4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A magyar kormányfő szerint ha baloldali kormány lett volna Magyarországon, akkor most százezrével lennének itt afrikai vagy közel-keleti migránsok. A nemzetközi és hazai statisztikákból ugyanakkor az derül ki, hogy az elmúlt években radikálisan csökkent az Európát elérő bevándorlók és menekültek száma, és minimális azok száma, akik Magyarországon adtak be menedékkérelmet. Tehát még ha el is jutnak ide a migránsok, általában továbbmennek Nyugatra.
(Illusztráció) EPA/JALAL MORCHIDI

Akinek számít Magyarország és Európa jövője, annak vasárnap el kell mennie választani! - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Nemzetben és a Mediaworks vidéki napilapjaiban ma megjelent interjúban.

Orbán szerint a civilizációnk a tét

A kormányfő úgy fogalmazott:

"a bevándorláspártiak mind ott lesznek, legyünk ott mi is!"

Szerinte az eredmények meggyengíthetik vagy megerősíthetik a kormányokat, illetve kormányfőket az Európai Tanácsban. Magyarország ereje tehát az Európa jövőjéről zajló vitában attól függ, hogy a magyar választók miként döntenek vasárnap - mondta.

"Az európai jövő legfontosabb kérdése a bevándorlás kérdése, vagyis hogy megőrizzük-e földrészünk kulturális identitását, keresztény alapokra épülő civilizációját"

- jelentette ki a kormányfő. A bevándorlás ügyében képviselt magyar álláspont súlyát a vasárnapi eredmények fogják meghatározni; a szavazók akkor tudják megállítani a bevándorlást, ha bevándorlásellenes képviselőket küldenek Brüsszelbe - jelentette ki Orbán Viktor. Hozzátette:

"Nem mindegy, hogy gyermekeink és unokáink milyen Európában fognak felnőni".

Folyamatos fenyegetés

A miniszterelnök szerint "nagyon erős brüsszeli törekvés", hogy egész Európát átalakítsák:

"(Ez) folyamatos fenyegetést jelent számunkra."

Úgy véli, hogy Európában vannak olyan politikusok, pártok, kormányok, üzleti érdekcsoportok, értelmiségi hálózatok és szellemi központok, amelyek szerint Európának maga mögött kell hagynia a keresztény kultúrát és a nemzeti történelmi korszakot, és létre kell hozni az Európai Egyesült Államokat, egy kevert népességű birodalmat, amelyben már sem a kereszténységre épülő identitás, sem a nemzethez tartozás nem jelent majd semmit, mert feloldódik és eltűnik.

Ezen törekvésnek Magyarországon is vannak képviselőik - mondta Orbán Viktor. Szerinte ők azok, akik brüsszeli mintára nem megállítani akarják a bevándorlást, hanem megszervezni.

Több százezer afrikai

Beszélt arról is, hogy az európai baloldal azért akar kevert népességű Európát, mert valójában a nemzeteket akarja felszámolni. Márpedig Európa erejét a sikeres nemzetállamok adják - közölte a kormányfő, akinek meggyőződése: a következő évtizedben nem lehet úgy politizálni Magyarországon, hogy nem a migrációt tartják a legfontosabb kérdésnek. Megjegyezte:

"Ha az elmúlt években baloldali kormány lett volna Magyarországon, akkor most úgy néznének ki a városaink, mint egyes német vagy francia városok, mert százezrével lennének itt Afrikából vagy a Közel-Keletről érkezett migránsok".

Kitért arra is, hogy a baloldali pártok Európában minden alkalommal a bevándorláspárti erőkkel szavaztak együtt. Szerinte a magyar ellenzék egésze beállt a bevándorláspártiak mögé. Nem a magyar embereket, hanem Brüsszelt képviselik - mondta.

Orbán Viktor hozzátette: Brüsszelben az asztalfiókok tele vannak a migrációt felgyorsító tervekkel. Migránskártya, migránsvízum, Soros bevándorláspárti szervezeteinek több milliárd eurós támogatása - sorolta a kormányfő, hozzátéve: ezeket le kell állítani, a pénzt határvédelemre és a családok támogatására kell fordítani.

Sokkal kevesebben jönnek

A nemzetközi és hazai adatokon alapuló cikksorozatunkból ugyanakkor kiderül: az elmúlt években radikálisan visszaesett az Európába érkező migránsok száma, egyre kevesebben nyújtanak be menedékkérelmet.

Jelentősen csökkent a Magyarországra érkezők száma is. Idén havonta kevesebb mint ezer migráns jutott el a magyar határhoz, a tényleges menedékkérők száma pedig már éves szinten is ezer alatt van. A 2015-ös migrációs válság tapasztalatai mellett ez is azt jelzi, hogy a bevándorlók és menekültek túlnyomó többsége számára Magyarország csupán tranzitország.

A nagy migránspara - cikksorozatunk a témában:

- I.: Radikálisan csökken az Európát elérő migránsok száma

- II.: Így zárult be a balkáni útvonal

- III.: Olaszország is bezárja a kapukat

- IV.: Új ország a célkeresztben

- V.: Alig jönnek migránsok Magyarországra

- VI.: Tényleg elsüllyed Európa?

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az MNB bedobja devizatartalékát az energiaimport biztosítására
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 15:15
A Monetáris Tanács az energiaimport kapcsán felmerülő jelentősebb devizalikviditási igény biztosításáról döntött.
Makro / Külgazdaság Nagyot durrant a kínai exporttöbblet
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 14:55
Kína kereskedelmi többlete meghaladta a várakozásokat, az első két hónapban elérte a 213,6 milliárd dollárt.
Makro / Külgazdaság A fix 3 százalékos hitelek módosításáról döntött a kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:32
A kormány döntése értelmében márciustól magasabb hitelösszeggel és hitelkiváltási lehetőséggel igényelhetik a hazai kis- és közepes vállalkozások a fix 3 százalékos hitelt.
Makro / Külgazdaság Nem kezdte túl erősen az évet Európa legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:15
Csökkent Németország kivitele és behozatala januárban decemberhez viszonyítva a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis honlapján kedden közzétett adatok szerint.
Makro / Külgazdaság Nyugtat a minisztérium: marad árrés a kereskedőknél, ennyibe kerül a jövedékiadó-csökkentés
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 10:51
A védett árakkal és a jövedékiadó-csökkentéssel kapcsolatban tartott háttérbeszélgetést Gerlaki Bence, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára és Steiner Attila, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Makro / Külgazdaság Európa egyik leggyengébb teljesítményét hozta össze a magyar gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 09:10
A nemzetközi mezőny egyik legrosszabb adatát érte el 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Óriási fordulatot jelez a cégek toborzási kedve
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:45
Javuló kilátásokat mutatnak a hazai cégek foglalkoztatási tervei: 2026 második negyedévében a magyar munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 17 százalékuk jelez előre – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Makro / Külgazdaság Csak ámulunk-bámulunk: több mint kilenc éve nem fordult elő ilyen
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:30
Februárban az éves infláció 1,4 százalék lett, ennél utoljára csak 2016 novemberében tett közzé alacsonyabb adatot a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Jövedékiadó-csökkentést is bejelentett a kormány az éj leple alatt megjelent rendeletében
Imre Lőrinc | 2026. március 10. 06:45
Már olvasható a március 10-től hatályba lépett rendelet a Magyar Közlönyben a védett üzemanyagárakkal kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Vagy kompenzációt kérnek a kutak, vagy bezárnak – itt az első piaci reakció a védett árakra
Imre Lőrinc | 2026. március 9. 19:43
Magyarországot is elérte a nemzetközi üzemanyagárrobbanás, ezért a kormány védett árat vezetett be mindkét üzemanyagtípus esetében – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a kormány rendkívüli ülését követően. A Független Benzinkutak Szövetsége egészen mást javasolt, szerintük jelenleg még több a nyitott kérdés, mint a válasz. De vajon hogyan kerülhetők el az ellátási problémák?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG