Még az idén Oroszországba látogathat Kim Dzsongun – jelentette be az orosz parlament felsőházának alelnöke. Valentyina Matvijenko elmondta, az észak-koreai vezető a közeljövőben kíván reagálni az Oroszországi Föderáció elnökének meghívására, és késlekedés nélkül, Putyin munkarendjétől függően kész látogatást tenni Oroszországban. Remélem, hogy ez a vizit a közeljövőben, az év vége előtt megtörténik – mondta.
Óvatosan kell megközelíteni az atomkérdést
Putyin még augusztusban táviratban üdvözölte Kimet a Koreai-félsziget japán uralom alóli felszabadulásának évfordulóján, megerősítette készségét a személyes találkozóra és a kétoldalú kapcsolatok fejlesztésére, valamint háromoldalú együttműködésre Dél-Koreával. Korábban Moszkva üdvözölte Donald Trump amerikai elnök és az észak-koreai vezető június 12-i szingapúri találkozóját. Az orosz kormány szerint ezek a pozitív fejlemények összhangban állnak a konfliktus rendezésére több mint egy évvel ezelőtt kidolgozott orosz-kínai útitervvel, amely a rendezés átfogó megközelítését feltételezi, és a felek fokozatos és összehangolt lépéseivel számol.
Mégsem tartja be ígéretét Észak-Korea: megy tovább az atomprogram? Az szakértők szerint a korábbi szándéknyilatkozatok ellenére sem történt leszerelésre utaló tevékenység. Tovább >>> |
A csúcstalálkozó után Moszkva az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy mielőbb módosítsák az Észak-Korea ellen fenntartott szankciórendszert, valamint az egyes országok által egyoldalúan meghirdetett gazdasági büntetőintézkedések mielőbbi visszavonását is szorgalmazta. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter május végén járt Phenjanban, két nappal a Trump-Kim csúcstalálkozót követően pedig Moszkvában Kim Jong Nam. A kommunista ország Legfelsőbb Népi Gyűlése (a törvényhozás) elnökségének elnöke személyesen adta át Kim Dzsong Un személyes üzenetét Putyinnak.
Putyin teljesen kompetens és már érett politikusnak nevezte Kim Dzsongunt, aki érdekelt a helyzet letisztulásában, elsimításában és megnyugtatásában. Hozzátette: a realitásokból kiindulva, óvatosan, tárgyalásos úton kell megoldani a Koreai-félsziget atommentesítésének feladatát. Ez végeredményben akkor valósítható meg, ha a folyamat összes résztvevője, köztük az észak-koreaiak is biztosak lehetnek abban, hogy biztonságuk nukleáris fegyver nélkül is szavatolható . mondta.
Mi lett a nagy barátsággal? Észak-Korea ismét szidja Amerikát, mint a bokrot Az észak-koreai húzd meg – eresz meg politikában, melyben hol hozzádörgölőznek az Egyesült Államokhoz, hol kígyót-békát szórnak rá, most épp utóbbi van soron. Ügyes manipulátorok, jól húzzák az időt, bár a cél kérdéses, miután a szankcióktól nem sikerült megszabadulni, ahhoz fel is kéne mutatni valamit. Részletek a Privátbankár,hu-n. >>> |