Megint a bankárok jártak jól, de az informatikusokat sem kell sajnálnunk. Kicsit növekedtek az átlagkeresetek, de az egészségügyi dolgozók bére továbbra is botrányosan alacsony. 3,0%-kal nőttek az átlagkeresetek az egy évvel korábbihoz képest a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások, a költségvetési intézmények és a megfigyelt nonprofit szervezetek körében – közölte a Központi Statisztikai Hivatal a Privátbankárral. A bruttó átlagkeresetek a pénzügyi, biztosítási tevékenység gazdasági ágban voltak a legmagasabbak, ezt az információ és kommunikáció , valamint az energiaipar követte (422 600 forint). A legkevesebbet a humán-egészségügyi, szociális ellátás (143 100 forint), a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás (153 200 forint), illetve a mezőgazdaság, erdőgazdálkodás, halászat (180 100 forint) ágakban dolgozók kerestek.
Tőzsdére mehet a WizzAir márciusban a Napi Gazdaság információi szerint. Már nyáron szó volt a nyilvános kibocsátásról, azonban akkor a magyar vállalat az ipari helyzet ingadozására hivatkozva nem lépett ki a palettára. Most egyes források szerint elérhető közelségbe került az IPO. Március elejére tervezik a lépést, ehhez a cég közgyűlést hívott össze, ahol valószínűleg a vállalati törzstőke megemeléséről lesz szó. A cég értéke 1,6 millió és 2,2 milliárd euró közé esik egyes becslések alapján. A papírokat 10,15 és 12 font közé árazhatják be.
Úgy tűnik finishbe érkeztek a görög tárgyalások. Ma vagy igent, vagy nemet mond az Európai Unió pénzügyminisztereiből álló csoport a görög kérésre, miszerint hat hónappal kitolnák a hitelmegegyezést. Alekszisz Ciprasz azt mondta, ha rábólint az eurocsoport a megállapodásra, tartani fogja a hitelezőknek tett pénzügyi vállalásait, és nem hoz stabilitást fenyegető egyoldalú gazdasági lépéseket. Több országnál azonban betelt a pohár: a német pénzügyminiszter kategorikusan elutasította először a görög kérelmet, mondván, az nem teljesíti az eurózóna elvárásait. Nem csak a németek akadtak ki: Lettország pénzügyminisztere szintén nem hagyná, hogy egyoldalú görög döntés szülessen, Robert Fico szlovák miniszterelnök pedig kifejezetten elzárkózott attól, hogy bármilyen további segítséget nyújtson Görögországnak. Csatlakozott az ellenzők táborához a finn miniszterelnök is.
A görögök és az EU ma ülnek tárgyalóasztalhoz, délután dől el, hogy igen, vagy nem lesz a válasz a kérvényre. Ez lesz az utolsó kereskedési napot leginkább befolyásoló tényező is a piacokon. Gyengültek az indexek Nyugat-Európában nyitáskor, a BÉT viszont a csütörtöki záróértékhez képest erősödött 0,11 százalékot.