3p

Hol másutt, mint Stockholmban, ahol az év hat hónapjában szinte alig süt a nap, és hosszúak az éjszakák. Januárban-februárban élik az év legsötétebb időszakát, hiába a sok gyönyörű, formatervezett mécses meg lámpa. Az állandó sötétségtől sokan fáradtak, és forgolódnak az ágyaikban. Ezt a hátrányt persze előnnyé lehet formálni, ha valamelyik hotellánc egy szállodát éppen az alvás jegyében nyit meg.

A legnagyobb svéd szállodalánc, a Scandic gondolt egy nagyot, és elhatározta, kihasználja az ország nemzeti-földrajzi adottságát. Svédország „legálmosítóbb” szállodája a fővárosi Scandic Parkban nyílt meg, ahol a vendégeket pizsamában viselő személyzet fogadja a recepción. A turisták exkluzív alváskoncerteken vesznek részt, amelyhez szakemberek válogatják ki a speciális andalító zenét. Ha éppen alvászavarban szenvednének, különféle pihenési-szunyókáló tippeket kapnak az inszomnia szakértőitől. 

Gondoltak egy merészet. Fotó: Tripadvisor
Gondoltak egy merészet. Fotó: Tripadvisor

Viccesnek tűnnek a hálósipkás recepciósok, de garantálható a szokatlan öltözék sikere. Senki nem fogja szégyellni, aki beesik a bőröndjével, hogy álmos, fáradt, vagy éppen képtelen aludni. A lobbiban pizsamában dolgozó személyzet fogadja a vendégeket, a két alvásbarát napon végig ők kalauzolják majd őket. Ha mégsem tudnának elaludni, akkor esznek-isznak, ugyanis berendezkedtek az éjszakai vendéglátásra. A szálloda saját speciális „felszerelésű” éjjeliszekrényt helyezett el a szobákban.

DJ, pszichológus és coach segít

A rendezvény ideje alatt a vendégek pszichológusok podcastját hallgathatják meg, akiknek ez a szakterülete, de nem hiányzik az alvásszakértő coach sem. Mindketten a legjobb alvási tanácsaikat osztják meg a remélhetően már álmos vendégsereggel.

Napközben és este több alváskoncertet rendeznek. A speciális zeneszámokból Johanna Knutsson, DJ és zenei szakember válogat, miközben a közönség fekszik az ágyaiban. Johanna korábban nemcsak Svédországban, de Los Angelesben és Berlinben is szervezett hasonló zenei eseményt.

Hogy otthon is nyugodtan aludjanak

Svédország legújabb, „alvó” szállodája arra szeretné ösztönözni az embereket, hogy kreatív és örömteli módon tekintsenek az alvási szokásaikra, sőt, minél többet tanuljanak azokból – mondta Mikaela Björkander, a Scandic Hotels marketingmenedzsere. Hozzátéve: meghívott szakembereikkel szeretnék a legjobb feltételeket biztosítani vendégeiknek ahhoz, hogy náluk, de saját otthonukban is nyugodtabban aludjanak.

A sajátos, fanyar ötlet tipikusan svéd: a hátrányból előnyt kovácsolni és felfedezni a ma még kihasználatlan adottságokat. Azokban a hónapokban ugyanis, amikor szinte csak egy-két órára megy le a nap, könnyű szabadtéri programokat szervezni…

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Turizmus És ehhez mit szól majd Orbán Viktor?
Privátbankár.hu | 2025. március 27. 08:30
A külföldiek mentették meg a turisztikai ágazat renoméját, nélkülük mínuszos lenne a mérleg.
Turizmus Vége a káosznak: újra működik a világ egyik legfontosabb reptere
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 12:52
Rengeteg járatot kellett máshová irányítani.
Turizmus Vetkőzz vagy távozz! – új rendelkezés a német strandon
Bózsó Péter | 2025. március 8. 14:14
Miért tilthatják be a fürdőruhát a rostocki nudista strandokon?
Turizmus Mostantól legombolnak rólunk egy kis pénzt, ha a britekhez utazunk
Privátbankár.hu | 2025. március 5. 13:28
Nagy-britanniai elektronikus belépési engedélyt kell kiváltani az Európából – köztük az Európai Unió tagországaiból – érkező beutazóknak is.
Turizmus 19,2 millió forint egy éjszakáért? Így pihennek a luxus szerelmesei
Elek Lenke | 2025. március 2. 15:11
Manhattanben a luxusszállodák világa folyamatosan változik: a fényűző lakosztályok mellett egyre nagyobb szerepet kap a fenntarthatóság és a természetközeli dizájn. A Park Hyatt New York új lakosztálya kortárs művészettel és csúcskategóriás szolgáltatásokkal csábítja a vendégeket, míg Richard Gere vidéki fogadója történelmi hangulattal és rusztikus eleganciával hódít.
Turizmus Most akkor mégis van pénz? Úgy tűnik, utazni igen!
Privátbankár.hu | 2025. február 27. 08:47
Itt vannak a KSH friss adatai!
Turizmus A Wizz Air kikapott az osztrák kamarától
Privátbankár.hu | 2025. február 18. 11:51
Az osztrák munkavállalói kamarának adott igazat az ottani bíróság. A Wizz Air a döntésnek megfelelően intézkedik. 
Turizmus Donald Trump húzása felforgathatja a turizmust is
Elek Lenke | 2025. február 16. 18:19
Donald Trump elnöki rendelete megszünteti az X nemi jelölést az útlevelekben, ez a turizmusra is hatással lehet.
Turizmus Melyik a világ legbiztonságosabb országa?
Elek Lenke | 2025. február 13. 14:43
Izland idén is a világ legbiztonságosabb úti célja lett a Berkshire Hathaway Travel Protection friss rangsorában. A kevés lakos, a szabályok betartása és az alacsony bűnözési ráta mind hozzájárulnak a szigetország vonzerejéhez. Bár az árszint magas, a természeti csodák és az egyedi kultúra miatt sokan választják úti célként.
Turizmus Trump egy zsák pénzt spórolt Grönlandnak
Privátbankár.hu | 2025. február 13. 12:58
Grönland megvásárlásának terve elég jó reklám lett. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG