Orbán Viktor háttérbeszélgetésen mondta el a Napi Gazdaságnak, hogy az új orosz gázszerződéssel Magyarország 1000 milliárd forint azonnali kifizetésétől menekült meg. 1996-ban a Mol úgynevezett take and pay szerződést kötött a Gazprommal, amelynek értelmében a felhasználástól teljesen függetlenül a fűtőenergia teljes árát ki kellett volna fizetni Oroszországnak 2015-ig. Magyarország gázigénye azonban folyamatosan esett az elmúlt években: míg 2008-ban 13 milliárd köbméterre volt szükség, addig tavaly csak 9 milliárdot fogyasztottunk, így nagy mennyiségű tartalék halmozódott fel. Hazánk gázhiánya így 2019-ig rendeződött a Putyin-Orbán találkozó óta, a felhalmozott 22 milliárd köbmétert bármikor lehívhatjuk.
Kasszasikert jelentenek az online pénztárgépek. 227 milliárd forinttal többet vallottak be a kereskedők 2014-ben, mint egy évvel korábban. A Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára, Tállai András a Napi Gazdaságnak azt nyilatkozta, hogy drasztikusan megnőtt a befizetések száma egyes ágazatokban, amely a gazdaság fehéredését jelenti. 22 százalékkal többen számoltak be bevételeikről például a kiskereskedelmi szektorból, amely a csalások egyik legérintettebb ága.
A Világgazdaság szerint megnőhet azoknak a száma, akik devizahiteleik miatt fordulnak a jegybank mellett működő békéltető testülethez, ha nem sikerül egyezségre jutni a pénzintézettel. A lap szerint három esetben kérhetünk segítséget: ha biztosak vagyunk abban, hogy számolási hibát vétett a szolgáltató, ha elszámolási kötelezettsége van a pénzintézetnek, vagy ha a bank vitatja az ügyfél követelését.
Elérhető közelségbe kerülhet a görögök és az Európai Unió hitelmegállapodása. Kormányzati források is megerősítették tegnap, hogy Alekszisz Ciprasz görög kormányfő hosszabbítással kapcsolatos kérelemmel fordul ma az eurocsoporthoz. Kérdéses azonban, hogy milyen feltételek mellett fog újra belemenni a megszorítás-ellenes vezetés a hitelprogramba. Meg nem erősített athéni források szerint új megállapodásról akar tárgyalni a Sziriza és nem átfogó csomagról, amely megszorításokat vonna maga után.
Piaci elemzők ismét csak a görög adósságkezelésre hívják fel a figyelmet, az ezzel kapcsolatos hírek alakítják ma az értékpapírpiacokat, illetve az orosz-ukrán helyzet. Itthon a legnépszerűbb papírok erősödésére számítanak az elemzők.