2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Donald Trump amerikai elnök kormányzata kedden bejelentette, hogy további tárgyalásokat tervez Oroszországgal az ukrajnai háború lezárásáról, miután egy első megbeszélésre már sor került – Ukrajna részvétele nélkül.

Ez eltérés Washington korábbi álláspontjától, amikor az Egyesült Államok szövetségeseit Vlagyimir Putyin orosz elnök elszigetelésére mozgósította — emeli ki a Reuters.

Miközben a szaúdi fővárosban zajló 4 és fél órás tárgyalás folyt, Oroszország keményebb álláspontra helyezkedett, különösen azzal, hogy kijelentette: nem tűri el, hogy a NATO tagságot biztosítson Ukrajnának.

Ez volt az első alkalom, hogy amerikai és orosz tisztviselők leültek tárgyalni Európa második világháború óta legpusztítóbb konfliktusának leállításáról.

Ukrajna hangsúlyozta, hogy nem fogad el semmilyen, rákényszerített megállapodást, míg Olaf Scholz német kancellár megerősítette: „Nem születhet döntés Ukrajna feje fölött.”

Európai politikusok már a tárgyalások előtt bírálták Trump kormányzatát, mondván, hogy múlt héten ellentételezés nélküli engedményeket tett Moszkvának, amikor kizárta Ukrajna NATO-tagságát, és azt mondta, illúzió azt gondolni, hogy Kijev visszaszerezheti az Oroszország által ellenőrzött területeinek húsz százalékát.

Vajon mit ír majd alá Donald Trump amerikai elnök?
Vajon mit ír majd alá Donald Trump amerikai elnök?
Fotó: MTI/EPA/Bloomberg/Al Drago

Lesznek tárgyalások a területekről

Mike Waltz, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója Rijádban újságíróknak elmondta, hogy a háborúnak végleg véget kell vetni, ami területi kérdések és biztonsági garanciák megvitatását is magában fogja foglalni. „A gyakorlati valóság az, hogy lesznek tárgyalások a területekről, és lesznek tárgyalások a biztonsági garanciákról is” – mondta.

Az ukrán és európai aggályokat kommentálva Marco Rubio amerikai külügyminiszter hangsúlyozta, hogy senkit nem hagynak ki a folyamatból, az Európai Uniónak is részt kell vennie benne egy bizonyos ponton, és minden megoldásnak minden fél számára elfogadhatónak kell lennie.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, hogy a szerdára tervezett szaúd-arábiai látogatását a következő hónapra halasztotta. Az ügyet ismerő források szerint a döntést azért hozták meg, hogy ne adjanak „legitimitást” az amerikai-orosz tárgyalásoknak. Kijev továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a háború befejezéséről szóló megbeszélések ne történjenek Ukrajna háta mögött.

Elemzésünket alább olvashatják:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kiderült, mit mondott Magyar Péter a német kancellárnak
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:05
Több miniszterelnökkel is találkozott a napokban Magyar Péter.
Nemzetközi Zelenszkij szerint már Trump is érti, hogy Ukrajna nem fog vereséget szenvedni
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 15:23
Erről egy interjúban beszélt az ukrán elnök.
Nemzetközi Durva vád: így ölethette meg Putyin Navalnijt?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 14:26
A brit külügyminisztérium vádolta meg az oroszokat.
Nemzetközi Közel a rejtély megfejtése? Új részlet derülhetett ki az amerikaiakat sújtó titokzatos agykárosodásról
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:52
Részben sikerülhetett reprodukálni a Havanna-szindróma tüneteit.
Nemzetközi Keményen odaszólt Japánnak a kínai külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 12:12
Japánnak üzent a kínai külügyminiszter a müncheni biztonsági konferencia második napján.
Nemzetközi Így szerezheti meg mégis az Egyesült Államok Grönlandot
Bózsó Péter | 2026. február 14. 11:07
A Dániához tartozó terület nehezen állhat ellen az amerikai kormányzat hibrid befolyásával szemben.
Nemzetközi Váratlan hangvételű beszédet mondott Trump hamarosan Magyarországra érkező minisztere
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 10:40
Szokatlanul összetartó hangnem.
Nemzetközi Trump fontos bejelentést tett egy közelgő utazásáról
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 09:14
Donald Trump a közeljövőben Venezuelába látogathat – erről maga az amerikai elnök beszélt újságírók előtt pénteken.
Nemzetközi Trump leváltaná Zelenszkijt? Kiderült, akar-e választásokat Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 08:49
Szerinte Zelenszkijnek még feladata van.
Nemzetközi Friedrich Merz a régi világ végét látja, európai összefogást sürget
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:59
A német kancellár a müncheni biztonsági konferencián kifejezte kétségeit az Egyesült Államok egyedüli vezető erejében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG