1p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az olaszok szegényebbek mint öt évvel ezelőtt: annyira takarékoskodnak, hogy még a presszókban fogyasztott reggeli kávéról, cappuccinóról is lemondtak - írta a La Repubblica napilap.

Sötét képet festett a gazdasági válság teremtette helyzetről a Confcommercio olasz kereskedelmi szövetségnek a szerdai olasz sajtóban megjelent felmérése, amely szerint az olaszok fogyasztási kedve utoljára a második világháború utáni években volt ennyire alacsony.

Az olaszok szegényebbek mint öt évvel ezelőtt. Rosszabbul öltöznek mint húsz évvel ezelőtt. Kevesebb marhahúst esznek, nem vesznek több autót. Annyira takarékoskodnak, hogy még a presszókban fogyasztott reggeli kávéról, cappuccinóról is lemondtak - kommentálta a Confcommercio adatait a La Repubblica napilap.

Az újság úgy fogalmaz, az utóbbi tíz évben Olaszország gazdasági fejlődése az afrikai Zimbabwéval volt egyenlő, ezért nehéz az olaszoknak Németország életszínvonaláról álmodni.

A Confcommercio kereskedelmi szövetség felmérése szerint, 2008 óta minden olasz család jövedelme átlagosan évi ötezer euróval csökkent. Ez magyarázza a fogyasztás zuhannásszerű esését. Az idei fogyasztás máris 3 százalékkal alacsonyabb a tavalyinál. Ilyen fogyasztási trendet Olaszországban utoljára 1946-ban mértek.

2008 óta az olaszok fogyasztása 6,5 százalékkal csökkent, ami jelentős lemondásokhoz vezetett a hétköznapi élet minden területén. Tavaly valamivel több mint fél millió lakást vásároltak Olaszországban, annyit mint 1998-ban. Tavaly az olasz autósok átlagban fejenként kevesebb mint 8 ezer kilométert vezettek, utoljára ennyire keveset 1984-ben használták járműveiket. Élelmiszerre pedig 2011-ben az olaszok annyit költöttek mint 1997-ben.

A becslések szerint az idén alig másfél millió gépjárművet vesznek Olaszországban, egy millióval kevesebbet mint tíz évvel ezelőtt. Utoljára ennyi autót 1979-ben vettek az olaszok, de akkor az új autók fele még Fiat volt, és a torinói autógyár olasz üzemeiben 250 ezren dolgoztak. Ma az olasz Fiat-munkások száma nem éri el a 30 ezret - írta az újság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Magyar szakmai partnert választott a dán bajnok: együttműködésre lép a BioTechUSA és a Brøndby IF
PR | 2025. július 29. 12:52
Legendás dán labdarúgó egyesület felkészülését segíti idéntől a BioTechUSA: a tisztán hazai tulajdonú étrendkiegészítők gyártásával és forgalmazásával foglalkozó cégcsoport Dánia egyik legmeghatározóbb futballklubja, a Brøndby IF hivatalos táplálékkiegészítő partnere lett.
Vásárló Csütörtökön lesz némi mozgás a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 11:13
Csak az egyik üzemanyagfajta ára változik.
Vásárló Veszélyes kínai csomagok szivárognak Magyarországra is? Megkongatták a vészharangot
Privátbankár.hu | 2025. július 20. 10:21
Aggasztó híreket hozott az uniós biztos.
Vásárló Többet nem nyúl bele a kormány az üzemanyagok árába Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 17:36
Elengedik a horvát intézkedést.
Vásárló Summer Colors 2025 – a paletta, ami uralni fogja a gardróbunkat
PR | 2025. július 14. 11:54
Már javában tombol a nyár, a napfény szinte minden reggel biztos pontként köszönt minket, és a hosszú, meleg esték magukkal hozzák a szabadság, a könnyedség és az önkifejezés vágyát. A ruhatárunk ilyenkor természetesen átalakul – ahogyan mi is. Nem véletlen, hogy minden nyárnak megvannak a maga színei, amelyek nemcsak a kifutókon, hanem a mindennapjainkban is határozott jelenlétet követelnek. A 2025-ös szezon palettája egyszerre vibráló, friss és mégis klasszikusan kifinomult. Mi pedig boldogan öltöztetjük fel a stílusunkat ezekbe az árnyalatokba – mert ez a nyár rólunk szól.
Vásárló A 2025-ös év színtrendjei: a barna és a Mocha Mousse hódítása
Márkázott tartalom | 2025. július 13. 11:30
Ahogy múlnak az évek, a színtrendek új lendületet vesznek, alkalmazkodva az aktuális divatigényekhez. Mire számíthatunk 2025-ben? A szakértők egy új divatos színt jeleznek előre: a Mocha Mousse-t. Vajon hogyan alakíthatja át ez a finom nevű árnyalat a babakocsi piacot? A sötétbarna visszahódítja régi helyét, új lehetőségeket nyitva meg.
Vásárló Modern iroda, régi szokások: miért nyomtatunk még mindig?
Márkázott tartalom | 2025. július 13. 10:33
A legtöbb munkahely ma már digitális, vagy legalábbis annak tűnik. Felhőalapú dokumentumok, online megbeszélések, digitális aláírás. Azt gondolnánk, a nyomtatók ideje lejárt. Ennek ellenére még mindig ott búgnak a sarkokban, és napi szinten használatban vannak. De miért nyomtatunk a modern irodában, amikor papír nélkül is hatékonyak lehetnénk? És vajon mit árul el ez a szokás a vállalati működésről?
Vásárló A Spar zöld jövőt épít mindannyiunkért
PR | 2025. július 8. 15:13
Tudtad, hogy bevásárlás közben is tehetsz a bolygóért? A Spar fenntarthatósági programjaival minden apró lépés számít – és ebben te is részt vehetsz.
Vásárló Várt a tankolással? Ennek nem fog örülni
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 16:38
Enyhén emelkedhetnek az árak.
Vásárló Ettől féltünk: visszatért a két számjegyű áremelkedés a boltokba
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2025. július 7. 05:42
Második hónapja újra drágul a családi nagybevásárlás a hazai hipermarketekben, három hónap szünet után visszatért a két számjegyű drágulás is az élelmiszer-fronton. A Privátbankár Árkosár-felmérés megnézte, hol tart most az árrésstop, mennyibe kerül a dinnye és az alkoholmentes bor.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG