2p
Nincs arról információ, hogy bárki terrorcselekményre készülne Magyarországon.
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója. MTI Fotó: Kovács Tamás

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, Bakondi György a köztévének adott interjújában mondta el, hogy amellett, hogy nincs magyarországi konkrét terrorcselekményre vonatkozó információ, a magyar hatóságok, rendvédelmi szervek és titkosszolgálatok mindent megtesznek azért, hogy minél több, lehetőleg ellenőrzött információhoz jussanak, és "ha bármi készülődne, meg lehessen előzni, és biztosítani lehessen a magyar emberek biztonságát, nyugodt karácsonyát".

Arról, hogy megelőzhető lett volna-e a berlini eset, Bakondi elmondta: bár a különféle titkosszolgálatok rendelkeztek készülő terrorcselekményre vonatkozó információkkal, ezek "megmaradtak egy általános fenyegetettségi szinten", vagyis viszonylag kevés olyan konkrét adatot tartalmaztak, amelyek lehetővé tették volna, hogy a hatóságok konkrét lépéseket tegyenek.

Terrortámadás Berlinben – kamion hajtott a tömegbe, magyarok is eltűntek

Egy karácsonyi vásárba hajtottak bele lopott kamionnal, a támadót a helyszínen elfogták. A merényletben 12-en meghaltak, 48 embert szállítottak kórházba. A támadó indítéka egyelőre nem ismert. A németek hallgatnak, Angela Merkelt értesítették, de egyelőre nem reagált. A KKM három eltűnt magyarról tud. A támadásról korábban itt írtunk bővebben, a reakciókat pedig itt gyűjtöttük össze a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mit nekik a háború! – moszkvai gigaépítkezések kezdődnek
Elek Lenke | 2026. január 8. 17:26
Tizenöt év alatt a moszkvai beruházások megnégyszereződtek, a város ipari zónájának területe 10 millióról 13 millió négyzetméterre nőtt, és ezt a számot a következő öt évben megduplázni tervezik.
Makro / Külgazdaság Elgázolta a piaci lakáshiteleket az Otthon Start – kell aggódni?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:06
Minden öt forintból négyet támogatással helyeznek ki a bankok, az arány korábban fordítva volt. De mennyire nagy baj ez?
Makro / Külgazdaság Újabb kriptós cég lép le Magyarországról, a pénz kiutalása sem megy egyszerűen
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:47
Aki kiutalná a pénzét, annak az ügyfélszolgálattal kell egyeztetnie. Tovább dőlnek a hazai kripto-dominók.
Makro / Külgazdaság Alig győzték az ajánlatokat: újabb 256 milliárd forintot zsebelt be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:24
Alacsonyabb hozamok mellett is a tervezett összeg sokszorosát értékesítette államkötvényből az Államadósság Kezelő Központ.
Makro / Külgazdaság Így szegényedtek el a nyugdíjasok az elmúlt 12 évben Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:46
Nyílik az olló a dolgozók bére és a nyugdíjak között, ezen a 13. havi és a 14. havi nyugdíj bevezetése sem változtat. A nyugdíjak egyre alacsonyabbak a bérekhez képest. 
Makro / Külgazdaság A mosoly fagy az arcára annak, aki csütörtökön tankol
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:27
Hideg van, de legalább egyre olcsóbb a benzin.
Makro / Külgazdaság A lengyeleknél már összejött, amiről a magyar kormány csak álmodik
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:33
Gyere haza, lengyel fiatal program nélkül is özönlenek haza a lengyel vendégmunkások – sőt a britek is mennek velük.
Makro / Külgazdaság Újabb gyomrost kaptak a hazai kriptósok
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:03
Már péntektől kivonul a magyar piacról egy népszerű alkalmazás.
Makro / Külgazdaság Megint felvett 3 milliárd eurónyi hitelt a magyar kormány – de milyen kamatra?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:39
Sikeres volt az eurókötvény-kibocsátás, nagy érdeklődés mellett alacsonyabb kamatra vettek a befektetők.
Makro / Külgazdaság Budapesten szinte lépni sem lehetett a külföldiektől
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:30
A magyarok viszont kevesebbet utaztak novemberben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG