3p

Az MNB mától felfüggesztette a SET GROUP Nyrt. részvényeinek tőzsdei kereskedését és 6 millió forint összegű felügyeleti bírságot szabott ki, mivel a kibocsátó nem tette közzé határidőben a 2021-es pénzügyi évről készített éves jelentését.

A jegybank a tájékoztatási kötelezettségnek való jogszabályi megfelelés témájában jelenleg célvizsgálatot is folytat a kibocsátónál és a közelmúltban feljelentést is tett.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a tőzsdei kibocsátók folyamatos felügyelése során megvizsgálta, hogy a tőkepiaci törvény által előírt április 30-i határidőig az érintett piaci szereplők közzétették-e a 2021. pénzügyi évről készített éves jelentésüket. A jogszabályi határidő elmulasztása esetén a jegybank minden alkalommal haladéktalanul kibocsátói felügyelési intézkedést hoz - áll az MNB közleményében.

Felfüggesztés és büntetés. Fotó: MTI
Felfüggesztés és büntetés. Fotó: MTI

Az MNB megállapította, hogy a SET GROUP Nyrt. (SET GROUP) mostanáig nem tette közzé éves jelentését. A nyilvános információk szerint ennek oka az, hogy a kibocsátó éves beszámolójáról (is) döntő éves közgyűlés határozatképtelen volt.

Az éves rendes közgyűlések időpontjának kiválasztása kapcsán az MNB már 2018. évi vezetői körlevelében felhívta a tőzsdei cégek figyelmét, hogy akkor járnak el kellő körültekintéssel, ha az éves rendes közgyűlés időpontját úgy választják meg, hogy a közgyűlés esetleges határozatképtelensége esetén a megismételt közgyűlés kellő időben el tudja fogadni a kibocsátó éves és – szükség esetén – a konszolidált éves beszámolóját.

Emiatt a jegybank – következetes gyakorlatának megfelelően – a mai naptól a jogszabályoknak mindenben megfelelő éves jelentés közzétételéig felfüggesztette a SET GROUP részvényeinek kereskedését a Budapesti Értéktőzsdén, illetve 6 millió forint összegű felügyeleti bírságot is kiszabott a társaságra. A tőzsdei kereskedés felfüggesztése kiszűri annak lehetőségét, hogy a friss pénzügyi adatok hiányában kialakuló információhiányos időszakban nem kellően megalapozott befektetési döntések szülessenek a SET GROUP-részvények kapcsán.

A mostani intézkedéssel párhuzamosan a jegybank célvizsgálatot is folytat a SET GROUP-nál, áttekintve azt, hogy a kibocsátó tevékenysége során mindenkor megfelelt-e a tájékoztatási kötelezettség teljesítésére vonatkozó jogszabályi előírásoknak. Emellett a jegybank csalás és a számvitel rendjének megsértése gyanújával a közelmúltban feljelentést is tett a kibocsátó tevékenysége kapcsán birtokába jutott adatokra alapozva.

A szabályozott piacra bevezetett értékpapírok kibocsátóival szemben magas szintű tájékoztatási követelményeket állít a jogalkotó. Ezzel összhangban a jegybank folyamatosan vizsgálja a tőzsdei kibocsátók által nyilvánosságra hozott információkat, szükség esetén további adatokat kér be annak ellenőrzésére, hogy a kibocsátó valamennyi, a megítélésének befolyásolására alkalmas információt határidőben megosztott-e a nyilvánossággal.

Ha az MNB ellenőrzése során a közzétételi, tájékoztatási előírások megsértését tapasztalja, úgy következetesen fellép annak mielőbbi megszüntetése érdekében. A jegybank a korábbi években, így pl. 2018-ban és 2020-ban is ennek megfelelően hozott intézkedéseket az éves jelentésük közzétételét elmulasztó kibocsátókkal szemben.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 35400 35400 36290 -0,84% 35400 35430 7 332 157 520 HUF 2026-03-30 15:56:19
MOL 3998 3956 4030 +0,10% 3996 3998 1 462 540 202 HUF 2026-03-30 15:54:33
MTELEKOM 2060 2050 2075 -0,48% 2050 2060 371 509 665 HUF 2026-03-30 15:53:53
RICHTER 11930 11900 12040 +0,08% 11910 11930 1 007 774 130 HUF 2026-03-30 15:56:05
OPUS 425 334 425 +7,87% 420 426 696 374 872 HUF 2026-03-30 15:55:20
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Így ébredtek az amerikai befektetők, drágul az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 15:54
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Varga Mihályék is vesznek aranyat?
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 15:11
Ennek lehetőségéről is szó esett a Trend FM hétfő délelőtti adásában, ahol főszerkesztőnk, Csabai Károly a forintárfolyam hektikus alakulása mellett a nemesfémek – az arany és az ezüst – mellett a platina és a réz jegyzésével kapcsolatban is elmondta a véleményét.
Részvény / Deviza / Áru Nem indult a legjobban hétfő Budapesten, felemás a hangulat
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 14:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,12 pontos nyitás után csökkent hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Ezt üzente az Opus vezérigazgatója a nagy árfolyamingadozás után
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 14:06
A cégvezér szerint nem tükrözi a vállalat valós értékét a kilengés.
Részvény / Deviza / Áru Fájdalmas hír járja: kidobhatjuk ezt a csiszolatlan drágakövet?
Czwick Dávid | 2026. március 30. 10:13
Az elmúlt napokban látható kedvező fejlemények sem segítettek. Hiába a felpattanás az árupiacon, a tavalyi tőzsdesztár, az ipari gyémántnak is nevezett platina ára nem tudott jelentős visszaerősödést mutatni, ami kétségeket ébreszthet a kereskedőkben a továbbiak kapcsán. Ennyi volt? Kifulladt egy újabb nagy rali? Nem túl rózsás az ipari fém helyzete, főleg, ha hozzávesszük a keresleti oldalról érkező lelombozó híreket is.
Részvény / Deviza / Áru Ej, mi történt a forinttal? Adják-veszik, ennyit ér 
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 07:01
Visszafogott mozgásokat lehetett látni a hét kezdetén a magyar fizetőeszköztől.
Részvény / Deviza / Áru Hormonkészítménnyel hasítottak: 12 milliárdot csináltak egy hét alatt
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 09:28
Zöld jelzést mutattak a Richternek. Így zárta a hetet a pesti parkett.
Részvény / Deviza / Áru Megint őrült hullámvasútra ült a forint – ez lett a vége
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 12:46
Nagy erősödések és gyengülések váltogatták egymást a héten.
Részvény / Deviza / Áru Ettől is haragra gerjedhet Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 08:07
Ha meglátja, hogyan zártak a New York-i tőzsdék.
Részvény / Deviza / Áru Ennyiért adják az eurót a hétvége előtt
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 18:35
Péntek estére megközelítette a 390-es szintet az euró-forint árfolyam, a dollár pedig kora délután 339 fölött járt. A napot gyengüléssel, a hetet erősödéssel zárta a magyar fizetőeszköz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG