3p

Az akcióban az ukrán haditengerészet és az SBU vett részt.

Január 10-én hajnalban az ukrán erők hazai gyártmányú Neptune rakétával találták el az oroszországi Rosztov megyei Csaltir település közelében lévő drón- és lőszerraktárat – állítja az ukrán biztonsági szolgálat (SBU) egy forrása a Kyiv Independent szerint. Az akcióban az ukrán haditengerészet és az SBU vett részt.

A forrás szerint az ukrán drónok először „túlterhelték” az orosz légvédelmi rendszereket, majd ezután érte találat a raktárat. A közösségi médiában megjelent felvételeken egy robbanás pillanata és az ég felé magasodó füstoszlop látható. A károk pontos mértéke egyelőre nem ismert és független forrásból sem erősítették meg az információkat.

A donyecki régióban az ukrán fegyveres erők célzott csapást mértek az orosz hadsereg parancsnoki állására Svitlodarszk városában – jelentette az ukrán vezérkar ugyancsak a Kyiv Independent összefoglalója szerint. A támadásban az orosz 3. hadtest parancsnoki központja volt a célpont. Az ukrán katonai vezetés szerint minden szükséges óvintézkedést megtettek a civil áldozatok elkerülése érdekében.

Eközben Kurakhovénál intenzív utcai harcok folynak. Az ukrán hadsereg tartja a városban található hőerőművet, miközben a térség az orosz támadások egyik központjává vált. Az orosz védelmi minisztérium szerint január 6-án elfoglalták Kurakhovét, de ezt az ukrán fél nem erősítette meg.

Az utóbbi hetekben Ukrajna több támadást is végrehajtott orosz területen: dróntámadások érték a Leningrád és Rosztov megyei célpontokat, valamint január 8-án csapást mértek egy orosz olajlétesítményre Szaratov megyében. A stratégiai létesítmények elleni támadások célja az orosz hadigépezet gyengítése.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A cseh kormányfő szerint elfogadhatatlan az Európai Unió költségvetési terve
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 18:45
Csehország számára abszolút elfogadhatatlan az Európai Unió 2028-tól tervezett, következő hétéves költségvetési tervezete – jelentette ki Andrej Babis cseh miniszterelnök Prágában csütörtökön, mielőtt elindult az EU-tagországok kormányfőinek informális találkozójára Ciprusra.
Nemzetközi Megszólalt Putyin az oroszországi internetkimaradásokról
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:50
Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön azt mondta, hogy az országban tapasztalható internetkimaradásokat biztonsági okokból vezetik be. Csak nagyon enyhe önkritikát gyakorolt ezzel kapcsolatban.
Nemzetközi Elfogadta az újabb szankciós csomagot az Európai Unió Oroszország ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 15:45
Az Európai Unió Tanácsa csütörtökön elfogadta az Oroszországgal szembeni 20. szankciós csomagot. Ezt a testület soros ciprusi elnöksége közölte az X-en. 
Nemzetközi Lakónegyedre mértek csapást az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 10:57
A csapásokban legalább ketten életüket vesztették.
Nemzetközi Miközben Trump napi kétmilliárd dollárt költ a háborúra, milliók halhatnak meg a segélyek hiánya miatt
Wéber Balázs | 2026. április 23. 10:16
Miközben az Irán elleni háború napi kétmilliárd dollárba kerül az Egyesült Államoknak, a hadikiadások pedig szerte Nyugaton megugrottak, a nemzetközi segélyezésre jutó források radikálisan csökkennek, és – részben a háború miatt – egyre nő a rászorulók száma. Egy ENSZ-becslés szerint az iráni háború első két hetére költött pénzből 87 millió életet lehetett volna megmenteni.
Nemzetközi Szlovákia: újraindult a kőolajszállítás a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 09:05
Csaknem három hónap után megérkezett az első orosz kőolajszállítmány Szlovákiába.
Nemzetközi Az EU-ban nőtt a GDP-arányos államháztartási hiány
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 08:10
A legnagyobb költségvetési többlet Cipruson (4,0 százalék), Írországban (2,5 százalék) és Dániában (2,0 százalék) volt.
Nemzetközi Szijjártó Péter: „Zelenszkij akaratának megfelelő eredmény született”
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 20:41
Szijjártó Péter leköszönő külgazdasági és külügyminiszter volt a Telex vendége, az interjúban több téma is előkerült.
Nemzetközi Hamarosan ismét tárgyalhat Irán és az Egyesült Államok?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 19:50
Újabb tűzszünetet jelentett be Trump.
Nemzetközi Megüzenték: közeleg a Magyarország ellen indított 7-es cikk szerinti eljárás lezárása?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:38
Az EPP támogatná a lezárást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG