Nem lesz BMW-gyár Magyarországon. Lapértesülések szerint ez Angela Merkel német főkancellár látogatásának egyik eredménye lehetett volna, azonban a Napi Gazdaság kérdésére a cég elmondta, nincsenek magyarországi gyárra vonatkozó tervei. A Vs.hu írt kedden arról, hogy a BMW gyárat építhet, a Siemens beszállhat a Paksi Atomerőműbe és az Airbus nyerheti a helikopterbeszerzést.
Meghátrált a kormány az RTL Klubbal szemben: Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a sávos adózás helyett az egykulcsos rendszer bevezetését javasolja. Kifejtette: tavaly augusztus óta folyamatosan érkeznek a negatív jelzések Brüsszeltől a különadót illetően. A kritikák leginkább a sávos adózást érték, mivel ez az alacsony reklámbevételű cégeknek gazdasági előnyt jelent. Jelezték továbbá, hogy a kormánynak érdemes lenne egy asztalhoz ülnie a legtöbb adót fizető RTL Klub tulajdonosaival, a Bertelsmann-csoport képviselőivel, akik több javaslatot is tettek az adónem átalakítására. Annak bevezetése óta az RTL Klub híradója kormánykritikus hangot ütött meg, ami drasztikus nézettségnövekedést okozott a csatornának az utóbbi hónapokban: míg a nyár elején nagyjából 500.000 embert ültettek a képernyők elé addig 2014 végére majdnem egymillióan kapcsolnak oda. Anke Schäferkordt társtulajdonos szerint „világos, hogy az RTL Klub tovább folytatja a független hírszolgáltatást.” Lázár János szerint az átalakítás nem okoz feltétlen bevételkiesést, mert bár így kevesebb lesz adó, de többen fogják fizetni. A bevétel 6 és 10 milliárd forint körül alakulhat. További részletek a változással kapcsolatban szerdán derülnek ki a Fidesz-KDNP mezőkövesdi kihelyezett frakcióülésén.
Kevés társasházi lakónak van fizetési elmaradása, nekik viszont milliós nagyságrendű. Kaplonyi György, a Magyar Társasházkezelők Országos Szakmai Szövetségének az elnöke szerint a magáncsőd jelentené a megoldást ezekre a tartozásokra – ezt a Napi Gazdaságnak mondta el. Szerinte nem a kiköltöztetés a cél, hanem a hatásos adósságkezelés. Jelenleg a lakók 1,2 százalékának, azaz 100-120 ezer embernek van elmaradása, olyanoknak, akik a válság alatt elvesztették munkájukat. Kaplonyi szerint az egyik nagy probléma a felújítások elmaradása, mivel a tartozások miatt a közös költség büdzséjéből is hiányzik.
Meglepő fordulat az üzemanyagok között. A bioetanol árelőnye teljesen eltűnt a benzinnel szemben, sőt, van olyan kút Magyarországon, ahol az előbbi kerül többe. Az elmúlt hónapokban bekövetkezett drasztikus benzináresés nincs hatással a bioüzemanyagra, mivel az a kukoricatermést követi – nyilatkozta Héjj Demeter, a Magyar Bioetanol Szövetség elnöke a Napi Gazdaságnak. Szerinte ez a fogyasztást nem befolyásolja.