4p

Egyre nagyobb szerepet játszik mindennapi életünkben a környezetünk megóvása. Ezt támogatva a Takarékbank egy minden elemében fenntartható számlacsomagot ajánl lakossági ügyfeleinek, amelyhez már újrahasznosított bankkártya is igényelhető. Minden egyes újrahasznosított kártya csökkenti a globális szén-dioxid-kibocsátást, és a számlához köthető vásárlásokkal bármilyen plusz költség nélkül még a méhek megmentését is lehet támogatni. A hitelintézet az elektronikus számlacsomag alacsony költségeivel, bizonyos esetekben ingyenességgel, arra ösztönzi ügyfeleit, hogy a hagyományos fióki ügyintézés helyett válasszák az elektronikus bankolást, ezáltal időt és pénzt is spórolva csökkentsék az ökológiai lábnyomukat.

Míg néhány évtizeddel ezelőtt nem igazán vették komolyan azt, aki a környezetpusztító életmódra és annak következményeire hívta fel a figyelmet, ma már a többség számára elfogadott, hogy a természeti környezetünk rohamos pusztulása korunk egyik legfenyegetőbb kihívása, és tennünk kell ellene. Egy 2021 tavaszán készített felmérésből az is kiderült, hogy a magyarok tetemes része is hasonlóan gondolja, négyötödük szerint a társadalomnak és a gazdasági szereplőknek egyaránt tenniük kell azért, hogy fenntarthatóan, az utánunk következő generációk jövőjét szem előtt tartva éljünk.

Mitől lesz fenntartható egy számlacsomag?

A sok kicsi sokra megy mondás különösen igaz a Takarék Fenntartható Bankszámlára, amely minden elemében a környezet hosszú távú fennmaradását segíti. Például kizárólag elektronikus számlakivonat kérhető hozzá, hogy minél kevesebb fát vágjanak ki feleslegesen. Évente ugyanis több mint fél magyarországnyi erdőt irtanak ki világszerte, amelynek tetemes részét papírgyártásra használják. A szerződést VideoBankon keresztül otthonról vagy az irodából is meg lehet kötni, amivel időt és energiát spórolhat, és az egyéni károsanyag-kibocsátását is csökkentheti, aki nem autózik el egy bankfiókba.

Többek között ezzel a számlacsomaggal a Takarékbank üzleti stratégiájába is beépült a fenntarthatóság. Fotó: Takarékbank
Többek között ezzel a számlacsomaggal a Takarékbank üzleti stratégiájába is beépült a fenntarthatóság. Fotó: Takarékbank

A fenntartható számlához kapcsolódó kártyával személyesen és az interneten is díjmentesen lehet fizetni, akár külföldön is, de a Takarék Netbankon és a Takarék Mobilappon indított forint- és euróátutalásokat – a bankszámlára érkező havi jóváírástól függő összeghatárig – sem terheli költség, valamint a devizautalás is kedvezményes. A számlacsomaghoz igényelhető bankkártya 85,5 százalékban újrahasznosított anyagokból készült, amelynek elkészítése 7 grammal kevesebb szén-dioxid-kibocsátást jelent, mint egy hagyományos kártyáé. Így a biztonsági okokból néhány évente cserélődő kártya megújítása kevésbé terheli a környezetet. Az újrahasznosított kártya egy teljes értékű bankkártya, mágnescsíkkal és mikrochippel is el van látva, vagyis ugyanúgy használható, mint egy hagyományos bankkártya.

Mitől különleges a fenntartható számla?

A fenntartható számlacsomag különlegessége, hogy a bankkártyás fizetések kéttized százalékát a Takarékbank minden hónapban adományként átutalja az Országos Magyar Méhészeti Egyesületnek, amely a pénzt az élelmiszer-termelés szempontjából nélkülözhetetlen méhek megmentésére és a magyar méhész családok támogatására fordítja. Így minden egyes vásárlás egy jó, fontos és közös ügyet támogat, bármilyen plusz költség nélkül. Többek között ezzel a számlacsomaggal a bank üzleti stratégiájába is beépült a fenntarthatóság.

A hitelintézet már 2020-ban célul tűzte ki a méhek megmentését. Az elmúlt években ugyanis világszerte drasztikusan csökkent a mézelő méhek állománya, ami miatt veszélybe kerül a jövő generációinak élelmiszer-ellátása, hiszen száz élelmiszerből hetven előállításához szükség van a méhek beporzó munkájára. A Takarékbank ezért partnereivel elindította nagyszabású edukációs programját, a Tehetsz méh többet! kampányt, hogy segítse a méhpusztulás megakadályozását, ösztönözze a mézfogyasztást, és támogassa a mintegy 20 ezer család megélhetését biztosító méhészeti ágazatot.

A tájékoztatás nem teljes körű, a részletes feltételeket és díjakat megtalálja a Takarékbank weboldalán, a takarekbank.hu-n.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Az egyetemistákat sem hagyja ki a szórásból a kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 09:47
A Diákhitelek utáni kamatstop is meghosszabbodik az év végéig, igaz, csak azoké, amelyekre 2024. december 31-éig szerződtek le.
Személyes pénzügyek Lakáshitelesek figyelem: jó hírt közölt a kormány
Herman Bernadett | 2025. június 27. 10:34
Az év végéig megmarad a kamatstop, hamarosan a Magyar Közlönyben is közzéteszik a hosszabbításról szóló rendeletet. 
Személyes pénzügyek Mobilról igényelhető hitelkártyát kínál a Gránit Bank
Natív tartalom | 2025. június 27. 09:18
Rendkívül kedvező értékajánlatot nyújtó hitelkártyával bővítette kártyakínálatát – első körben – meglévő ügyfelei számára a Gránit Bank. Az első évben díjmentes, mobilalkalmazásból igényelhető kártya számos prémium előnyt kínál nemcsak a hétköznapokban, hanem utazás közben is. A digitális pénzintézet mindezt a hazai piacon elérhető hitelkártyák között jelenleg kedvezőnek mondható THM-mel és a vásárlások után járó pénzvisszatérítéssel biztosítja.
Személyes pénzügyek Nyaralni készülők figyelem: fontos bejelentés érkezett az Erste Banktól
Herman Bernadett | 2025. június 26. 13:22
A napi átutalási limit tavaly szeptemberi bevezetése óta a bűnözők ismét a bankkártyákat vették célkeresztbe – az elmúlt fél évben nőtt a kártyaadatokkal elkövetett visszaélések száma és az elszenvedett károk összértéke. A csalások megelőzése, az ügyfelek edukálása érdekében az Erste meglévő csatornái – honlapja, közösségimédia-felületei, George App és George Web – mellett most podcast-sorozatot is indít.
Személyes pénzügyek Érdekes jelenség figyelhető meg a lakásbiztosításoknál
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 11:25
Egyre népszerűbbek a kiegészítő fedezetek.
Személyes pénzügyek Gulyás Gergely százezreket érintő bejelentést tett – döntött a kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 16:04
Meghosszabbították a kamatstopot.
Személyes pénzügyek A magyar demográfiai katasztrófa a nyugdíjasokat is befolyásolja
Hollós János | 2025. június 18. 10:42
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legutóbbi adatai szerint áprilisban 5323 gyermek született, 14 százalékkal, 852-vel kevesebb, mint 2024 áprilisában. Magyarország történelmében még soha nem született ilyen kevés gyerek egy hónap alatt. Folytatódik laptársunk, szintén a Klasszis Médiához tartozó Piac és Profit podcast sorozata, a Nyugdíjszerviz Farkas András nyugdíjszakértővel és Karácsony Mihállyal, a Nyugdíjas Parlament elnökével.  
Személyes pénzügyek Ennyiből jön ki átlagosan egy külföldi családi nyaralás
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 17:38
A Groupama Biztosító és az OTP Bank ezer főt kérdezett meg országos reprezentatív felmérésében.
Személyes pénzügyek Tízből öt magyar ennél kevesebbet keres – itt vannak a friss adatok!
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal szerint ennyivel nőttek a bérek. A mediánadatok árulkodóak. 
Személyes pénzügyek Milliók járhatnak vissza a magyar devizahitelesnek, itt az ítélet
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 06:49
Még nem jogerős.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG