4p

Kövesse velünk élőben, percről percre a választási eredményeket vasárnap 19 órától!

A demokrata elnökjelölt egy a beszédét megzavaró tüntetővel került talán nem egyértelmű szóváltásba.

Kamala Harris alelnök elnökválasztási kampányának egyik tisztviselője vasárnap kijelentette, hogy a demokrata elnökjelölt „nem értett egyet, és most sem ért egyet” azzal a heccelővel, aki szombati kampányrendezvényén Wisconsinban azzal vádolta Izraelt, hogy palesztinok elleni népirtást követett el Gázában. Harris a Wisconsin-Milwaukee Egyetem hallgatóihoz beszélt, a november 5-i elnökválasztás előtti kampányban – írja a Times of Israel.

Félbeszakították

Miután elmondta a diákoknak, hogy ők az ő „befektetése”, egy arab kendőt, kefijét viselő tüntető félbeszakította, aki azzal vádolta, hogy inkább „a népirtásba fektetett be”. A heccelő még többször megismételte azt a vádat, hogy Harris „dollármilliárdokat fektetett a népirtásba”, mielőtt az elnökjelölt beadta a derekát.

„Tiszteletben tartom a megszólaláshoz való jogát” – mondta, miközben a heccelő továbbra is „a népirtás miatt” sürgette válaszát. „Most beszélek. Tudom, miről beszél, azt akarom, hogy tűzszünet legyen, azt akarom, hogy a háború véget érjen, és tiszteletben tartom a megszólaláshoz való jogát, de most beszélek” – mondta Harris taps közben.

A tiltakozó továbbra is töretlenül félbeszakította, és ezért eltávolították a teremből, de eközben ismét azzal vádolta Harrist, hogy „dollármilliárdokat” fordított „népirtásra”.

„Negyvenkétezer ember halt meg, 19 ezer gyerek halt meg” – kiáltotta a tüntető, hivatkozva a Hamász által vezetett Gázai övezet egészségügyi minisztériumának adataira, amelyek nem tesznek különbséget civilek és harcosok között. „Tizenkilencezer gyerek halt meg, és ezt nem nevezed népirtásnak!?”

Visszafordulva a diákokhoz, Harris elismerte a tüntető állításait, mondván, hogy „amiről beszél, az valóság. Nem erről a témáról jöttem ma beszélni, de ez valós, és tisztelem a megszólaláshoz való jogát.”

Nem derült ki azonnal, hogy Harris arra az állítására reagált, miszerint Izrael „népirást” követ el a Gázai övezetben, vagy arra az állításra, hogy „19 ezer gyermek halt meg”.

 

A videó gyorsan terjedt

A szóváltásról készült felvételt az UW-Milwaukee Popular University for Palestine kezdte terjeszteni a közösségi médiában, majd konzervatív sajtóorgánumok és személyiségek úgy értelmezték Harris válaszát, mint annak megerősítését, hogy szerinte Izrael népirtást követ el a Gázai övezetben.

David Friedman, az Egyesült Államok volt izraeli nagykövete a New York Postnak azt mondta, hogy Harris „nyilvánosan igazolta azt a hamis és gonosz vádat, miszerint Izrael népirtást folytat”.

Friedman – aki Donald Trump elnöksége alatt volt hivatalban – azzal vádolta Harrist, hogy „elvetemült, antiszemita nézetet vall Izraelnek a Hamász barbarizmussal szembeni védekezéséről”, szerinte rövid, nyílt megjegyzése elegendő ahhoz, hogy kizárja őt „bármilyen közhivatal betöltéséből, nemhogy az elnöki posztról”.

A Republikánus Zsidó Koalíció is megszólalt, azzal vádolva az elnökjelöltet, hogy „Kamala Harris felháborító Izrael-ellenes hazugságok terjesztése zsidó életeket kockáztat”.

Számos baloldali és demokratikus zsidó szervezet azonban fellépett a vádakkal szemben, köztük az Izraeli Amerikaiak Kamala Harrisért csoport, amely szerint az alelnök egyszerűen „elismerte a tüntetők véleménynyilvánítási szabadságához való jogát”, és megismételte a tűzszünetre való felhívását Gázában, a Hamász által fogva tartott 101 túsz visszatérése érdekében.

„Soha nem értett egyet a tiltakozó kijelentésével, miszerint Gázában népirtás folyik” – tette hozzá a csoport az X közösségi platformon.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tovább tolódik a brit-amerikai támaszpont sorsa
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 15:45
A brit kormány felfüggesztette a Chagos-szigetek, köztük a legnagyobb brit-amerikai támaszpontnak otthont adó Diego Garcia szuverenitásáról Mauritiusszal kötött megállapodás végrehajtását, miután lejárt az egyezmény tárgyalására biztosított parlamenti idő, és az Egyesült Államok hivatalos jóváhagyása is késik.
Nemzetközi Szakértő: ennyi robbanószerrel alig lehetett volna kárt okozni a szerbiai olajvezetékben
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 14:16
A Szerbiában felfedezett robbanóanyag mennyisége sem a Török Áramlat gázvezeték megsemmisítéséhez, sem jelentős roncsolásához sem lett volna elég. 
Nemzetközi Várakozás Iszlámábádban: az amerikai-iráni tárgyalások öt legnagyobb vitapontja
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 12:34
Iszlámábádban tárgyal a két fél, az asztalukon minimum öt olyan ponttal, amelyek régóta húzódnak. 
Nemzetközi Elstartolt a voksolás az amerikai kontinensen
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 11:22
Megkezdődött az amerikai földrész magyar külképviseletein az országgyűlési képviselők választása helyi idő szerint szombat reggel. Összesen 5586-an voksolhatnak az amerikai kontinensen, négy évvel ezelőtt ez a szám négyezer volt.
Nemzetközi Májustól járműnek számít az elektromos roller Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 11:11
Májustól új szabályok lépnek életbe Ausztriában az elektromos rollerek használatára vonatkozóan: kötelezővé válik az irányjelzők felszerelése, a 16 év alatti vezetőknek pedig bukósisakot kell viselniük.
Nemzetközi Íme Donald Trump újabb nagyívű víziója
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 09:50
Donald Trump nem csak gigantikus báltermet szeretne a Fehér Házba, de egy minden eddiginél nagyobb diadalívet is Washington DC-be.
Nemzetközi „Isten nem áld meg egyetlen konfliktust sem” – így kritizálta a pápa az iráni háborút
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 09:22
A közösségi médiás bejegyzés nem nevez meg neveket, de bírálja a vallás felhasználását az USA közel-keleti háborújának dicsőítésére. 
Nemzetközi Így ért földet az Artemis-2 magyar idő szerint hajnali kettőkor
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 08:19
Probléma nélkül megérkezett az Artemis–2-küldetés legénysége a Földre, a történelmi pillanatoknak éjszaka lehettünk szemtanúi: a három amerikai és egy kanadai űrhajós magyar idő szerint nem sokkal éjjel 2 óra után landolt San Diego közelében a Csendes-óceánra. Az Artemis–2 űrrepülésével csaknem 54 év után jutott ember ismét a Hold közelébe.
Nemzetközi Megállapodott a Lufthansa a szakszervezettel: véget érhet a sztrájk
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 19:47
Átfogó kollektív szerződést kötött a Lufthansa City Airlines és a ver.di szakszervezet a pilóták és a légiutas-kísérők foglalkoztatásáról. A megállapodás az első ilyen jellegű egyezség a vállalatnál, és egységes keretet teremt a repülő személyzet munkafeltételeire és bérezésére – közölte a vállalat sajtóosztálya.
Nemzetközi Elakadt Trump gázai terve: alig érkezett meg a beígért milliárdok töredéke
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 19:17
Komoly finanszírozási problémák veszélyeztetik Donald Trump gázai újjáépítési tervét: a korábban beígért 17 milliárd dolláros támogatásnak eddig csak töredéke folyt be a létrehozott Békebizottsághoz – számolt be róla a Reuters nyomán a Portfolio.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG