.jpg)
A könyvelők egy része attól tart, hogy február közepén össze is omolhat a rendszer. Egy Pest megyei könyvelőiroda tulajdonosa pesszimizmusát azzal indokolta a Magyar Hírlapnak, hogy már eddig is – jóval kevesebb, összesen 85 ezer e-bevalló mellett – gyakran lassult le a rendszer. Ha az adózók tömegei az utolsó napokra hagyják a bevallást, a rendszer "megrogyhat" az egyidejű nagy terhelés alatt.
A könyvelők nem is annyira az APEH informatikai rendszerének teherbírásában kételkednek, hanem inkább abban, hogy a kormányzati gerinchálózaton működő Ügyfélkapu képes lesz-e ilyen nagy tömegű egyidejű bejelentkezést kezelni. Az érintettek ugyanis az Ügyfélkapun keresztül érhetik el az e-bevallás oldalát, miután regisztráltatták magukat az okmányirodákban, vagy az adózók nevében eljáró könyvelő tette meg helyettük.
Zara László is inkább az Ügyfélkapu teherbírása miatt aggódik, de szerinte legfeljebb rövidebb idejű fennakadásokra lehet majd számítani, amikor átmenetileg nem lesz elérhető az e-bevallás oldala. A szakember abban viszont biztos, hogy ha február közepét különösebb problémák nélkül átvészeli a rendszer, a továbbiakban már mindent kibír. Szikora János, az APEH elnöke egy nemrég tartott sajtótájékoztatóján azt jelentette be, hogy az adóhivatal technikailag felkészült a jóval nagyobb számú elektronikus bevallás érkezésére.
Megcsúszhat az APEH a pénztárakkal
Vagyonosodási vizsgálatok:már munkában a revizorok
APEH-vizsgálatok, szaporodó offshore cégek
APEH: zöld út a kék szám előtt