3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az amerikai elnök kedden arra bátorította az irániakat, hogy folytassák a tiltakozást, és segítséget is ígért nekik.

„Iráni hazafiak, FOLYTASSÁTOK A TÜNTETÉSEKET – FOGLALJÁTOK EL AZ INTÉZMÉNYEITEKET!!!... JÖN A SEGÍTSÉG” – írta Trump a Truth Socialon közzétett bejegyzésében, hozzátéve, hogy lemondott minden találkozót iráni tisztviselőkkel, amíg a tüntetők „értelmetlen gyilkolása” meg nem szűnik – írja a Reuters.

A súlyos gazdasági körülmények által kiváltott zavargások legalább három éve a legnagyobb belső kihívást jelentik Irán klerikális vezetői számára, és a tavalyi izraeli és amerikai csapások után fokozódó nemzetközi nyomás idején következtek be.

Egy iráni tisztviselő kedden elismerte, hogy mintegy 2000 ember halt meg a tüntetéseken, amivel a hatóságok először ismerték el a két hete tartó országos zavargások intenzív leverésének magas halálos áldozatainak számát.

Az iráni tisztviselő a Reutersnek nyilatkozva azt mondta, hogy „terroristák” állnak mind a tüntetők, mind a biztonsági személyzet halálesetei mögött. A tisztviselő, aki nem kívánta nevét nyilvánosságra hozni, nem részletezte a gyilkos eseteket.

Teheránban forronganak az indulatok
Teheránban forronganak az indulatok
Fotó: Depositphotos

Trump újabb vámja

Hétfő este Donald Trump amerikai elnök 25 százalékos importvámot jelentett be az Iránnal – egy jelentős olajexportőrrel – üzleti kapcsolatban álló országok termékeire. Trump azt is elmondta, hogy további katonai fellépés is szerepel azon lehetőségek között, amelyeket mérlegel Irán megbüntetésére a fellépés miatt, és a hónap elején azt mondta: „figyelünk, és töltve vannak fegyvereink”.

Teherán még nem reagált nyilvánosan Trump vámbejelentésére, de Kína gyorsan bírálta azt. Irán, amely már most is súlyos amerikai szankciók alatt áll, olajának nagy részét Kínába exportálja, Törökország, Irak, az Egyesült Arab Emírségek és India pedig további fő kereskedelmi partnerei közé tartozik.

Oroszország tiltakozik a külső beavatkozás ellen

Oroszország elítélte azt, amit „felforgató külső beavatkozásnak” nevezett Irán belpolitikájába, és kedden kijelentette, hogy az Egyesült Államok újabb katonai csapásokkal kapcsolatos fenyegetései az ország ellen „kategorikusan elfogadhatatlanok”. „Azoknak, akik a kívülről inspirált nyugtalanságot ürügyként tervezik felhasználni a 2025 júniusában Irán ellen elkövetett agresszió megismétlésére, tisztában kell lenniük az ilyen cselekedetek katasztrofális következményeivel a közel-keleti helyzetre és a globális nemzetközi biztonságra nézve” – áll az orosz külügyminisztérium közleményében.

A tüntetések ellenére, amelyek a gazdasági problémák mértéke és az évek óta tartó külső nyomás miatt a hatóságok számára különösen sebezhető pillanatban történnek, a biztonsági elitben még nincsenek olyan jelek, amelyek véget vethetnének az 1979-es iszlám forradalom óta hatalmon lévő klerikális rendszernek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Rengeteg pénzt kap Ukrajna jövőre Norvégiától
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 16:18
Saját biztonságukba is beruháznak ezzel a norvég miniszterelnök szerint.
Nemzetközi Putyin szerint az ukránok kinyitották „Pandora szelencéjét”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 14:58
Kemény választ kapnak az ukránok az orosz gazdaság elleni támadásaikra az orosz elnök szerint.
Nemzetközi Sikerekről számolt be az orosz védelmi minisztérium – de halottakról is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 13:44
A frontszakaszok nagy részén előrehaladtak az oroszok, állítják.
Nemzetközi „Óriási veszéllyel járna” egy ukrán elnökválasztás Zelenszkij szerint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 12:04
Válaszolt leváltott védelmi minisztere javaslatára az ukrán elnök.
Nemzetközi Papírsárkányokkal teszteli a Hamász az izraeli hadsereget?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:34
A 2023-as terrortámadás előtt is voltak hasonló akciók, a lakosság válaszlépéseket követel.
Nemzetközi Újabb pofont kapott a Trump-kormányzat, 75 országban ünnepelhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:56
Döntött a bíró, nincs rendben az amerikai külügyminisztérium év eleji döntése.
Nemzetközi Guayanai diplomata győzött az ENSZ-főtitkárjelöltek újabb próbaszavazásán
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 16:07
Carolyn Rodrigues Birkett Guyana korábbi ENSZ-nagykövete kapta a legtöbb voksot.
Nemzetközi Bedurvult a vámháború az Egyesült Államok és Kanada közt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 14:05
Kanada és az Egyesült Államok július óta folytatott intenzív tárgyalásokat.
Nemzetközi A románok is nagyot küzdenek a Duna alacsony vízállásával
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 12:05
Az Öreg-Duna medrében újabb fenékküszöböt építenek Cernavodánál.
Nemzetközi Meglepő helyen csaptak le az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 10:10
Perceken belül több mint 500 dolgozót kellett kimenekíteni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG