Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Úgy tűnik, a leköszönő amerikai elnök tényleg mindent megtesz, hogy megtámogassa Ukrajnát, mielőtt átadja hivatalát.

Joe Biden amerikai elnök csaknem ötmilliárd dollárnyi ukrán adósságot engedne el, az erről szóló nyilatkozatot szerdán terjesztett a kongresszus elé – közölte az Egyesült Államok külügyminisztériumának szóvivője sajtótájékoztatón.

Matthew Miller elmondta, hogy 4,65 milliárd dollár gazdaságisegély-hitelről van szó, amely fele az idén tavasszal elfogadott, ukrajnai segítségnyújtásról szóló törvényben szereplő kölcsönnek.

A jogszabály felhatalmazást adott az elnöknek a csaknem 10 milliárd dollárnyi hitel felének elengedésére 2024. november 15-ét követően.

„Megtettük a lépést, amelyre a törvény lehetőséget ad az érintett hitelösszeg törlését illetően, így megadjuk ezt a gazdasági segítséget, és most a kongresszuson a sor, hogy üdvözölje a lépést”

- fogalmazott a külügyi szóvivő.

Arra a kérdésre, hogy számít-e a törvényhozás ellenállására, azzal válaszolt, hogy „meg lennék lepődve, (...) figyelembe véve a meggyőző kétpárti támogatást, amely az ukrajnai segítségnyújtás mögött áll”.

A kongresszus tavasszal összesen 61 milliárd dollár értékű, Ukrajnának nyújtott segítségről szóló törvényt fogadott el, amely felhatalmazta az adminisztrációt a háborút viselő ország támogatására a pénzügyi keret erejéig.

Joe Biden a közelmúltban közölte: hivatali idejének hátralévő heteiben gondoskodni fog arról, hogy az Ukrajna számára elkülönített keretből megmaradt 6 milliárd dollárt eljuttassák Kijevnek. A törvényben elfogadott összeg fegyvertámogatások mellett gazdasági, infrastrukturális és humanitárius segítséget is tartalmaz.

A január 20-áig hivatalban lévő elnök a hétvégén jóváhagyást adott arra, hogy az ukrán haderő Oroszországon belüli mélységi támadásokra használjon nagy hatótávolságú amerikai rakétarendszereket, valamint arról is döntött, hogy az Egyesült Államok gyalogsági aknákat szállít az orosz előrenyomulás megállítása érdekében.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Furcsa részlet derült ki a Lengyelországban lezuhant drónról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 15:34
Az ukránok szóltak, hogy jön.
Nemzetközi Órákon belül megbukhat a miniszterelnök Európa egyik kulcsországában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 14:32
Egy éven belül a második miniszterelnök bukhat.
Nemzetközi Nem akárki érkezik Magyarországra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 13:59
Szijjártó Péter fogadja.
Nemzetközi Újabb drón zuhant le Lengyelországban, cirill betűs feliratok voltak rajta
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 12:14
Ismét lezuhant drón darabjaira bukkantak Lengyelország keleti térségében, a Terespol városhoz közeli, Fehéroroszországgal közös határátkelő közelében – közölte hétfői sajtóértekezletén Agnieszka Kepka, a helyileg illetékes kerületi ügyészség szóvivője.
Nemzetközi Buszok utasaira támadtak terroristák Jeruzsálemben, halottak is vannak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 11:01
Két terrorista autóbuszok utasaira támadt egy jeruzsálemi kereszteződésben hétfő reggel. A támadásban négyen meghaltak, több mint tízen megsebesültek, egy ember állapota továbbra is életveszélyes – jelentette az izraeli mentőszolgálat hétfő reggel.
Nemzetközi Támadás érte Izrael második legforgalmasabb repülőterét
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 09:21
Vasárnap délben becsapódott egy Jemenből indított harci drón Dél-Izraelben, a Ramon repülőtér területén – közölte az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap.
Nemzetközi Csaknem 900 embert vettek őrizetbe egy palesztinpárti tüntetésen Londonban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 08:01
A betiltott szervezet hívei azt üzenték:„Ellenzem a népirtást, támogatom a Palestine Actiont”.
Nemzetközi Kiújulhat az északír konfliktus? Már az írek is bírálják, hogy ebből is kilépnének a britek
Bózsó Péter | 2025. szeptember 7. 10:39
Az ír miniszterelnök-helyettes pénteken hangsúlyozta, hogy az Emberi Jogok Európai Egyezményének szerepe az északír belső békét megteremtő nagypénteki megállapodásban nem csak szimbolikus, ezért ha az Egyesült Királyság kilépne ebből – ahogy azt az egyes politikusok javasolják –, az aláásná az egész egyezményt.
Nemzetközi Támadás: „Magyar” újra lecsapott a Barátság kőolajvezetékre – frissítve
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 7. 10:19
Robert „Magyar” Brovdi azt állítja: egysége drónjai újra lecsaptak, ismét lángolt a Barátság kőolajvezetékhez kapcsolódó infrastruktúra.
Nemzetközi Hatalmas légicsapást indított Oroszország – az éjjel szintet lépett a háború
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 7. 09:27
Az orosz-ukrán háború történetének legnagyobb szabású éjszakai légitámadása tűzbe borította az ukrán kormány főépületét Kijevben, a támadás három ember, köztük egy gyermek életét követelte – közölték ukrán tisztviselők vasárnap. Oroszország eddig nem támadta a belvárosi kormányépületeket – egyelőre nem tudni, mire céloztak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG