A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, a Nemzet Infrastruktúra Fejlesztő, és a Magyar Közút késésben van az uniós projektek során vállalt feltételek teljesítésével. A Miniszterelnökség a Világgazdaság számára készített listát, amelyből kiderül, hogy az Infrastruktúra Fejlesztő 34 milliárdos kivitelezéssel nem végzett – ez a legdrágább - de a második és a harmadik helyen is a hivatal munkái vannak. Összesen 1715 olyan projekt van csúszásban, amelyhez az államnak van köze. Ha Brüsszel nem kapja meg időben az ezekről szóló számlákat, nem fizetik ki a 2007 és 2013 közötti ciklusra vonatkozó támogatásokat.
Emberre az eddigiek alapján nem veszélyes, de az állatállományban nagy kárt tehet a Békés megyében újonnan kimutatott madárinfluenza. Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal közlése szerint a füzesgyarmati kacsaállományt teljesen el kell pusztítani, hogy megakadályozzák a betegség terjedését. A gazdaság 10 kilométeres körzetében felfüggesztették a szállítást. A betegség először Németországban jelent meg, még tavaly, majd onnan terjedt át Európa más országaiba, de ember eddig még nem kapta el.
Ismét drágábban tankolhatunk – A Mol két forinttal emelte a 95-ös benzin nagykereskedelmi árát, amelyért literenként így 350 forint körüli árat kell fizetnünk. A gázolaj ára nem változott: 371 forintot kérnek érte literenként. Az utóbbi egy hónapban a Mol 30 forintot emelt benzin árán, és 24-et a gázolajén.
Egyelőre nem emel kamatot a Fed. Az amerikai jegybank szerepét betöltő intézmény elnöke Janet Yellen jelentésében rámutatott arra, hogy mindenképp meg kívánnak győződni arról, hogy a korábbi növekedést célzó enyhítések elérték-e a céljukat. A gazdaságélénkítő program feltételei közül nem teljesült még az állástalanokra vonatkozók: az elnök szerint még mindig túl kevesen vannak munka nélkül, még úgy is, hogy az elmúlt időszakban jelentősen csökkent a munkanélküliségi ráta. A várakozásoknak megfelelően június előttig nem számítanak a kamatemelésre, mivel az aláásná a most megszilárdulni látszó gazdasági növekedést.
Vegyesen alakulhatnak ma az eredmények az európai piacokon. Az előzetes optimizmust most a visszafogott kiszámíthatatlanság váltotta fel, miután a tőzsdei hangulatot hetek óta befolyásoló görög kormány leadta hitelmegállapodásról szóló gazdasági tervezetet. Ugyan az európai pénzügyminiszterekből álló eurocsoport és az Európai Bizottság befogadta az intézkedéseket tartalmazó dokumentumot, sokakban kétség merült fel azzal kapcsolatban, hogy Görögország képes-e tartani az abban megfogalmazottakat. Ezzel megegyező kritikát fogalmazott meg például a Nemzetközi Valutaalap vezetője Christine Lagarde is, aki biztosítékokat hiányolt az egyes területekre vonatkozóan. Mario Draghi, Európai Központi Bank elnöke szintén hasonlóan nyilatkozott: szerinte a mostani megállapodás több ponton eltér a korábbitól, amely kiszámíthatatlanná teszi a görög gazdaságot. A BÉT-tel kapcsolatban erősödésre számítanak az elemzők.