„Erkölcsileg megsemmisült az a 190 parlamenti képviselő, akik tegnap úgy döntöttek, hogy egyetlen fillér céltámogatást se kapjon 2010-ben a Magyar Televízió. A kormány eredeti javaslatát és a szocialista Jánosi György módosító indítványát is megszavazó törvényhozók célja nem más, mint hogy csődbe vigyék a 2005 óta nyereséges MTV-t” – jelentette ki Medveczky Balázs ügyvezető alelnök, aki az Országgyűlés tegnapi döntését értékelte a közmédium menedzsmentjének keddi megbeszélésén.
MSZP: a köztévé elherdálta a pluszpénzeket "A Magyar Televízió szervezetében azonban mára tarthatatlan helyzet alakult ki. Miközben az elmúlt 15 évben semmilyen mélyreható szerkezeti átalakítás nem történt, a Magyar Televízió vezetése a médiatörvényben előírt támogatáson felül évről évre több milliárdos extra támogatást kért a költségvetéstől. (Ez ebben az évben megközelítette a 9,5 milliárd forintot.) Mára bebizonyosodott, hogy ezt az elmúlt években kizárólag az MTV számára biztosított extra támogatást nem minden esetben a célnak megfelelően használta fel a menedzsment" - nyilatkozta Jánosi György az MSZP frakció nevében az Országos Sajtószolgálatnak. SZDSZ: politikai büntetésről van szó Horn Gábor szerint elfogadhatatlan és "egyértelműen politikai motivációjú büntetést" mértek a Magyar Televízióra (MTV) a céltámogatás elvonásával. Fidesz: pitiáner bosszú Navracsics Tibor felszólította Bajnai Gordon kormányfőt, hogy személyesen foglaljon állást a Magyar Televízió (MTV) költségvetési támogatásával összefüggésben: az információszabadság pártján áll, vagy az MSZP "pitiáner bosszúakcióját támogatja". A Fidesz parlamenti frakciójának vezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a kormány és az MSZP csorbítja az információ szabadságát. |
A független könyvvizsgáló által auditált jelentés tehát cáfolja Jánosi Györgynek azt a tényekkel alá nem támasztott állítását, hogy az MTV pazarol. A gazdasági igazgató hozzátette: „kérem a pénzügyminisztert, hogy mutassa be a nyilvánosság előtt a döntést megalapozó hatástanulmányt, amelyről egy tévéműsorban beszélt. Várom a közgazdaságilag megalapozott elemzést, amely bemutatja, miként maradhat talpon közszolgálati médiavállalatunk a központi források megfelezése után. Ugyanis 9 milliárdos személyi ráfordítás – amely 3 milliárd forinttal alacsonyabb a 2007. évihez képest – és 4 milliárd forintnyi bérleti díj nem gazdálkodható ki 10 milliárd forintból.”
Szavaira reagálva Medveczky Balázs azt mondta: ha hatástanulmány mégsem készült, az nem jelenthet mást, mint hogy „a politikusok felügyelő- vagy csődbiztos kinevezésére készülnek az MTV-ben. Ezzel a gazdasági eszközzel akarják átvenni a hatalmat, hogy ezután a műsorkészítést is akadálytalanul befolyásolják a parlamenti és az önkormányzati voksolás évében.” A döntés következményeit ismertetve az ügyvezető alelnök kijelentette: „akik igennel voksoltak a törvényhozásban, azok lakatot tesznek a vidék életét bemutató regionális stúdiókra. Megsértik továbbá a 13 hazai nemzetiség tagjainak, valamint a történelmi és a kisegyházak híveinek információs önrendelkezési és véleménynyilvánítási jogát, mert sajnos a kisebbségi és a hitéleti műsorok adásidejét is csökkenteni kényszerülünk jövőre.”
Medveczky Balázs hozzátette: „az MTV-t ellehetetlenítő politikai erő végső soron a társadalmi párbeszéd felszámolására törekszik azzal, hogy kivérezteti azt a Magyar Televíziót, amely minden más tévénél nagyobb időkeretben, tényszerűen, sokoldalúan, pártatlanul mutatja be Magyarországot, a közéletet, a politikát, a kultúrát.” Az MTV vezetői azonban kitartanak, kármentésbe kezdenek, és minden eszközt az adásbiztonság megőrzésének szolgálatába állítanak, ameddig ez lehetséges – hangzott el a vezetői értekezleten a televízió közleménye szerint.
Egy fillér céltámogatást sem kap az MTV
Új reggeli műsor a Duna TV-n
Gyűrik egymást az MTV-ben
A választási évben elsötétülhet az MTV?
MTI, Privátbankár