2p

Orosz hekkerek támadták meg politikusok WhatsApp-fiókjait világszerte.

Az orosz FSZB-hez köthető hekkerek próbáltak meg eljutni kormányzati miniszterek és tisztviselők WhatsApp-fiókjaihoz világszerte. A Star Blizzard nevű hekkercsoport új taktikát vetett be, ennek lényege az volt, hogy a politikusok e-mail címeire QR-kódokat küldtek, melyben azt kérték, csatlakozzanak WhatsApp-csoportokhoz. A QR-kód trójai faló volt, a hekkerek így hozzáfértek az adott fiókhoz.

A Nemzeti Kiberbiztonsági Központ szerint az orosz titkosszolgálat áll a támadás mögött.

A Központ azzal vádolta az FSZB-t, hogy az „alá akarja ásni a politikusokba vetett bizalmat az Egyesült Királyságban, illetve más, hasonlóan gondolkodó országokban” – írja a The Guardian.

A kibertérben is zajlik egyfajta háború
A kibertérben is zajlik egyfajta háború
Fotó: Depositphotos

A Microsoft közleményben írt arról, hogy a QR-kódos csaláshoz kapcsolódó levelekben a hekkerek amerikai kormánytisztviselőnek adták ki magukat. Az állítólagos tisztviselő egy ukrajnai civil szervezetek támogatásáról szóló csoportba hívta meg a QR-kóddal ellátott levélben a politikusokat. A kódra kattintva az e-mailt kapó áldozat a Microsoft leírása alapján „hozzáférést adott a WhatsApp-fiókjában lévő üzenetekhez, kockáztatva így azok kiszivárogtatását”.

A Nemzeti Kiberbiztonsági Központ szerint a Star Blizzard 2023-ban hasonló betöréssel próbálkozott, ekkor az Egyesült Királyság szankciókat is vetett ki két emberrel (egyikőjük egy FSZB-tiszt) szemben. A Microsoft szerint a Star Blizzard stratégiájának változása most azt mutatja, hogy az orosz hekkercsoport továbbra is elkötelezett az adathalászatban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megúszta az amerikai gazdaság, nem érkezett újabb pofon
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 11:13
Nem jött további leminősítés.
Nemzetközi Trump példás büntetést kért egykori tanácsadójára
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 10:40
Ostobának és labilisnek nevezte.
Nemzetközi Kényes területen tűnt fel egy tucat kínai és orosz repülő
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 10:04
A dél-koreai légteret nem sértették meg.
Nemzetközi Újabb földrengés volt a katasztrófa sújtotta országban
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 09:25
Károkról egyelőre nem érkezett jelentés.
Nemzetközi Irán megszegte a tűzszünetet a Hormuzi-szorosban végrehajtott dróntámadással
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:20
Donald Trump szerint Irán megsértette a Teheránnal kötött tűzszüneti megállapodást, miután dróntámadást hajtott végre egy teherszállító hajó ellen a Hormuzi-szorosban. Az amerikai elnök ugyanakkor nem utalt arra, hogy az incidens miatt újraindulhatnának a katonai műveletek.
Nemzetközi Már csaknem 600 halálos áldozata van a venezuelai ikerföldrengésnek, milliók szorulhatnak segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:00
589-re emelkedett a venezuelai ikerföldrengés halálos áldozatainak száma, miközben csaknem háromezren megsérültek, és a mentőcsapatok továbbra is túlélők után kutatnak az összeomlott épületek romjai között. A katasztrófa egy már korábban is súlyos humanitárius válságban lévő országot ért.
Nemzetközi Ukrajnáé a kezdeményezés? Elindult a 40 napos offenzíva
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 10:59
Néhány órával azután, hogy az ukrán elnök 40 napos offenzívát hirdetett orosz célpontok ellen, már találatok is érték a megszállás alatt álló Krím keleti kompkikötőjét, és a Moszkvától 180 kilométerre lévő Tula egyik vegyigyárát is – közölte az Unian. Az orosz hadsereg pedig hét ballisztikus rakétával és 189 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
Nemzetközi Az iráni háború utáni időszakról beszélt a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség vezetője
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 09:59
Az iráni nukleáris készletek rendkívül alapos ellenőrzésére van szükség az amerikai-iráni konfliktus lezárását követően, hogy Teherán ne fejleszthessen ki nukleáris fegyvert – jelentette ki pénteki tokiói sajtóértekezletén Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója.
Nemzetközi Ki állíthatja meg Trump utódját 2028-ban?
Kollár Dóra | 2026. június 26. 05:46
Egyre többen tekintenek előre a Demokrata Párt berkeiben, már zajlik a felkészülés a 2028-as elnökválasztásra. 
Nemzetközi Ebben az afrikai országban építhet kitoloncolási központot Hollandia
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 17:02
Kenya politikai helyzete stabil, és afrikai viszonylatban az ország gazdasága is a fejlettebbek közé tartozik. A holland kabinet még idén végleges döntést hozna a központ helyszínéről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG