Adóügyi információcsere-megállapodást kötött Magyarország és az Egyesült Államok, amely hatékonyabb fellépést tesz lehetővé a nemzetközi adókikerüléssel szemben, valamint elősegíti, hogy a multinacionális vállalatok is maradéktalanul megfizessék az adott államot megillető közterheket – derült ki a Pénzügyminisztérium közleményéből.
A találkozón Varga Mihály fogadta David B. Cornsteint, az USA magyarországi nagykövetét, a magyar pénzügyminiszter elmondta: Budapest és Washington egyetért abban, hogy a nemzetközi adókikerüléssel és a terrorcselekmények nemzetközi finanszírozásával szemben hatékonyabb fellépésre van szükség.
Kellenek a beruházói vízumok
A felek egyetértettek abban, hogy a két ország gazdasági kapcsolatai jól alakulnak: Magyarország számára az USA az elsőszámú exportpartner az EU-n kívül, az amerikai vállalatok pedig az egyik legjelentősebb beruházói-befektetői közösséget képviselik Magyarországon, a több mint 1700 amerikai vállalat mintegy 105 ezer magyar embernek ad munkát.
Az Egyesült Államok a hazai cégek 15. legfontosabb befektetési célországa, a magyar tőkeállomány tavaly meghaladta a 464 millió eurót. Az amerikai piacon lévő magyar cégek többsége infokommunikációs technológiai, valamint biotechnológiai beállítottságú – mondta Varga Mihály. Hozzátette: a kereskedői és beruházói vízumok biztosítása Magyarország számára rendkívül fontos lenne, mivel az utóbbi időkben egyre több magyar innovatív kis- és közepes vállalkozás, valamint startup kíván az amerikai piacra lépni.
Lőttek Orbán kétkulacsos politikájának – történelmi bejelentés jött
Trump bejelentése megváltoztatja hazánk stratégiai környezetét és alaposan leszűkíti a magyar miniszterelnök kétkulacsos biztonságpolitikai játszmájának mozgásterét. Washingtont és Moszkvát is idegesíti, hogy Peking egyre növekvő nukleáris arzenálja éppen az INF egyezmény hatálya alá tartozó 500–5500 kilométeres hatótávolságú rakétákra koncentrálódik. Káncz Csaba jegyzete >>>
|