Egyre erőtlenebb a Fidesz elnöksége
Csütörtökön tárgyal a Fidesz elnöksége a saját jövőjét érintő kérdésekről - közölte Kósa Lajos, a párt ügyvezető alelnöke. Az MTI-nek több elnökségi tag is azt érzékeltette, csökkenhet a testület szerepe a döntéshozatalokban, hiszen most már a kormány a "politika centruma".
Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök a TV2 vasárnap bemutatott riportjában közölte, hogy jelentősen át fog alakulni a Fidesz elnöksége.
Ezzel kapcsolatban Kósa Lajos az MTI-nek kifejtette: át kell alakítani az elnökség munkarendjét, munkaszervezetét, össze kell fésülni a kormány, a frakció működésével, hiszen a kabinet a politika centruma. Ellenzékben mindennek a középpontja az elnökség, kormányon azonban ez nem tud így működni - mutatott rá.
A politikus közölte: az elnökség új működési modelljére Orbán Viktor a testület csütörtöki ülésén tesz javaslatot, ahol egyébként téma lesz az önkormányzati választásra való felkészülés is.
Az MTI-nek nyilatkozó elnökségi tagok emellett azt mondták, a testület jelentős átalakulása egyrészt abban állhat, hogy az ülések állandó meghívottjainak többsége a jövőben valószínűleg már nem vesz részt a tanácskozásokon, másrészt nem is hetente, csak ritkább időközönként üléseznek majd.
A Fidesz-KDNP vezette kormányzat megalakulásával a döntéshozatal szintje a kabinet, stratégiai kérdésekről azonban továbbra is tárgyal majd az elnökség - hangsúlyozta egyikük.
A Fidesz országos elnökségének a párt alapszabálya szerint tagja a pártelnök, Orbán Viktor, a négy alelnök, Pelczné Gáll Ildikó, Kósa Lajos, Pokorni Zoltán és Varga Mihály, a parlamenti képviselőcsoport vezetője, Lázár János - korábban Navracsics Tibor -, valamint az Országgyűlés fideszes elnöke, Schmitt Pál. Mellettük korábban számos állandó meghívottja volt a megbeszéléseknek.
MTI