3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Úgy tűnik, néha azért keresnek rá sokan a kriptodevizákra a Google-nál, mert nagyon felmentek az árfolyamok. Néha meg azért mennek fel, mert sokan rákerestek, majd vásároltak. Nem igazán lehet előre tudni, melyik verzió érvényes. Mostanában ráadásul megváltozott valami.
(Pixabay)

A bitcoin árfolyamát vannak, akik az alapján próbálják magyarázni, előrejelezni, hogy hány felhasználó vásárolt belőle. Mások a forgalomból vonnának le következtetéseket, de ez mostanában tévútnak bizonyulhatott. (Erről írtunk nemrég itt»»» és itt»»» is.) Egy harmadik módszer a befektetők érdeklődését, ezen keresztül az árfolyamot a Google-keresések számából próbálja levezetni.

Amint a grafikonokon látszik, tényleg eléggé együtt mozgott az utóbbi egy évben a keresések száma és az árfolyam, az ethernél is. (Ethereum=az egész elszámolási, programozási rendszer, a projekt; ether=a digitális fizetőeszköz.) De nem igazán világos az ok-okozati kapcsolat, azaz a keresések száma után megy-e fel az ár, vagy az árugrások után nő meg a keresések száma. A tyúk vagy a tojás van előbb?

Az előbbire példa az ether, amelynél december 10-e körül volt egy nagy csúcs a keresésekben (heti adatok), ezt mégsem követte érdemleges drágulás. Az árfolyam csak jóval később, a január 7-án végződött héten érte el csúcsát, igaz, ekkor a keresések is megint nagyon magasan álltak.

A bitcoinnál a decemberi árfolyamcsúcs előtt is, után is egy ideig magasan állt a keresések száma, manapság viszont úgy tűnik, hogy szokatlanul elvált a két vonal egymástól. Az árfolyam annak ellenére viszonylag magasan van, hogy a Google-nél az érdeklődés október óta nem látott mélypontra süllyedt. Pedig október végén kevesebb mint hatezer dollárt ért egy bitcoin, most közel kétszer annyi.

Mi lehet ennek az oka? Lehet, hogy sokan már megismerkedtek a bitcoinnal, és nem Google-keresések útján szerzik az információikat? (Se szeri, se száma már a különböző kriptodeviza-portáloknak és fórumoknak.) Lehet, hogy a nagyobb befektetők uralják a piacot, kevés számú szereplő mozgatja most a szálakat, a kicsik nagyobb része kiszállt?

A grafikonokon látható az is, hogy az ether(eum) iránti érdeklődés csak töredéke a bitcoin irántinak, úgy nyolcada-tizede. Az ether piaci kapitalizációja jelenleg így is 43-44 százaléka a bitcoinénak. Mi lesz, ha az ethert is hasonló mértékben felkapják a népek? Nyolcszorozódik az ára, vagy távolról sem? Nem tudjuk.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 38940 38000 38980 +2,45% 0 0 13 746 644 430 HUF 2026-01-22 17:13:50
MOL 3810 3602 3830 +5,89% 0 0 8 806 673 038 HUF 2026-01-22 17:09:46
MTELEKOM 1948 1914 1948 +2,53% 0 0 1 037 648 250 HUF 2026-01-22 17:05:28
RICHTER 10540 10140 10540 +3,84% 0 0 3 436 115 760 HUF 2026-01-22 17:14:02
OPUS 552 542 554 -0,18% 0 0 151 667 887 HUF 2026-01-22 17:05:27
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Felhúzta a füles sapkát a forint, meg se kottyant a hideg
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 18:42
A magyar fizetőeszköz erősödött csütörtökön a bankközi kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru A Mol szinte hihetetlent ment a csütörtöki zárásra
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 18:05
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 3888,84 pontos, 3,21 százalékos emelkedéssel, 125 197,21 ponton, történelmi csúcson zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Donald Trump fenyegetésének múlásával emelkedéssel nyitott Amerika
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 16:19
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Felrobbant a Mol árfolyama délutánra
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 14:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,32 pontos nyitás után jelentős erősödést mutatott csütörtökön kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru A davosi hírek új csúcsok felé repítik a magyar részvénypiacot
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 11:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,32 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Mi történt a Netflixszel? Itt van a magyarázat
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 11:48
A Netflix nehéz hónapokon van túl: az amerikai streamingóriás árfolyama több mint 30 százalékkal esett vissza a csúcsértékéhez képest, és a vállalat 2025-ös negyedik negyedéves eredményeinek közzététele után a Wall Street még intenzívebben kezdte eladni a részvényeket. Az okokat és a várható tendenciákat a globális, Magyarországon is elérhető befektetési szolgáltató, az XTB szakértői járták körbe.
Részvény / Deviza / Áru Fordulat: ez csúnyán megcsapolhatja a pénzét – nem, nem az arany a hunyó
Czwick Dávid | 2026. január 22. 10:11
Gigászi menetelést tartott az elmúlt hónapokban ez a nemesfém. A szárnyalás ellenére egyre többen sebezhetőnek érzik mostanra az ezüstöt és jelenlegi árszintjét. Jobb félni, mint megijedni, ezért utánajártunk, hogy milyen erők mozgatják a világpiaci jegyzést, és mi az, ami miatt érdemes csínján bánni az arany kistestvérének becézett nemesfémmel. Közel lehet egy nagyobb korrekció.
Részvény / Deviza / Áru Szárnyalnak a tőzsdék, rekord közelben a BUX
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 09:51
Donald Trump felbeszélte a piacokat Davosban. 
Részvény / Deviza / Áru Erős hónap áll a forint mögött
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 07:15
Vegyesen alakult, kevéssé változott csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Kilőttek a chip-részvények tegnap a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 06:01
A félvezetőgyárak részvényei nagyot mentek tegnap, ünnepel a New York-i tőzsde. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG