3p

A kriptodeviza-piacon már régen nem a bitcoin a legfőbb látványosság, most például annak stagnálása mellett egyes divatos érmék ára 80-90 százalékkal ment fel. A sláger a metaverzum és az ahhoz kapcsolódó technológiák. Az árupiacon csúnya esést hozott a fekete péntek, de ismétlődhet a 2020-as forgatókönyv, amikor egy nagy szakadást másfél éves masszív emelkedés követett.

Bár a kriptodevizák is követték a részvények és az árupiaci termékek áresését pénteken, és 5-12 százalékos esést szenvedtek el, a hétvégén stagnálás, hétfőn pedig majdnem ekkora emelkedés következett. A bitcoin így egy hét alatt lényegében nem ment sehová, a második számú kriptodeviza, az ether pedig így is öt százalékkal emelkedett.

A piacok elsősorban az új vírusverzió miatt pánikoltak, lásd:

A kriptodeviza-piac igazi izgalmai azonban többnyire már régen nem az első két kriptodeviza piacán folynak – mondta Eidenpenz József, a Privátbankár.hu és az Mfor.hu főmunkatársa a TrendFM reggeli műsorában. Erre utal, hogy ha a száz legnagyobb kapitalizációjú kriptodevizát az utóbbi egy hét emelkedése alapján sorba rendezzük, akkor ötből három egyazon területhez kapcsolódik.

Kockázati tőkéző kisbefektetők

Ez pedig a metaverzum, amit a blokklánc, az online játékok, az NFT-k, a decentralizált pénzügyek (DeFi) technológiai vívmányaiból összegyúrva fejlesztenek számos vállalkozásnál. A the sandbox (SAND) 88, a gala (GALA) 83, a decentraland (MANA) 33 százalékkal emelkedett az utóbbi egy hétben.

A Decentraland világának részlete
A Decentraland világának részlete

Sok kisbefektető már nem egyszerűen vásárol egy kriptodevizából, és tartja, hanem egyfajta kockázatitőke-befektetőként működik, anélkül, hogy ennek (és a kiugróan magas kockázatoknak) tudatában lenne. Ígéretes induló projekteket, még felfedezetlen, de slágergyanús alkalmazásokat kutatnak, hogy lehetőleg árukat sokszorozó, a bitcoint vagy az ethert messze túlszárnyaló befektetésekre leljenek.

Egyébként pont ma jelentették be, hogy december elején elindul az első magyar kriptotőzsde, erről itt írtunk bővebben nem sokkal ezelőtt.

Ne írjuk le az árupiacot

Az árupiacon is csúnya zuhanás volt pénteken, főleg az olajnál, amely 11-13 százalékot veszített árfolyamából. Az ipari fémeket, köztük az ezüstöt, illetve a bányarészvényeket is alaposan elintézték.

Ám ha az új vírus veszélyesnek is bizonyul, nagyon valószínű, hogy a gazdaság előbb-utóbb akkor is talpra áll – és vele a részvények és az árupiaci termékek, az olaj is. (Utóbbira az OPEC kartell is rásegíthet.) A tavalyi forgatókönyv ismétlődhet meg kicsiben, amikor a 2020 márciusi zuhanásokat lassú, masszív és több mint másfél éve tartó emelkedések követték.

A teljes beszélgetés itt hallgatható meg:

 

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 32440 32210 32600 -0,12% 0 0 8 756 801 820 HUF 2025-11-06 17:09:31
MOL 2904 2880 2920 +0,48% 0 0 1 239 509 874 HUF 2025-11-06 17:13:21
MTELEKOM 1790 1760 1798 +1,59% 0 0 375 352 706 HUF 2025-11-06 17:06:08
RICHTER 9900 9900 10200 -3,60% 0 0 4 027 876 360 HUF 2025-11-06 17:05:28
OPUS 542 541 554 -0,55% 0 0 70 817 923 HUF 2025-11-06 17:05:11
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A lovak közé dobta a gyeplőt a forint
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 18:45
Jó napja volt a forintnak a bankközi pőiacon csütörtökön – erősödött.
Részvény / Deviza / Áru A Richter beesett a jeges kútba
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 17:45
A BUX 545,96 pontos, 0,51 százalékos csökkenéssel, 106 933,50 ponton zárt csütörtökön. 
Részvény / Deviza / Áru Ideges hangulatban eséssel nyitott Amerika
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 15:41
A Wall Street főbb indexei csütörtökön csökkenéssel nyitottak.
Részvény / Deviza / Áru A Richter megfázott, és beteget jelentett délután
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 14:41
BUX 107 508,43 pont, +0,03 százalék 14.30 órakor.
Részvény / Deviza / Áru Hiába ment jól a Mol és a Telekom, a BUX-t nem tudták megmenteni az eséstől
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 12:12
Így alakult a kereskedés csütörtök délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Elkomorodott a kriptók zuhanásától? Ez majd felvidítja
Eidenpenz József | 2025. november 6. 09:51
Ez volt az az év, amikor a kriptó bevonult a mainstream világba – értékel a Szilícium-völgy egyik nagyágyúja. Sok tízmillióan kriptóznak rendszeresen globálisan, és több mint hétszázmillió embernek van már kriptója. Az ágazat a hagyományos pénzügyi szektorba is betette a lábát, a mainstream multik pedig nem akarnak kimaradni ebből a zsíros üzletből.
Részvény / Deviza / Áru Nem indítottak jól az európai tőzsdék, de mi van Pesten?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 09:39
Csütörtöki nyitások.
Részvény / Deviza / Áru Most meg mit csinál a forint?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 07:18
Csütörtök reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Visszapattant New York szerdán
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 06:27
Jó hangulatban zárt a New York-i tőzsde szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Örömteli hírt hozott a forint: ennyiért vehet eurót
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 18:24
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG