel. 
Nemzetközi NATO-tagország felé lőtt rakétát semmisítettek meg
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:15
Iránból indított ballisztikus rakétát semmisítettek meg a török légtér felett a NATO lég- és rakétavédelmi erői.
Nemzetközi Nagyon sok külföldön élő magyar fog szavazni
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:35
Több mint 471 ezer, magyarországi lakhellyel nem rendelkező külhoni magyar állampolgár regisztrált eddig a levélszavazók számára fenntartott névjegyzékbe – közölte Nagy Attila, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke szerdán sajtótájékoztatón Kolozsváron.
Nemzetközi Orbán Viktor: már 75 lokációt véd a hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 14:44
Az energetikai létesítményekhez már kivezényelt honvédség és rendőrség innentől a szélsőséges iszlamista csoportokkal összefüggésbe hozható személyek ellen is fellépnek.
Nemzetközi Moszkvában kér garanciát Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:00
Megérkezett az orosz fővárosba a magyar külgazdasági és külügyminiszter, ahonnan élő adásban jelentkezett be, fontos találkozója előtt.
Nemzetközi A spanyol miniszterelnök erős beszédben szólt vissza Donald Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:32
Pedro Sánchez határozottan visszautasította az amerikai elnök kereskedelmi embargós fenyegetését, és ismételten hangsúlyozta ellenállását a háborúval és az általa a „nemzetközi jog összeomlásának” nevezett folyamattal szemben.
Nemzetközi Donald Trump a venezuelai kedvence eldobására készül?
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:10
A Trump-adminisztráció csendben jogi eljárást készít elő a venezuelai ideiglenes elnök, Delcy Rodríguez ellen, beleértve egy büntetővádirat-tervezet összeállítását is – ez egyike azoknak az eszközöknek, amelyekkel Washington igyekszik növelni befolyását Caracas felett – állítja négy, az ügyet ismerő forrás.
Nemzetközi Eddig ennyien halhattak meg az USA-Izrael páros Irán elleni háborújában
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 09:50
Majdnem ezer ember halt meg a Közel-Keleten, mióta az Egyesült Államok és Izrael február 28-án megtámadta Iránt. Az amerikai katonai bázisoknak és személyzetnek otthont adó Perzsa-öböl menti államok, valamint Libanon gyorsan bekapcsolódtak a konfliktusba.
Nemzetközi A CIA kurd erők felfegyverzésére törekszik, hogy felkelést szítson Iránban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 09:30
A Trump-adminisztráció aktív tárgyalásokat folytatott iráni ellenzéki csoportokkal és iraki kurd vezetőkkel arról, hogy katonai támogatást nyújtson nekik.
Nemzetközi Donald Trump büntetné a spanyolokat, de Friedrich Merz visszaszólt
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 08:05
Az amerikai elnök kedden kereskedelmi embargóval fenyegette meg az EU tagállamát, miután NATO-szövetségese megtagadta katonai bázisainak használatát az Irán elleni támadáshoz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG