4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Kedden a nemzetközi tőzsdéken igazi fiesta volt, mindenki venni akart, miután az EKB elnöke arról beszélt, hogy újabb gazdaságélénkítő csomagot vezethetnek be. Szerda este a Fed lehet a soros, amely tovább hevíti a piaci hangulatot. Mire érdemes ezeken túl figyelni?
Mario Draghi, az EKB elnöke érkezik a Eurogroup ülésére Luxemburgban 2019. június 13-án. EPA/JULIEN WARNAND

Mind az európai, mind a tengerentúli tőzsdéken komoly emelkedést hozott a keddi nap, 1,5-2 százalékos pluszokat is mutattak az irányadó tőzsdeindexek. Ennek hátterében elsősorban az állt, hogy a befektetők újabb pénzáradatot remélnek a jegybankoktól. Ráadásul az egyébként rendre a piaci folyamatok után kullogó EKB lehet, amely újabb lazítás irányába tehet lépést. Mario Draghi, az EKB elnöke pozitív meglepetéssel szolgált a befektetők számára kedden. A jegybanki vezető ugyanis további lazítást helyezett kilátásba.

Az olasz bankár azt mondta, hogy ha az uniós gazdasági helyzet megkívánja, akkor lazíthatnak a monetáris kondíciókon. Konkrétumot nem említett, csak azt közölte, hogy ez kamatcsökkentés vagy az eszközvásárlások formájában is megvalósulhat.

1; Mit reagál a Fed?

Szerda este zárul az amerikai jegybank, a Fed kétnapos ülése. A szakértők eredetileg ugyan megosztottak voltak, hogy hoz-e bármilyen konkrét döntést a szervezet, ugyanakkor az elemzők kétharmada azt prognosztizálta, hogy kivárnak. Néhány szakértő viszont az EKB elnökének bejelentése után úgy látja, hogy az amerikaiak akár proaktívak is lehetnek, és az európai kollégákat beelőzve dönthetnek lazításról.

Ugyanakkor az év hátralevő részére 2-3 kamatvágást már beáraztak a piacok. Ha a szerda esti ülésen kamatcsökkentésről döntenének, akkor az szinte biztosan tovább lendítené a tőzsdéket, ha viszont utalni sem fognak a kiadott közleményben erre, az kijózanítóan fog hatni.

2; Itt a Facebook kriptodevizája, de máris támadják

Ahogy arról a Privátbankar.hu is hosszabban beszámolt, bemutatták a Facebook által vezetett csapat jövő évben debütáló fejlesztését, a Librát. Ha minden a vállalat tervei szerint alakul, akkor hosszabb távon 1,5-2 milliárd embernek nyújthatnak a fejlődő országokban online banki szolgáltatásokat.

Ugyanakkor a bejelentésre reagálva egy demokrata párti képviselő máris azt kezdeményezte, hogy függesszen fel minden fejlesztést a Libra kapcsán. A politikus azzal indokolta a javaslatát, hogy előbb a terület szabályozására lenne szükség.

3; Felcsillant a remény a vámháború megoldására

A piacokon az egyébként is pozitív hangulatot tovább fokozta, hogy Donald Trump amerikai elnök a Twitteren megerősítette: a jövő héten hosszadalmas tárgyalást tart Hszi Csin-ping kínai elnökkel Japánban, a G20-csoport csúcstalálkozójának keretében, és újraindítják a kereskedelmi tárgyalásokat.

Az persze nem valószínű, hogy a találkozón megszületne a régóta várt egyezség, ám ha a feleknek sikerül a legfontosabb kérdések kapcsán közelíteni az álláspontjukat, az már reményt keltő lenne.

Nagy kérdés, hogy az amerikai álláspontot miként befolyásolja majd Trump kísérlete elnökségének meghosszabbítására. Donald Trump ugyanis a 2020-as választáson újra indul - ezt maga az elnök jelentette be kedden este a floridai Orlandóban.

4; Hatalmas megrendelést kapott a Boeing a párizsi légi bemutató második napján

Míg az Airbus 123 új gépre kapott megrendelést a hétfőn kezdődött légi bemutatón első napján, a Boeing egyetlen új rendelést sem jelentett. A Boeing vezérigazgatója a CNBC-nek adott interjújában kiemelte, hogy a légi bemutatón való részvételnek a célja elsődlegesen nem a rendelésállomány bővítése, hanem a fogyasztói bizalom visszaállítása volt, írta hírlevelében az Equilor.

Megváltozott azonban a helyzet a második napra, az IAG ugyanis 200 db Max repülőgépre adott le rendelést. A bejelentést követően 5 százalék feletti emelkedéssel zártak a Boeing-részvények.

5; Felsőbb osztályba lépett a 4iG

A prémium kategóriába kerültek a mai nappal a 4iG részvényei a Budapesti Értéktőzsdén, az átsorolást a vállalat kezdeményezte, miután az informatikai vállalat teljesítette a bekerüléshez szükséges feltételeket.

Kedden közzétették azt is, hogy az új, meghatározó tulajdonrésszel rendelkező részvényes milyen (kötelező) ajánlatot ad. A vételi ajánlatra szinte biztosan nem lesz eladó, hiszen az ajánlott ár részvényenként 676 forint. Ez a hétfői 1200 forint feletti ártól messze elmarad, de még a tegnapi 1100 forintos záróértéktől is.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46820 46550 47280 -0,15% 0 0 14 633 526 630 HUF 2026-07-31 17:08:17
MOL 4530 4460 4540 +0,67% 0 0 8 597 187 590 HUF 2026-07-31 17:06:19
MTELEKOM 2746 2732 2770 -0,15% 0 0 907 579 210 HUF 2026-07-31 17:09:36
RICHTER 11800 11750 11940 +0,51% 0 0 11 545 688 100 HUF 2026-07-31 17:05:19
OPUS 358 347 358 +1,70% 0 0 38 040 485 HUF 2026-07-31 17:05:12
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Ne most nézegesse jókedvében a forint árfolyamát
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 18:10
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben pénteken a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, valamint gyengüléssel fejezte be a hetet és júliust is.
Részvény / Deviza / Áru Annyi rossz hír után végre egy jó: történelmi csúcson zárt a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 17:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 235,2 pontos, 0,16 százalékos emelkedéssel, történelmi csúcson, 146 688,57 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Meglódult a kereskedés, nézze, hogyan nyit az amerikai tőzsde és mozdulnak az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:15
Indexerősödéssel indult a pénteki kereskedés az amerikai részvénypiacokon, miután a technológiai vállalatok kedvező gyorsjelentései ismét erősítették a mesterséges intelligenciával kapcsolatos befektetői bizalmat. A piacot elsősorban az Amazon kiemelkedő felhőszolgáltatási eredményei támogatták, miközben az Apple árfolyamát a chipellátási problémák miatti aggodalmak húzták le.
Részvény / Deviza / Áru Mindenkit lepipált a román tőzsde, az is kiderült, hogy hol zárt a magyar piac
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 15:25
A Bukaresti Értéktőzsde (BVB) részvényindexe emelkedett legnagyobb mértékben Európában az év első hét hónapjában – írja a Ziarul Financiar román gazdasági napilap a Trading Economics adatai alapján.
Részvény / Deviza / Áru A Mol részvényesei örülnek a gigaüzletnek, de a forintot alaposan megütötte a hőség
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 2,12 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig. A forint reggel óta gyengül, az euróval szembeni jegyzés kora délutánra megközelítette a 365-ös szintet.
Részvény / Deviza / Áru Nem voltak elégedettek a befektetők az Apple számaival
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 12:35
Pedig emelkedett az IT-óriás árbevétele és nyeresége is.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot dobott a tőzsdei hangulaton a Microsoft
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 12:11
A Microsoft gyorsjelentése adott lendületet az amerikai piacoknak. Ez fordította pozitívba a hangulatot a szerdai, Fed-döntés utáni eladási hullámot követően.
Részvény / Deviza / Áru Tartotta kamatszintjét a japán jegybank
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:39
1 százalékon tartotta irányadó rátáját a japán jegybank. A döntést megfelelet az előzetes elemzői várakozásnak.
Részvény / Deviza / Áru Megroggyant az arany, míg a vadul dráguló vörös ellenlábasa a gyilkos időjárásból is profitál
Czwick Dávid | 2026. július 31. 11:31
Az aranypiacnak nincs igazán jó éve, túl az első hét hónapon ez lassan kijelenthető. Az amerikai központi bank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) legutóbbi kamatdöntése sem hozott fényt az éjszakába a sárga nemesfém számára. Így – a nagyobb profit reményében – egyre több befektető ábrándulhat ki a legfényesebb nemesfémből. Nem kell azonban messzire menniük a fémpiacon: az elektrifikáció alaptermékének tekintett réz árfolyama lubickol a globális krízisek és az időjárás gyilkos csapásai közepette. Mit mutat a grafikon? Van-e még tér felfelé a réz előtt? Mutatjuk a részleteket!
Részvény / Deviza / Áru Cipruson terjeszkedik tovább a Mol
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:19
A Mol-csoport megállapodást írt alá a Shell-lel a BG Cyprus Ltd. 100 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG