A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 214,81 pontos, 0,39 százalékos emelkedéssel, 55 571,74 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 15,4 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 14 forinttal, 0,50 százalékkal 2760 forintra csökkent, 1,7 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 185 forinttal, 1,42 százalékkal 13 180 forintra erősödött, forgalmuk 10,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 14,0 forinttal, 2,68 százalékkal 537 forintra nőtt, forgalma 424,1 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 25 forinttal, 0,28 százalékkal 9050 forintra esett, a részvények forgalma 1,8 milliárd forintot ért el. A BUMIX 4845,74 ponton zárt kedden, ez 37,08 pontos, 0,76 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője elmondta: egyedi vállalati hírek húzták az árfolyamokat. Példaként említette, hogy a bankadó emelkedése körüli aggodalmak kezdenek kiárazódni az OTP részvények árfolyamából, és szerinte segítette az OTP erősödését az a bankkal kapcsolatos sajtóhír is, miszerint a vezető magyar pénzintézet beléphet a lengyel piacra.
A Mol esetében negatívan hatott, hogy az Erste és a Citi is vételről tartásra módosította az ajánlását - tette hozzá. A Magyar Telekomnak viszont jót tett, hogy a Scope Rating javított a távközlési társaság hitelminősítésén kiemelve a cég javuló profitabilitását. Az elemző hozzátette: a Richter árfolyama kismértékben esett annak ellenére, hogy egyik partnere, a nőgyógyászati termékek fejlesztésére fókuszáló Mithr növekvő értékesítésről számolt be.
A londoni FTSE-100 mutató 0,02 százalék plusszal, a frankfurti DAX-index 0,97 százalék mínusszal zárt, a párizsi CAC-40 index pedig 0,70 százalékkal gyengült. Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,93 százalékkal csökkent.
Az európai tőzsdezárás után (17.45 óra körül) New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 1,00 százalékos, az S&P 500-as index 1,22 százalékos mínuszban, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,23 százalékos veszteséggel állt.
Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 0,50 dollárral (0,54 százalékkal) 92,38 dollárra emelkedett. Az arany ára unciánként 0,77 százalékkal (14,85 dollárral) 1921,75 dollárra süllyedt.
Az európai gázár jelentősen csökkent. A TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, októberi határidős jegyzésében 1 megawattóra 39,735 eurón állt 17.45 óra körül, ami 10,591 százalékkal alacsonyabb előző napi záróértékénél. A gázár három hónapja 40,44 eurón, egy éve 178,11 eurón zárt. Tavaly augusztusban rekordszinten, 346,52 eurón is jegyezték.
(MTI)
Néhány órával azután, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy újabb tűzszünetet hozott tető alá, folyamatosak a harcok Thaiföld és Kambodzsa között.





