Az MTI úgy tudja: a családi pótlékot a nyugdíjszámítás 2007-ben bevezetett új szabályaihoz hasonlóan alakítanák át, vagyis önmagában adómentes maradna, de más jövedelemmel együtt szerepelnie kellene a személyi jövedelemadó-bevallásban. Ha tehát valaki úgy kap családi pótlékot, hogy mellette más jövedelme is van, akkor ezt a járandóságot hozzászámolják a jövedelméhez, és emiatt - bár a családi pótlék összegére jutó adót levonják adókötelezettségéből - magasabb adókulcs alá esik bevételének egy része.

Családok adóváltozás előtt: hintába ültetés vagy két lábon állás?
A kormányzati politikusok az MTI-nek azt mondták, a családi pótlék megadóztatásának ügyében a részleteken még dolgoznak, de a fő irány ez. Gyurcsány Ferenc a parlament rendkívüli ülésén úgy fogalmazott: a kormány - az adórendszerrel szinkronban - átalakítaná a szociális és jóléti támogatások rendszerét: például bruttósítaná és megadóztatná a családi pótlékot. Az MTI-nek többen is elmondták: a miniszterelnök azért ezt a szófordulatot használta, hogy könnyebben meg lehessen érteni, mi a célja a kormánynak a családi pótlékkal.
Ami megmarad Marad a gyes, a gyed, az eva és az ekh |
Az MTI információi szerint a tételes, 1.950 forintos egészségügyi hozzájárulás 2-3 szorosára emelkedhet, a 20 százalékos áfakulcs pedig 22-24 százalékra változhat. Kormányzati számítások szerint egyszázalékos áfakulcs-emelésnek 70-80 milliárd forint az államháztartási hatása. Az adóátalakítás pontos számainak meghatározása mellett az ehhez kapcsolódó jogszabály-módosítások hatályba lépését is össze kell hangolni, mert bizonyos adófajták szabályain nem lehet év közben változtatni.
Parragh lesújtó véleménnyel van az országról
Gyurcsány: a szétszakadás végső stádiumában vagyunk
"Radikális adócsökkentést és új kormányt!"
Gyurcsány: Ne játsszunk tovább óvodásat
Ezermilliárdos átcsoportosítást tervez a kormány
"Nyugodtan kockáztasson meg egy választást, miniszterelnök úr!"
MTI