25 milliárdot remél az állam a kamattámogatások utáni banki járulékokból
Az adóhivatal felkészült az évi 10 ezer vagyongyarapodási vizsgálat lefolytatására. Az adóhatóság lesz az egyetlen államigazgatási szervezet, amelynek nem csökken a létszáma - mondta Szikora János, az APEH elnök. Arra a kérdésre, hogy miként választják ki a 10 ezer ellenőrizendő személyt, az elnök a kontroll-adatokra - például az illetékhivatali ingatlanvásárlási jelzésekre - hivatkozott.
Gál J. Zoltán ismertetése szerint a tervezett 20 százalékos kamat- és árfolyam nyereségadót csak a nyugdíjelőtakarékosság és a lakástakarékpénztári betét után nem kell megfizetni.
A magánszemélyek által jövő évtől fizetendő 4 százalékos szolidaritási adót 6 millió 50 ezer forint feletti éves jövedelem után kell fizetni, míg a társaságok adóalapja utáni hasonló adót szeptember 1-től tervezi meghonosítani a kormány.
Továbbra is megéri adót kerülni?
Banki különadó: marad, sőt kiterjesztik