Rekord nagyságú veszteséget szenvedett el a harmadik negyedben a Bank of America elsősorban a lakossági hitelek bedőlése miatt. Az Egyesült Államok legnagyobb bankjánál egy éven belül ez már a második veszteséges negyedév, annak ellenére, hogy a bankház jelentős összeghez jutott az amerikai kormányzat bankmentő csomagjából.
Adó után a banknak 1 milliárd dollár, részvényenként 26 cent vesztesége keletkezett adó után, míg egy évvel korábban még 1,18 milliárd dollár, részvényarányosan 15 cent nyeresége volt, a pénteken közzétett gyorsjelentés szerint.
Ráadásul a bankcsoport kilátásai is romlani látszanak, mert a pénzintézet ügyfeleinek 60 százalékát kitevő amerikai háztartásoknak változatlanul nehézséget okoz a hitelek visszafizetése. A hírre meredeken csökkentek a részvényindexek Európában, és Amerikában.
A csoporthoz tartozó Merrill Lynch - amelyet annak megroggyanása után állami segítséggel vásárolt meg a BofA - nyereséget hozott a BofA-nak a harmadik negyedben.
Az akvizíció azonban vitát kavart, az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) szeptember végén közölte, hogy beperli a bankot szabálytalanul kifizetett prémiumok miatt. A bankházat azzal vádolják, hogy amikor megszerezte a végveszélybe került Merrill Lynch befektetési bankot, akkor engedélyezte összesen 5,8 milliárd dollár prémium kifizetését az alkalmazottak számára, és az új tulajdonos minderről hamis adatokat közölt a Merrill részvényeseivel.
Önként adták fel magukat az amerikai adócsalók
Kiknél van a washingtoni hatalom? Itt a lista
Már nem annyira rizikós hitelt adni nekünk
USA: marad a magas munkanélküliség
A Fed megosztott, Bernanke óvatos a kamatemeléssel kapcsolatban
MTI