Kovács Tibor, a bizottság szocialista elnöke a testület zárt ülését követően az MTI-nek elmondta: az MSZP elfogadhatatlannak tartja, hogy a Fidesz kizárólag az ÁSZ elnökének személyében lenne hajlandó megegyezni, míg a 2002. óta betöltetlen alelnöki pozíciókra csak az új kormány beiktatása után tenne javaslatot. A kormánypárti politikus szerint a fideszes képviselők arrogáns hozzáállása azt mutatja, hogy a legnagyobb ellenzéki párt a továbbiakban nem kíván részt venni a jelölési folyamatban.
Hozzátette: mindaddig értelmetlennek látja a bizottság ismételt összehívását, ameddig a képviselőcsoportok nem változtatnak álláspontjukon. Az ÁSZ vezetőit jelölő bizottság novemberben már a harmadik ülését tartotta hétfőn. A bizottság elnöke korábban úgy nyilatkozott, hogy az ÁSZ munkája akár el is lehetetlenülhet az év utolsó hónapjától, amennyiben a parlamenti oldalaknak nem sikerül néhány héten belül megállapodniuk a számvevőszék személyi kérdéseiről.
Az ÁSZ elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság tisztségviselője - Kovács Tibor mellett - Tállai András (Fidesz) alelnök, tagjai: Boldvai László (MSZP), Farkas Imre (MSZP), Kékesi Tibor (MSZP), Dancsó József (Fidesz), valamint Rubovszky György (KDNP) és Lakos Imre (SZDSZ). A jelöltállításhoz legalább 6 képviselő támogatására van szükség a 8 tagú bizottságból. |
A bizottság ellenzéki alelnöke az előző héten még azt tartotta a legreálisabb forgatókönyvnek, hogy a pártok az ÁSZ új elnökének személyéről egyezhetnek meg a közeljövőben, mivel a számvevőszék alelnöki pozícióira egyelőre nincs konszenzusos jelöltje az ellenzéki frakcióknak.
Az MSZP ezzel egy időben Göndör István szocialista frakcióvezető-helyettest javasolta az egyik alelnöki tisztség betöltésére, amit Kovács Tibor azzal magyarázott, hogy az MSZP "tudomásul vette, és alkalmazkodik" az ellenzék azon elvárásához, hogy az ÁSZ alelnöki pozícióira ne elismert szakembereket, hanem a politikai oldalak jelöltjeit válasszák meg.
Kovács Tibor megjegyezte: az MSZP frakciónak az elmúlt hat évben mindig voltak jelöltjei a posztok betöltésére, ugyanakkor a bizottság fideszes tagjai hét éve szabotálják az alelnökök megválasztását. Kovács Árpád elnöki megbízatása 2009. december 9-én jár le, míg a számvevőszék alelnökeinek személyéről 2002. óta nem sikerült megállapodniuk a képviselőknek.
A magyar export nem a magyaroknak köszönhető
Kovács Árpád marad az ÁSZ élén? - együtt a Fidesz és az MSZP
Túl nagyvonalú a foglalkoztatási rehabilitáció!
Pártbeszámolók: ideje rendet tenni a káoszban
MTI