1p
A német bajnok egy üzletileg és sportszempontból is sikeres szezon után hat cent osztalékot fizet részvényeseinek, ami a nyereségének csak 11 százaléka, és a 2,6 eurós tőzsdei árhoz képest sem sok. A részvényesek, akik általában a klub törzsszurkolói közül kerültek ki, már sokat szenvedtek, a papírokat ugyanis annak idején 11 eurós áron bocsátották ki.

Az előző, 2011/2012-es szezonban a német bajnoki címet megszerző, a német csapatok közül részvényeivel egyedüliként tőzsdén levő Borussia Dortmund (BVB) papíronként hat cent osztalékot fizet tulajdonosainak – jelentették be a Capital.de szerint. Ezzel a klub egy igen sikeres évad után keletkezett, 34,3 millió eurós nyereségének mintegy 11 százalékát osztja ki, 3,7 millió eurót, a maradékot pedig tartalékolja.

Tizenkét év alatt negyedére esett

A tőzsde nem éppen örömhírként fogadta a bejelentést, a részvény még esett is valamelyest, ami nem csoda: az értékpapírok eredeti tulajdonosainak sokat kellett szenvedniük, a papírokat  ugyanis a 12 évvel ezelőtti tőzsdei bevezetéskor 11 eurós áron bocsátották ki. A részvény kedden és szerdán 2,6 euró közelében járt a Bloomberg szerint, erre vetítve a hat centes osztalékot, 2,3 százalékos éves osztalékhozam adódik.

(BVB - SC Freiburg, 2012, Fotó: Wikimedia Commons)

Az osztalékhozam az osztalék és a részvényárfolyam hányadosa, egyfajta kötvényhozamot számol a részvényre, azt feltételezve, hogy az osztalék nem változik majd a jövőben. (Ami persze erős leegyszerűsítés.) Ez az évi 2,3 százalék nem tűnik túl magasnak euróban sem, de ha azt vesszük, hogy a banki betéti kamatok jelenleg csak kivételes esetben érik el az évi két százalékot Németországban, és a rövidebb futamidejű állampapír-hozamok gyakran nulla alá is benéznek (negatívak), akkor eléggé tisztességes.

Már a selejtező is szép bevételeket hozhat

A bajnok egyébként a tavasszal zárult szezonban többet keresett, mint korábban bármikor, nyeresége négyszeresére nőtt, 191 millió eurós árbevétel mellett. Ugrásszerűen nőttek a televízióktól származó bevételek és jól sikerültek a játékosok átigazolásával kapcsolatos tranzakciók is. Az évekkel ezelőtt a csőd szélén tántorgó klub adósságait 15,5 millió euróval, 40,6 millióra csökkentette.

Az új szezon kezdetén a BVB egy győzelem és egy döntetlen után a hatodik helyen áll hazájában. A Bajnokok Ligájában viszont nehéz sors jutott neki osztályrészül, a csoportselejtezőben három ország bajnokaival, a Real Madriddal, a Manchester Cityvel és az Ajax Amsterdammal kell mérkőznie. Tavaly egy hasonlóan erős mezőnyben ugyan már ebben a fázisban elbukott, ám a „királyok osztályában” való részvétel úgy is bőséges bevételeket hozott – írja a Capital.de.

Még mindig beteg az európai foci (a tőzsdén)

A futballágazat tőzsdei teljesítménye Európa-szerte továbbra is gyenge, a Dow Jones EuroStoxx Europe Football index 78,44 ponton új mélypontot ütött júniusban, és a napokban is csak 86 pont körül jár. Ennek lehetséges okairól korábbi cikkünkben itt írtunk.

Nem volt igazán sikeres a brit Manchester United nyári részvénykibocsátása sem: nem elég, hogy végül a tervezett ársáv 16 dolláros legalja alatt, 14 dolláron bocsátották ki a a részvényeket, azok árfolyama azóta is lassan lefelé csordogál, legutóbb 12,46 dollár volt a Bloomberg szerint.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36810 35680 37000 -1,18% 0 0 19 288 921 210 HUF 2026-04-02 17:09:01
MOL 3946 3910 3976 +0,05% 0 0 1 857 928 706 HUF 2026-04-02 17:07:26
MTELEKOM 2144 2106 2148 +0,66% 0 0 879 656 644 HUF 2026-04-02 17:08:37
RICHTER 12150 11870 12300 +0,83% 0 0 3 513 005 150 HUF 2026-04-02 17:10:59
OPUS 441 438 453 -0,68% 0 0 199 501 482 HUF 2026-04-02 17:05:15
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Csúcsra futott a Richter
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 18:41
A többi részvény csak lesheti ezt a teljesítményt.
Részvény / Deviza / Áru Milyen hangulatban köszönt a forint a húsvéti hétvégére?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 18:29
Most épp erősödik vagy lazít a magyar fizetőeszköz? 
Részvény / Deviza / Áru Miért megy szembe a világgal a Richter?
Miró József | 2026. április 2. 17:07
A Richter az elmúlt hetekben a február elején elért csúcs közelében maradt, miközben a részvénypiacok alapvetően lejtmenetben voltak az iráni háború miatt. Az Erste Befektetési Zrt. elemzése.
Részvény / Deviza / Áru Esnek az amerikai és az európai részvények, közben az energiaárak szárnyalnak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:23
Mínuszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok.
Részvény / Deviza / Áru Esik a BUX: az OTP húzza le a magyar tőzsdét
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:54
Közben a Richter szépen emelkedik csütörtök délután. 
Részvény / Deviza / Áru A Mol-részvényesek örülhettek csütörtök délelőtt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:44
Így alakult a kereskedés a budapesti tőzsdén csütörtök délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Újra az egekben az olajár, az orosz olaj pedig még drágább
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:07
A kis megnyugvás után most újra igyekszik mindenki bespájzolni az olajat.
Részvény / Deviza / Áru Vihar előtti csend Budapesten, vérengzés Európában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 09:29
Így kezdték a tőzsdék a napot Trump beszéde után.
Részvény / Deviza / Áru Nagyon csúnya éjszakája volt a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 07:06
Jelentősen gyengült a forint szerda estéhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Jól zárt New York
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:18
Van ok a reménykedésre?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG