Zuhanás? Kösz, már tegnap megvolt
Csütörtökön jelentősen gyengültek az amerikai indexek és péntek reggel Ázsiában is többségében csökkentek a részvényárfolyamok. Ez mindenképp kedvezőtlen jel az európai kereskedők számára, de Európában már csütörtökön is akkora gyengülés volt (egy-másfél százalékos), hogy az pénteken már egy technikai korrekcióra adhat okot.
Piaci elemzők szerint a befektetők csütörtöki elbizonytalanodását nem egy konkrét esemény váltotta ki, hanem az általános körülmények, azaz a magas részvényárfolyamok, a bizonytalan világgazdasági helyzet és az egy időben zajló különböző nemzetközi konfliktusok hatása.
Csütörtökön a befektetők a részvénypiac helyett a kötvénypiac fele fordultak, mert azt biztonságosabb terepnek tartották. Amerikában a 10 éves lejáratú államkötvények hozama 6 bázispontos csökkenéssel 2,508 százalékra csökkent, Németországban a 10 éves kötvények hozama 2 bázisponttal ment lejjebb és 0,985 százalékra változott.
Meddig esik még az OTP?
A BUX minimális, 7,73 pontos csökkenéssel nyitott, a nyugat-európai börzék is tegnapi záróáruk körül kezdték a hét utolsó munkanapját. Friss árfolyamok >> |
Ami a hazai kilátásokat illeti: Nyári Zsolt, a KBC Securities senior brókere elmondta: csütörtökön eséssel zártak a nemzetközi piacok, kis csökkenéssel nyithat a budapesti tőzsde. Az OTP-részvények árfolyama az elmúlt napokban 10 százalékot esett, véleménye szerint ez az árszint előcsalogathatja a vevőket, így nem vár további érdemi esést.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője szintén negatív nyitást vár a hét utolsó napján, az előző napon 'nagy pofont kaptak a piacok a tengerentúlon is'. Elmondta, hogy jövő héten zárul a harmadik negyedév, ami nagyobb mozgásokat indíthat el világszerte a tőzsdéken, a befektetők zárhatják pozícióikat.
Az OTP-részvények árfolyama 3 napja esik, lát esélyt arra, hogy ez tovább folytatódik - fűzte hozzá.