Ahhoz, hogy az éhezést a FAO terveinek megfelelően 2050-re felszámolják a világon a Föld akkori 9 milliárd lakójánál, mintegy 83 milliárd dollár célirányos befektetésére volna szükség évente a mezőgazdaság területén - hangzott el a 29. Élelmezési Világnap alkalmából csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Mária Kadlecikova, a FAO Európai és Közép-Ázsiai Regionális központjának vezetője elmondta: jelenleg a világon az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) adatai szerint valamivel több, mint egymilliárd ember éhezik, a helyzet enyhítésére évente legalább 25 milliárd dollárt kellene invesztálni a mezőgazdaságba.
Egyes szociológiai felmérések szerint Magyarországon mintegy 200 ezer embert érint közvetlenül az éhezés. Többen éheznek, mint a fejlett világ lakossága |
Molnár Antal, a Magyar Élelmiszerbank Egyesület alelnöke arról számolt be az általa képviselt nonprofit szervezet mintegy 450 civil karitatív szervezettel áll kapcsolatban, és rajtuk keresztül juttat el élelmiszeradományokat a rászorulóknak.
A múlt évben Magyarországon mintegy 300 ezer ember kapott valamilyen formában élelmiszersegélyt - mondta az MTI-nek az alelnök. Hozzátette: az adományok értéke tavaly 600-650 millió forint volt. Az idén az egyesület számításai szerint mintegy 350 ezren kaphatnak segítséget az adományokból.
Molnár Antal jelezte azt is, hogy a gazdasági válság miatt érzékelhetően többen igényelnének most élelmiszersegélyt Magyarországon, mint egy évvel ezelőtt. A rászorulók megsegítésére pénteken a FAO és a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében több mint egy tucat teherautóból álló, adományozott élelmiszereket szállító konvoj indul a fővárosból 150 tonna élelmiszerrel, amelynek értéke 55 millió forint.
A FAO tevékenységét évente a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) mintegy 200 millió forinttal segíti - mondta az MTI-nek Kálmán Zoltán, az FVM főosztályvezető-helyettese.
Tejpiaci milliókért küzdenek a miniszterek
Innovatív agrárpolitikáért ült össze hét uniós tagállam
Óriásit estek a termelői árak
MTI