Kövér kifejtette: ha a Fidesz kormányra kerül, mindenképpen el kell számoltatnia az MSZP-t, hiszen az, hogy az ország "ilyen mélységbe zuhant", nem maradhat következmények nélkül. Rámutatott: a számonkérés ma már nemcsak a Fidesz törzs- és radikális szavazóiban fogalmazódik meg, hanem azokban is, akik korábban a szocialistákra szavaztak. Az emberek ugyanis úgy látják, azért jutott ide az ország, mert "politikai rendszerré vált a lopás". Szerinte azért kell a szocialista kormány számonkérését elvégezni, mert a rendszerváltás óta tartó "erkölcstelenség folytonosságát" le kell zárni, hogy 2010-től már ne a múlttal kelljen hadakozni.
Nem lesz feljelentésügyi államtitkár - szögezte le. "Nem szeretnénk a politikai bosszú látszatát magunkra venni, ezért nem fogunk huszadrangú hivatalnokokkal szemben méltánytalan eljárásokat kezdeményezni, mint az MSZP tette Keller László államtitkársága alatt" - fogalmazott. Az átadás-átvétel eddig formálisan működő procedúrájának kicsit komolyabban vételéről lesz majd szó; azaz a kormányváltás után a miniszterek, államtitkárok feladata lesz, hogy eldöntsék, kezdeményeznek-e akár büntetőjogi lépéseket az általuk vélelmezett jogsértések ügyében - mondta a fideszes politikus.
Arra a kérdésre, szerinte volt miniszterek állnak-e majd bíróság elé, azt válaszolta: "nagyon remélem, ebben bízom". Az esetleges vizsgálandó ügyek közül példaként a sukorói kaszinó-beruházást említette, amely "a pofátlanságnak az a szintje, amely a legrosszabb álmainkban sem merült fel". Kövér László reméli, megtalálják a jogi útját annak, miként lehet felelősségre vonni például a volt miniszterelnököt és a pénzügyminisztert azért, mert szerinte egész egyszerűen elcsalták a 2006-os választásokat azzal, hogy a 2005-ös költségvetés adatait nyilvánvalóan tudatosan meghamisították a választási győzelemért.
Az ellenzéki párt számára az igazán nagy kihívás az lesz, miként tudja a jövőt úgy felrajzolni a kampányban, hogy az ne tartalmazzon túlzó, hiteltelen ígéreteket, de adjon valamilyen perspektívát az embereknek - mondta.
Leszögezte: a Fidesz nem ígérheti azt, hogy kormányra kerülésével automatikusan javulni fog az életszínvonal, de a Fidesz és az MSZP kormányzati filozófiája teljes mértékben eltérő: az ellenzéki párt esélyt adna az embereknek arra, hogy a bennük rejlő ambíciót, tudást hasznosítani tudják, ezzel szemben a szocialisták a középréteget "sanyargatják".
Kövér László a Fidesz-kormány első szimbolikus lépésének a politikai osztály önmagán való takarékoskodásának törvénybe foglalását nevezte: a parlament és az önkormányzati képviselő-testületek létszámának, valamint az állam méretének radikális csökkentését kell szerinte végrehajtani.
A Fidesz választási győzelmét firtató kérdésre Kövér László azt felelte: a párt elért előnye az MSZP számára ledolgozhatatlan, ha "semmilyen rendkívüli tényezőt nem veszünk számításba". Hozzátette, hogy legfeljebb az előny mértéke módosulhat. Hangsúlyozta: a Fidesznek sokkal jobban kell mozgósítani szavazóit mint 2002-ben, amikor ez ügyben nagy hibát követett el.
Előre hozott választást akar a Fidesz Budapesten
Orbán végre megszólalt: "Molnár Oszkár kínos nekem"
A Fidesz 450 milliárd forintot mozgatna meg
Nem függesztik fel Dávid és Herényi mentelmi jogát
Közel került egymáshoz az MSZP és a Jobbik
MTI