MTI Fotó: Máthé Zoltán |
"A titkosszolgálatok azonosításra, megfigyelésre, ellenőrzésre, helymeghatározásra, beszervezésre, hálózatok feltörésére, felhasználói adatok megszerzésére használhatják a dolgok internetét (IoT) a jövőben." - ezt James Clapper, az Egyesült Államok hírszerzésének a feje mondta szenátusi meghallgatáson kedden, amely során az USA-t érintő fenyegetésekről volt szó - számol be a Guardian.
Ezzel Clapper elismerte, amit - főleg az NSA-botrány óta - valószínűleg mindannyian sejtünk: okoseszközeinken keresztül bármikor megfigyelhetnek minket, teljesen mindegy, hogy a gyártók mennyire gondolják biztosítottnak az adatainkat. A hírszerzés vezetője ugyan nem nevezte meg konkrétan, hogy melyik az a szerv, amelyik érdekelt lehet az amerikai adatok megszerzésében, de az Iszlám Állam felbukkanása óta rengetegen tartanak a magányos farkasoktól, azaz olyan belföldi terroristáktól, akik a közösség elől rejtve otthon, maguktól válnak azzá.
De mennyi eszközre is kapcsolódhatnak majd? Egyes szakértői vélemények szerint a hálózatra csatlakozó eszközök száma 16 milliárdról 41 milliárdra ugrik 2014-től 2020-ig. Jól lesz figyelni a termosztátra!