Rosztam Kászemi (Rostam Ghassemi) iráni olajminiszter helyi médiajelentések szerint vasárnap közölte, hogy "a kormány felkészült, és megtett minden szükséges intézkedést a szankciók következményeinek elhárítására és azok semmiféle hatással nem lesznek az ország olajiparára". Az olajminiszter nevek említése nélkül közölte azt is, hogy Irán új ügyfelekkel kezdett olajszállítási tárgyalásokat. Rámutatott, hogy évek óta vannak érvényben Iránnal szemben szankciók minden eredmény nélkül - eltekintve attól, hogy csökkent az ország függősége a nyugati exporttól. Mahmud Bahmani, a teheráni központi bank elnöke is közölte, hogy Irán nem marad "passzív" az ellene az Európai Unió által elrendelt olajembargóval kapcsolatban, és "szembeszáll az ellenséges intézkedésekkel".
A miniszterelnök a parlament előtt beszél.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




