2p

18 évesen öngyilkosságot követett el Oleksandr Jakuscsenko, egy ukrán tinédzser, akit a háború során Oroszországba deportáltak, és nevelőcsaládhoz került.

18 évesen öngyilkosságot követett el Oleksandr Jakuscsenko, egy ukrán tinédzser, akit a háború alatt Oroszországba hurcoltak. A fiú 2024. január 10-én Krasznodar régióban, nevelőszülei otthona közelében akasztotta fel magát. Holttestét másnap reggel találták meg. Az orosz Meduza szemlézte a független iStories riportját, amely szerint a fiatal halála a háború alatt elhurcolt több ezer ukrán gyermek tragikus sorsát tükrözi.

Jakuscsenkót 2022-ben, a Herszon régió orosz megszállása alatt hurcolták el egy tokarivkai árvaházból, ahol a beszámolók szerint bántalmazták és munkára kényszerítették. Az árvaház vezetője – aki együttműködött az orosz hatóságokkal – a terület felszabadítása után nyolc gyermeket vitt magával Oroszországba, köztük Oleksandrt is.

A fiú nevelőszülei, Natalia és Alexander Lukasenko, csak rövid ideig voltak hivatalosan a gondviselői, mivel Jakuscsenko hamarosan betöltötte a 18. életévét. . „Ételt adtunk neki, és gondoskodtunk róla, mert nem volt hová mennie” – mondta Lukasenko. Barátainak küldött utolsó üzeneteiben azonban a fiú kétségbeeséséről beszélt: „Senki nem törődik velem itt. Világossá tették, hogy csak problémákat okozok” – mondta az egyik üzenetében. Az iStories szerint Jakuscsenko vissza akart térni Ukrajnába, de nevelőszülei ezt megakadályozták, például elvették az útlevelét.

A temetésén tanúsított bánásmódot barátai és ismerősei felháborítónak tartották. Egy jelenlévő szerint a legolcsóbb koporsóban helyezték nyugalomra, és nevelőszülei állítólag azt mondták:

„Hála istennek meghalt. Kevesebb gond.” A nevelőapa tagadta ezeket az állításokat, és jogi lépésekkel fenyegette az újságírókat.

Oleksandr húga, Khrystyna, szintén Oroszországban maradt egy másik nevelőcsaládnál. Az ukrán hatóságok mindkét testvért eltűnt személyként tartják nyilván.

Ha ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123-as ingyenes lelki elsősegély-számot!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Amszterdam fokozza a Pride rendezvények biztonságát a berlini támadás után
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 15:20
Amszterdam idén a WorldPride házigazdája. 
Nemzetközi Korlátozzák a moszkvai légi forgalmat a fokozódó ukrán támadások miatt
Elek Lenke | 2026. július 26. 14:26
Az orosz főváros környékén csökkentették a repülőgépek megengedett maximális repülési magasságát az egyre gyakoribb ukrán támadások miatt. A korlátozások növelik a repülési időt és az üzemanyagköltségeket, valamint a madárütközések kockázatát – igaz, az orosz légitársaságoknak ennél komolyabb problémákkal is meg kell küzdeniük. 
Nemzetközi F-16-ossal újabb légtérsértő drónt lőtt le a román légierő
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 13:45
Ez már a harmadik volt két nap alatt.
Nemzetközi Három párizsnyi terület égett le Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 12:50
Szerda este óta mintegy 167 ezer embert kértek meg a térségben, hogy hagyja el otthonát vagy nyaralóhelyét. 
Nemzetközi Kijevi dróngyárat sorozott meg az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 11:44
A Smart Intelligent Systems cég volt a támadás célpontja.
Nemzetközi Mindössze 21 éves a berlini Pride-on elkövetett gázolásos támadás gyanúsítottja
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 09:13
A gyanúsítottat májusban engedték ki egy javítóintézetből.
Nemzetközi Megint elszabadult a pokol a megszállt Ciszjordániában
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 17:01
Az erőszakos cselekményekben legkevesebb négy palesztin és két izraeli vesztette életét.
Nemzetközi Kemény üzenetet küldött Zelenszkijnek egy nyugat-európai miniszter
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 13:46
Ukrajna gyorsított európai uniós csatlakozása ellen szólalt fel a Die Welt című német lap vasárnapi kiadásának adott interjújában Ausztria európai ügyekért felelős minisztere.
Nemzetközi Helyén marad az ENSZ emberi jogi főbiztosa, aki Oroszországot és Izraelt is bírálta
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 12:46
Az ENSZ Közgyűlése pénteken megszavazta Volker Türk, az ENSZ emberi jogi főbiztosa mandátumának a meghosszabbítását.
Nemzetközi Olyan mély gödörbe kormányozták magukat Trumpék, hogy évekig nem fognak kimászni belőle
Litván Dániel | 2026. július 25. 11:31
A győzelemre még igazán terv sincs, miközben az amerikai lőszerkészletek fogyóban vannak. Meg tudna vívni egy következő háborút az Egyesült Államok? Most nem úgy néz ki.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG