Elkeserítő: megint esett a BUX
Balásy Zsolt, a Concorde Rt. üzletkötője elmondta, az amerikai és nyugat-európai piacok viszonylagos jó hangulata miatt számítottak az erősödésre számítottak, a BUX mégis ismét esésnek indult napközben. A szakértő elkeserítőnek nevezte a trendet, és úgy vélekedett, hogy a kisebb nemzetközi jó hírek már nem elégségesek a budapesti piac korrekciójához. Hozzátette: jelentős hangulatváltásra van szükség, amelynek azonban egyelőre semmi jele.
A nap vesztesének Balásy Zsolt az indexet is lehúzó OTP-t nevezte, a bankpapír árának esését a szűnni nem akaró eladói nyomással indokolta, amit csak kissé tudott ellensúlyozni a részvény immár különösen alacsony ára. A Mol emelkedésének nem tudta az okát az üzletkötő, a fél százaléknyi emelkedést azonban nem tartotta említésre méltónak.
A szakértő megjegyezte: a reformok szombati bejelentése lehet hatással a jövő heti kereskedésre, az egészségügyi változtatások ugyanis rossz hatással lehetnek a gyógyszergyártókra, amit a forint erősödése tovább ronthat.
Friss tőzsdei árfolyamok