Tőzsdei kilátások: nem sok jó néz ki a magyar papíroknak
A részvénypiacokban egyértelműen van még lehetőség, hiszen bár a növekedési kilátások régiónként eltérőek, globálisan továbbra is stabil növekedésre számítunk. Az elmúlt hetek visszaesését pedig érdemes kihasználni vételi lehetőségként, részvényvásárlásra - írja friss elemzésében a K&H Alapkezelő.
A részvénypiacokat, ezen belül is leginkább a fejlett piacokat továbbra is ajánlják befektetési célra, az óvatosabb befektetőknek akár tőke és/vagy árfolyamvédett formában, befektetési alapokon keresztül.
A szakemberek szerint a magyarországi tőzsde kilátásai az év hátralevő részében nem lesznek túl kedvezőek, mivel az orosz-ukrán helyzet elhúzódása az összes nagy cég papírjára negatívan hat.
Kötvénypiaci kilátások: lesz még magyar kamatvágás?
Habár a kamatcsökkentési ciklus megállt - legalábbis egyelőre - a magyar állampapírokban van még lehetőség. Egyrészt a lengyel jegybank kamatvágása miatt a magyar eszközök hozama ismét kedvezőbb régiós szinten, másrészt az erős idei növekedés után gyengébb hazai kilátások további kamatcsökkentésre ösztönözhetik a Magyar Nemzeti Bankot. Ezt támogatja a nagy jegybankok politikája is, hiszen a mostani várakozások szerint a Fed később fog kamatot emelni, az Európai Központi Bank pedig a gyenge nyugat-európai növekedés miatt folytatja a monetáris lazítást. Az MNB számára tehát lehetőség nyílhat még a kamatcsökkentésre, igaz, a K&H Alapkezelő várakozásai szerint az év hátralevő részében már nem, leghamarabb a jövő évben kerülhet erre sor. A csökkenő kötvényhozamok miatt ezért újból izgalmas lehet a magyar kötvénypiac - írják.
Emellett a meredeken ívelő hozamgörbe miatt a hosszabb távú kötvényeket is érdemes fontolóra venni. Így aki eddig kötvényekben utazott, azoknak az eddigi féléves időtáv helyett most akár 4-5 éves kötvényalapban is megéri gondolkodni.
Devizapiac: meddig tart ki a forint ereje?
A forinttal kapcsolatban az év végéig már nem sok izgalomra számítanak a K&H szakemberei. A jegybankok növekedést támogató politikája folytatódik, és az MNB is támogatóan lép fel a forinttal szemben, így a következő hetekben folytatódhat a viszonylag stabil forintárfolyam, hosszabb távon azonban nem számítanak erősödésre. Az eurózóna gyenge növekedési kilátásai miatt pedig az euró/dollár viszonylatában az amerikai dollár újbóli erősödését valószínűsítik.