Szeptember 26-án dől el a konvergenciaprogram sorsa
Bár hivatalosan Brüsszel előzetesen nem közöl semmilyen részletet az értékelésből, kiszivárgott információk azt sejtetik, hogy alapvetően pozitív hangvételű állásfoglalás várható a kormánytervekről.
Az unió - a szerződésben rögzített szempontok tiszteletben tartásának megkövetelésén túl - elvileg nem szól bele a tagországi kompetenciába tartozó konvergenciaprogramok alakításába, csak akkor emel szót, amikor az abban szereplő célok teljesítését nem tartja reálisnak. A mostani esetleges jóváhagyás is elsősorban arra vonatkozik majd, hogy a program reális utat és célokat vázol fel, amennyiben sikerül végre is hajtani.
Más kérdés, hogyan fogadja majd Brüsszel a programban szereplő számok némelyikét, például az arányaiban uniós szinten a legmagasabbak közé tartozó államháztartási hiányra vonatkozó előrejelzéseket.
Önök még mindig a gyors euróban bíznak?