2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Ritka hülye ügyben született döntés Franciaországban, három évre börtönbe vonul egy miniszter.

Anélkül, hogy a suszter lyukas cipőjét emlegetnénk, az adócsalás elleni küzdelemért is felelős volt költségvetési minisztert adócsalásért és pénzmosásért ítélték el. Ez az ügy volt Francois Hollande államfő 2012-ben kezdődött mandátumának legjelentősebb politikai botránya.

Jérome Cahuzac az ítélet alapján öt évig nem vállalhat választással betöltendő közéleti szerepet. Volt feleségét két év börtönbüntetésre ítélték. A vádhatóság szerint Cahuzacék a francia igazságszolgáltatás által valaha ismert legjelentősebb adócsalók.

A svájci Reyl bankra 1,875 millió eurós pénzbüntetést szabtak ki, amiért "eszközként" szolgált a volt miniszter vagyonának elrejtéséhez. Ez a pénzmosás vádja miatt maximálisan kiszabható pénzbüntetés, viszont a bankot nem tiltották el a franciaországi pénzügyi tevékenységtől, ahogy azt az ügyészség kérte. Francois Reyl svájci bankár egy év felfüggesztett börtönbüntetést és 375 ezer eurós pénzbírságot kapott.

A bíróság az ítélethirdetéskor nem rendelte el Cahuzac elzárását, miután az esetleges és várható fellebbezés felfüggesztő jelleggel bír.

Nagy összegben

A vádhatóság szerint a volt miniszter 2001 elején, néhány nappal azelőtt zárta be az adóhatóságnál nem bejelentett genfi számláját, hogy a nemzetgyűlés pénzügyi bizottságának elnöke lett. A számláról a mintegy 600 ezer euró körüli összeget  Szingapúrba helyezte át. Az adóhivatal elől elrejtett pénz Jérome Cahuzac orvosi tevékenységéből származott, a volt miniszter ugyanis eredetileg plasztikai sebész, és gyógyszergyárak tanácsadójaként is volt jövedelme.

A 64 éves Cahuzac a bíróság előtt beismerte az ellene felhozott vádakat. A volt miniszter már rendezte adótartozását több mint 2,3 millió eurós összegben, amelyből 500 ezer euró büntetés volt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mintha csak Vlagyimir Putyin kottájából játszott volna az amerikai Legfelsőbb Bíróság
Imre Lőrinc | 2026. február 25. 06:54
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának döntése – amely jogellenesnek minősítette Donald Trump elnök importvámjait – beszűkítette az elnök kereskedelempolitikai mozgásterét. India ezért várhatóan továbbra is vásárolni fog orosz olajat, bár a korábbinál talán kisebb mértékben. 
Makro / Külgazdaság Végre elismerően csettinthetnek Brüsszelben e magyar fejlemény láttán
Csabai Károly | 2026. február 25. 05:43
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala által ma délelőtt publikálandó februári uniós inflációs rangsornak már majdnem a közepén lehetünk, ami azért nagy szó, mert egy éve ilyenkor még az utolsók voltunk. Európa egészét tekintve pedig még jobban állunk a 2,1 százalékos éves fogyasztóiár-indexünkkel, miközben a keddi kamatcsökkentés ellenére is megtartottuk az előkelő helyünket a visszatekintő reálkamatok összevetésében – derül ki lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
Makro / Külgazdaság Mészáros Lőrinc autópályás cégeket rakott az új magántőkealapjába
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 20:05
Hatalmas cégekről van szó: az MKIF Üzemeltető például 2024-ben 36,6 milliárd forintos forgalommal zárt.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: nem indítottunk kamatcsökkentési ciklust
Imre Lőrinc | 2026. február 24. 17:20
A Magyar Nemzeti Bank közel másfél év után ismét 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot. Az irányadó ráta így 6,25 százalékra került, azonban a jegybank kommunikációja alapján egyáltalán nem vehető készpénznek, hogy máricusban is lejjebb szállítja majd a kamatokat a monetáris tanács.
Makro / Külgazdaság Mit adtak nekünk az akkumulátorgyárak?
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 17:00
Az elmúlt időszakban az akkumulátorgyárak ismét az érdeklődés fókuszába kerültek elsősorban a munkavédelmi és környezetszennyezés miatt. A kormány ugyan tagadta, hogy ezek az üzemek komoly egészségkárosodást okoznának akár az ott dolgozók, akár a környéken lakók számára, és inkább a gyárak gazdasági előnyeit hangsúlyozza. De valóban olyan előnyös ez a magyar emberek számára? Erről beszélt kollégánk, Király Béla az ATV Start műsorában.
Makro / Külgazdaság Ukrajna bekeményit: kedden is megbombázták a Barátság vezeték betáplálási pontját
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 16:20
Rádupláztak a hétfői támadásra, újabb drónokat küldtek Tatárföldre, ahonnan a Barátságot is táplálja Oroszország.
Makro / Külgazdaság Bár nő az orosz olajexport, estek az energiaexport bevételek
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 15:20
Oroszország olaj- és gázexportból származó bevétele csökkent az elmúlt 12 hónapban, közölték kedden Moszkva ukrajnai inváziójának negyedik évfordulóján.
Makro / Külgazdaság Ukrajna: már több megoldást is kínáltunk olajügyben, de Orbán Viktornak nem érdeke a megegyezés
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 15:00
Az uniós tiszviselőknek már van terve a válság megoldására. Az ukrán vezetés tárgyalna Magyarországgal, de nem kapnak érdemi választ – állítják.
Makro / Külgazdaság Itt a kamatdöntés: Varga Mihályék elkezdték a lazítást, de mi lesz így a forinttal?
Imre Lőrinc | 2026. február 24. 14:02
Közel másfél év után kamatot csökkentett a Magyar Nemzeti Bank.
Makro / Külgazdaság Tavaly harmadával esett a német autóexport Kínába
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 13:43
Ezzel folytatta a meredek visszaesést, aminek a következtében a 2022. évi csúcs óta a német ágazati export több mint a felére zsugorodott – áll az IW (Institut der deutschen Wirtschaft) német gazdaságkutató intézet kedden ismertetett jelentésében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG