1p
Nagyon jól kezdte az évet a részvénypiacok többsége. Míg a decemberi kereskedésben elmaradt a szokásos év végi felívelés, addig a január meghozta a lendületet, bár nem volt gyökeres változás a problémás területeken. Az európai válság csendesebb, de bármelyik pillanatban kitörhet a vihar ismét. Ami bizakodásra ad okot, az az amerikai munkanélküliség csökkenése és az eddig többnyire kedvező gyorsjelentések. Izgalmas lesz az előttünk álló hét, folytatódik a görög dráma és az ázsiai jegybankok döntései is nagy szerepet kaphatnak.

Pénteken harmadik hete emelkedtek a New York-i tőzsdemutatók. A vállalati gyorsjelentésekben a pénzügyi szektor uralta a terepet. Az amerikai bankok beszámolói a tavalyi negyedik negyedévről vegyesek lettek. Nem voltak sem kirívóan rossz, sem kirívóan jó számsorok. Az európai kötvénypiaci kitettség több nagybank mérlegében nyomot hagyott, ugyanakkor enyhült a feszültség az amerikai jelzálogpiaci területeken. Az S&P500 index 1300 pont fölé került a múlt héten, tavaly július óta nem látott szint ez. Közben a Nasdaq tavaly októberi szintjére kapaszkodott vissza.

A technológiai szektor legfigyelemreméltóbb jelentése a Google-é volt. A keresőóriás negyedik negyedéves számai csalódást okoztak, újabb figyelmeztetést küldve azoknak, akik hajlamosak nagy tételekben fogadni a szektor további bővülésére. A tavalyi technológiai IPO-k (Zynga, Linkedin, Pandora) sorra figyelmeztettek, hogy a piac nagy része már nem vár csodát ezen a területen. Közben az Apple piaci értéke elérte a 400 milliárd dollárt, ami nagyjából akkora, mint Görögország GDP-je, és kétszer akkora mint Magyarországé. Egyre több elemző gondolja úgy, hogy ez az értékeltség akár rövid távon tarthatatlanná válik a piac telítettsége és a konkurencia miatt.

Izgalmas lesz az előttünk álló hét is. Hétfőn várhatóan újabb részletek derülnek ki a Görögország és a hitelezői között zajló tárgyalásról, amin a legutóbbi hírek szerint egyre közelebb kerültek az álláspontok pénteken, így elképzelhető a megegyezés. A tét nagyon nagy, hiszen ha nem sikerül a átrendezni a nemsokára lejáró követeléseket, akkor a görögök technikailag csődbe mennek március elején. Görögország most arról győzködi a hitelezőket, hogy cseréljék hosszabb távúra a nemsokára lejáró kötvényeiket. A piac ugyanakkor már egy ideje realitásként kezeli, hogy Görögország akár az eurót is elveszti, egyre több piaci szereplő gondolja úgy, hogy ez nem jár majd hosszú távú megrázkódtatással.

Ázsiában a központi bankok lesznek a középpontban, a thaiföldi, az indiai, a japán és az ausztrál jegybankok is közlik a kamatdöntéseiket és az inflációs várakozásokat. Ez nagyon összetett képet ad majd a világ feldolgozóiparának túlnyomó részét működtető gazdasági térségekből.

Amerikában jövő héten jelent egyebek között az Apple, a Yahoo, a Mc Donald's, a Netfix, a Ford és a Boeing. Megtartja szokásos két napos kamatdöntő ülését a FED, amelyen valószínűleg nem változtatnak az irányadó kamaton és nem jelentenek be újabb monetáris enyhítést, viszont a befektetői közösség az amerikai jegybankárok minden szavából megpróbál kiszűrni valamilyen utalást a következő időszak jegybanki politikájára. Jövő héten kezdődik a davosi Világgazdasági Fórum is, amely várhatóan elsősorban az európai válsággal foglalkozik majd.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 26980 26710 27200 -0,07% 0 0 18 758 307 280 HUF 2025-05-30 17:12:34
MOL 3076 3076 3140 -1,79% 0 0 8 341 493 072 HUF 2025-05-30 17:05:27
MTELEKOM 1768 1730 1768 +1,03% 0 0 1 818 292 660 HUF 2025-05-30 17:05:24
RICHTER 10350 10330 10500 -0,96% 0 0 12 819 161 400 HUF 2025-05-30 17:06:02
OPUS 568 565 572 -0,35% 0 0 120 315 978 HUF 2025-05-30 17:05:48
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A forint pénteki hangulatba került – nézze meg, mit művelt!
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 18:59
Pénteken alig változott a forint árfolyama a bankközi piacon a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez és a heti kezdéshez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nem sikerült jól zárni a hetet Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 18:03
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 473,63 pontos, 0,49 százalékos csökkenéssel 95 698,30 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Terítéken Magyarország, este jön a válasz – közben csak az instabilitás látszik stabilnak
Csernátony Csaba | 2025. május 30. 12:23
Az amerikai tőzsdék kissé erősödtek, ázsiai társaik azonban már gyengültek a Donald Trump vámjai körüli jogi tiki-taki miatt, miközben Kínában rontott a helyzeten a vámtárgyalások elakadása.
Részvény / Deviza / Áru Tágra zárt szemekkel figyelhetjük, mennyit ér egy forint
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 07:44
Péntek reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Jól döntött, aki ma euró helyett dollárt vett
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 18:17
A forint árfolyama az euróval és a svájci frankkal szemben szinte nem változott a kora reggeli jegyzéséhez képest, a dollár ellenében viszont közel egy százalékos erősödést ért el csütörtökön a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Richter állta a sarat a magyar börzén
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 18:01
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 680,73 pontos, 0,7 százalékos csökkenéssel, 96 171,93 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Lesz itt még tűzijáték délután
Eidenpenz József | 2025. május 29. 12:26
Az amerikai tőzsdék várhatóan nagyon jól fognak nyitni délután, mivel az Nvidia gyorsjelentése inkább pozitív meglepetést okozott. Donald Trump vámjainak elmeszelése egy bíróságon viszont várhatóan nem fog érdemi fordulatot hozni az elnök politikájában. A forint érezhetően gyengült, pénteken ismét minősítenek bennünket.
Részvény / Deviza / Áru Szinte hihetetlen, hogy mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 07:41
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP húzta a BUX-ot szerdán
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 19:38
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 828,89 pontos, 0,86 százalékos emelkedéssel, 96 852,66 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Szerdán is harmatgyengén zárt a forint
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 18:46
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG