Kivonják a forgalomból a Combinókat
A közlemény szerint a főpolgármester ezzel egy időben levélben kérte fel a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatóját, Beke-Martos Gábort, hogy tegyen meg mindent a felsővezetékek rendszerében és a járműben az utóbbi időben keletkezett hibák minél előbbi kijavításáért.
A főpolgármester levelében azt is kérte, hogy a cég tájékoztassa Budapest lakosságát arról, mikor lehet számítani a cég által kiépített, szállított és üzemeltetett rendszerek elvárható működésére.
Korábban a fővárosi Fidesz-MKDSZ frakcióvezetője is az átmeneti kivonást javasolta annak kapcsán, hogy a szerelvények egymás után három napon, szombaton, vasárnap és ma délelőtt is üzemzavart okoztak. Kupper András úgy vélte: az elmúlt hetek hibasorozata egyértelműen felveti a főpolgármester politikai és anyagi felelősségét.
A BKV fődiszpécsere arról tájékoztatta az MTI-t, hogy délelőtt az egyik ajtó meghibásodása miatt a Blaha Lujza térnél le kellett szállítani az utasokat az egyik Combino-szerelvényről. Szántó Ferenc elmondta, hogy a villamos ezt követően a remízbe ment. Vasárnap műszaki hiba miatt délután három óra körül 5-7 percre állt le a villamosforgalom, s a vezérlési rendszert újra kellett indítani. Szombaton a Széna térnél állt le egy Combino, a szerelvényt szervizbe kellett vontatni, az utasokat a Moszkva tér és az Oktogon között autóbuszokkal szállították 14 óra 18 perc és 14 óra 45 perc között.
A Combinón a hőség miatt állatokat sem lehetne szállítani