7p

Enyhén optimista és meglepően nyugodt a hangulat a tőzsdéken, miközben ezen és a jövő héten hatalmas mennyiségű gyorsjelentés és makroadat érkezik, majd a Fed kamatdöntő ülése és az amerikai elnökválasztás. Az euró megérintette a 405 forintot is. Csúcsközelbe emelkedett a bitcoin, forintban már a március közepi szinten van. Csúnya megszorítások jöhetnek a Volkswagennél.

A hétfői szerény amerikai tőzsdei emelkedés után kedden Európában is hasonló optimizmus látható, a német index 0,4, a francia 0,5, a brit 0,1 százalékkal megy fel. Az amerikai határidős indexek szerény mínuszban vannak, de ez csak alig egy ezreléket jelent. Miközben a piacok az igazán nagy eseményre várnak, az amerikai elnökválasztásra és az Egyesült Államok jegybankjának szerepét betöltő Fed november eleji kamatdöntő ülésére, iszonyatos mennyiségű gyorsjelentés és makrogozdasági adat fog érkezni.

A bitcoin árfolyama dollárban. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A bitcoin árfolyama dollárban. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Budapesten a BUX Index 0,3 százalékkal emelkedik, ennyivel megy fel az OTP Bank és a Mol részvénye is. A Richter eközben 0,1 százalékkal esik, ezzel szemben a Telekom szintén drágul, 1,5 százalékkal. Az euró jelenleg 404,80 forint, az olaj egy, az európai földgáz pedig közel két százalékkal kerül többe.

405-nél a forint

Az Investing.com szerint már elérte a 405 forintot is az euró kedd délelőtt, de más rendszerek esetleg pár fillérrel kevesebbet mutatnak. A lényeg az, hogy megint gyengült a hazai fizetőeszköz.

Egyelőre nem tud erősödésnek indulni, ebben pedig az erősebb dollár is szerepet játszhat – véli a K&H Értékpapír. Szerdán reggel érkezik a friss harmadik negyedéves GDP-adat, amely megmutatja, hogyan teljesített a magyar gazdaság, némileg hathat az EURHUF mozgására.

Lélektanilag a 410-es szintek jelenthetnek fontosabb akadályt a devizapár számára teszik hozzá.

A Trump-Harris harc hat a forintra is?

Mostanában csak a kedvezőtlen irány győz a forint piacán, hétfőn például hiába értékelődött le a dollár, ebből a hazai fizetőeszköz nem tudott profitálni – írja az Erste Befektetési Zrt. Szintén kedvezőtlen, hogy a hazai jegybank ábrakészlete szerint mostanában megnőtt a forint elleni spekulációk volumene.

A jövő keddi amerikai elnökválasztás kimenetele irányadó lesz a feltörekvő devizák számára teszik hozzá.

Nemsokára jelent a Mol

A harmadik negyedévben stabil eredményeket vár a Moltól a K&H Értékpapír, a jelentés várhatóan november 8-án érkezik. Az EBITDA termelés javulhat az előző negyedévhez képest és éves szinten is, de “természetesen a szezonális hatások is szerepet játszhatnak”.

Árfolyam

A külső környezetben a brókercég szerint nem történt jelentős változás, de a fogyasztásban javuló tendenciára számítanak, ami segítheti az eredményeket. Az előző évhez képest magasabb várható értékcsökkenés azonban negatívan befolyásolhatta az eredményeket.

Gyorsjelentés-dömping és makrocunami

Óriási mennyiségű gyorsjelentés érkezik a héten, köztük egy sor igazi nagyágyú, a befektetők csak kapkodják a fejüket. Ráadásul amerikai makroadatok is jönnek. Egy lista a Telegram egyik befektetési csatornájáról:

  • Október 29: Google, AMD, PayPal, VISA, McDonalds, Snap, Reddit, BP jelentések.
  • Október 30: Coinbase, MicroStrategy, Robinhood, Microsoft, Meta jelentések.
  • Október 31: Apple, Amazon, Intel, Uber, Roblox, Block, Shell jelentések. Az amerikai PCE inflációs adatok közzététele.
  • November 1: Exxon, Chevron jelentés; amerikai NFP (foglalkoztatási adat) és munkanélküliségi ráta.

Csúnya megszorítások a Volkswagennél?

Egy szakszervezeti vezető szerint a Volkswagen (VW) legalább három németországi üzemét bezárná, több tízezer munkahelyet megszüntetne és tíz százalékos fizetéscsökkentést vezetne be – írta az Equilor Befektetési Zrt.

Az átszervezés a vállalat 87 éves történetében az első belföldi üzembezárást jelentené, és a szakszervezetekkel való harcot vetítené előre.

Európa legnagyobb autógyártójának, a VW-nek tíz üzeme és 300 ezer alkalmazottja van Németországban. A cég korábban arra figyelmeztetett, hogy radikális intézkedésekre van szükség, mivel szembe kell néznie az erős kínai versennyel, a lassuló eladásokkal más nagy piacokon, és az elektromos járművekre való költséges átállással is.

Négy hónapos csúcson a bitcoin

A bitcoin (BTC) árfolyama 70 ezer, 71 ezer, majd 71 500 dollár fölé ugrott keddre virradóra, az első számú kriptovaluta ezzel június eleje óta nem látott szinten áll. Történelmi csúcsa sincs messze, ez márciusban 73 737,94 dollár volt. (Lásd a fenti ábrát.)

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Az eseménynek nincs egyetlen nagy kiváltó oka, inkább sok kicsi lehet a háttérben. Jelenleg a bitcoin-tulajdonosok (tárcacímek) mintegy 99 százaléka nyereséges, és a piaci hangulat erősen optimistává vált. Mindenki arra számít, hogy az amerikai elnökválasztás után emelkedés kezdődik, mert a kriptópárti Donald Trump fog nyerni – ezért már most bevásárolnak.

Pesoban történelmi csúcson, forintban majdnem

A bitcoin egyes, gyorsan gyengülő devizákban már történelmi csúcson áll, ilyen az argentin peso, amelyből már több, mint 70 milliót kell adni érte. Forintban pedig átlépte a 26,6 milliót egyetlen érme árfolyama, ami csak hajszállal marad el a márciusi csúcstól (lásd a grafikont).

A bitcoin ára forintban (narancs színnel) és argentin peso-ban (kékkel). Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A bitcoin ára forintban (narancs színnel) és argentin peso-ban (kékkel). Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A MicroStrategy nevű tőzsdei társaság részvényei 25 éves csúcsra emelkedtek, ez a cég 252 220 BTC-t tart több mint 17 milliárd dollár értékben, emiatt részvénye erősen korrelál a bitcoinnal.

Mitől ilyen drága a bitcoin?

A sajtóban sokféle magyarázat van arra, hogy miért is kúszott csúcsközelbe a bitcoin. Nehéz eldönteni, melyik lényegesebb ezek közül, melyiknek van nagyobb súlya.

  • A Microsoft nyilvánosságra hozta, hogy a bitcoinba való befektetést fontolgatja (a részvényesek szavazni fognak róla).
  • Ráadásul a BlackRock vagyonkezelő a Microsoft hét százalékos súlyú nagyrészvényese, ami növeli a jóváhagyás esélyét.
  • Pennsylvania elfogadta a Bitcoin Rights törvényt, amely védi a Bitcoinnal kapcsolatos jogokat és lehetővé teszi a bitcoin fizetési módként való használatát.
  • Tisztázódott, hogy a Tesla nem adott el semmit sem a 11,5 ezer Bitcoinjából, ami körülbelül 780 millió dollárt ér.
  • Sokan arra számítanak, hogy a Fed tovább fogja csökkenteni a kamatlábakat a következő hónapokban, illetve jövőre.
  • Az Egyesült Államokban Donald Trump győzelmi esélyét látják nagyobbnak, és őt továbbra is inkább kriptopárti jelöltnek tartják.
  • A BTC határidős kötésállománya 40,89 milliárd dollárral új csúcsra emelkedett, ez is támogatja a ralit.

Közel 200 milliárd forintos árbevétel a “tőzsdei agrármultinál”

Az “egyik legnagyobb hazai mezőgazdasági cégcsoport„, a “Budapesti Értéktőzsde egyetlen agráripari cége”, az UBM közel 200 milliárd forintos árbevételt ért el a nemrég lezárt üzleti évben – közölte a társaság. Konszolidált éves árbevételének már több mint fele exportból származik, 15 országba exportál.

Az üzleti évben a cégcsoport belépett “az agrárintegráció állattartás szegmensébe, megnyitotta kereskedelmi irodáját Olaszországban, fejlesztette romániai logisztikai központját, és megkezdte egy 4000 kW-os napelempark építését Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében” – teszik hozzá.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 45100 45100 46290 -1,53% 45100 0 10 862 629 300 HUF 2026-07-13 17:05:21
MOL 4108 4064 4130 +0,79% 4108 0 3 207 613 710 HUF 2026-07-13 17:05:56
MTELEKOM 2640 2638 2660 -0,38% 2640 0 877 204 326 HUF 2026-07-13 17:05:11
RICHTER 11900 11900 12280 -1,57% 0 0 1 541 482 820 HUF 2026-07-13 17:05:56
OPUS 369 352 377 -1,47% 0 369 23 075 091 HUF 2026-07-13 17:05:06
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Drágul az olaj, így ébredtek az amerikai befektetők
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 16:20
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Mol tartja magát
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 15:01
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 7,17 pontos nyitás után enyhén esett hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Még tartja magát a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 12:48
A kereskedés félidejében még épphogy pluszban a magyar tőzsde.
Részvény / Deviza / Áru Készüljön: nagyot kaszálhat, ha igaz, amit a Wall Street vár
Czwick Dávid | 2026. július 13. 10:11
Egy újabb gyorsjelentési szezon vette kezdetét az Egyesült Államokban. Az elemzők szerint minden adott ahhoz, hogy a legtöbb tőzsdei cég kifejezetten kedvező második negyedéves eredményeket publikáljon. A befektetők ugyanakkor kíméletlenül elbánhatnak azokkal a részvénytársaságokkal, amelyek nem tudják beteljesíteni az elemzői várakozásokat. Energetika? A bankok vagy az annyiszor emlegetett tech szektor? Mutatjuk az előjeleket a jelentési szezon kezdetén.
Részvény / Deviza / Áru Erősödéssel nyitotta a napot a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 09:33
Idehaza a tőzsdét „nem zavarja” az újabb közel-keleti, kölcsönös ütésváltás az Egyesült Államok és Irán között.
Részvény / Deviza / Áru Az Európai Bizottság befenyítette a Metát
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 08:57
Komoly bírságot helyezett kilátásba az Európai Bizottság a Meta számára. 
Részvény / Deviza / Áru Az Apple pert indított az OpenAI ellen
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 08:34
Az Apple pert indított az OpenAI és két volt alkalmazottja ellen üzleti titkok jogosulatlan felhasználása miatt.
Részvény / Deviza / Áru Többtíz milliárd dollárhoz jutott egy dél-koreai cég
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 08:29
Sikeres volt az SK Hynix első napja a Nasdaqon. A dél-koreai memóriagyártó 26,5 milliárd dollárt vont be a részvényeladással.
Részvény / Deviza / Áru A forint egyelőre bírja a közel-keleti feszültséget
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 06:33
Bár az éjjeli órákban megint voltak amerikai légicsapások és iráni drón- és rakétatámadások is, a forint csak kismértékben gyengült.
Részvény / Deviza / Áru Büdös is, veszélyes is, zuhan is, de azért orbitális buli
Eidenpenz József | 2026. július 13. 05:42
A SpaceX árfolyama a múlt héten az első napi indulóár alá zuhant, bár a részvényt jegyzők még így is pluszban vannak. Számos érv szól a papír mellett és ellene is, egészen elképesztő célárakat is kihoztak az intézményi befektetők és komoly alapkezelők is vásárolnak belőle. Mások szerint viszont az egész egy nagy őrültség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG