Hiánycsökkentés: Oroszország a privatizációhoz nyúl
Az orosz kormány a Rosneft olajtársaság egy részének eladását fontolgatja a költségvetési hiány pótlására - jelentette ki Igor Suvalov miniszterelnök-helyettes a Bloomberg televíziónak. Oroszországnak tíz év óta első alkalommal kell költségvetési hiánnyal szembenéznie. Az orosz állam 75 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik a Rosneftben.
"Ismét elérkezett a privatizációk ideje" - idézi Igor Suvalov szavait a RIA Novosti hírügynökség. A gazdasági minisztérium most a "második és harmadik sorba tartozó" társaságok értékesítésére készül. Igor Suvalov szerint 5500 privatizálható részvénytársasággá alakított állami vállalat van Oroszországban.
Andrej Saronov korábbi gazdasági miniszterhelyettes úgy látja, hogy az állam nem lesz hajlandó olyan vállalatok, mint a Rosneft többségi tulajdonrészének eladására, de az állami tulajdonrész minden probléma nélkül 50 százalék plusz egy részvényre is csökkenhet.
Jövőre 6,8 százalékos, 2011-ben 4 százalékos, 2012-ben 3 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánnyal számol az orosz kormány - jelentette be az orosz pénzügyminiszter. Az idei hiány várhatóan 8 százalék körül alakul.
Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!
Az ukrán állam kezeskedik a Naftogaz adósságért
A Lukoil terjeszkedne a kitermelésben
Megvan az OPEC-orosz találkozó helyszíne
Eltűnt a Lukoil eredményének fele
6,3 milliárd rubelt fizet a Russneft
MTI