2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Oroszország újabb koordinált támadást hajtott végre Ukrajna energiainfrastruktúrája ellen, drónokkal és rakétákkal mértek csapást.

Oroszország koordinált támadást hajtott végre Ukrajna energiainfrastruktúrája ellen, amely során drónok és rakéták hullámai érték az ország különböző pontjait – közölte Herman Haluscsenko ukrán energiaügyi miniszter a BBC cikke szerint. A támadások több órán át tartottak, és az ország második hasonló jellegű támadása volt ebben a hónapban.

„Az energiaellátó létesítmények elleni támadások az egész országban zajlanak” – erősítette meg Haluscsenko, miközben arra kérte a lakosságot, hogy keressenek menedéket. Az ukrán hatóságok elővigyázatosságból vészhelyzeti áramszüneteket rendeltek el a túlterhelés megelőzése érdekében.

Kárpátaljától Kijevig és Odesszáig több városban hallatszottak robbanások. A harkivi polgármester, Ihor Terekhov arról számolt be, hogy polgári területeket értek találatok. Lutszkban többszörös robbanásokat jelentettek, és az áramellátás megszakadt a város egy részében – közölte a polgármester, Ihor Polishcsuk. A városban emiatt a trolibuszok közlekedése is leállt.

A Rivnei régióban több mint 280 ezer ember maradt áram nélkül, jelentette be Olekszandr Koval, a térség vezetője. A Szumi és a Voliny régiók is támadásokról számoltak be.

Az ukrán hatóságok szerint Oroszország arra törekszik, hogy az energiainfrastruktúrát újabb téli kihívások elé állítsa. „Az energiatermelő létesítményeink idén már több mint 190 támadást szenvedtek el” – közölte a DTEK, Ukrajna legnagyobb magánenergetikai vállalata.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megüzenték: közeleg a Magyarország ellen indított 7-es cikk szerinti eljárás lezárása?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:38
Az EPP támogatná a lezárást.
Nemzetközi 72 millió eurót küldenek Csádba is Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:32
Az Európai Bizottság afrikai segélyekről döntött.
Nemzetközi Kína az űrből is besegít az orosz haderőnek
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:14
Aggasztó együttműködés.
Nemzetközi Már felvette az ukrán külügy a kapcsolatot Orbán Anitával
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:46
Készek új lapot nyitni a magyar-ukrán kapcsolatokban.
Nemzetközi Van, ahol még dübörög az illiberális demokrácia: török ellenzékieket vette őrizetbe
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:34
Gyűlnek a hűvösön a legnagyobb ellenzéki párt politikusai.
Nemzetközi Megint lőttek egy hajóra a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:59
Figyelmeztetést sem kaptak előtte.
Nemzetközi Hivatalos: jöhet az olaj a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:34
A Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján jelentette be, hogy befejeződtek a javítási munkálatok a kőoalajvezeték ukrajnai szakaszán.
Nemzetközi J. D. Vance nem repül – várják az új javaslatot Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:02
Nem lett volna értelme Pakisztánba menni a békéről tárgyalni – de mindenki azt reméli, hogy hamarosan lesz.
Nemzetközi Trump megint elrántotta a kormányt az utolsó pillanatban Iránnal szemben
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 06:26
Meghosszabbítja a fegyverszünetet az amerikai elnök.
Nemzetközi Kínai műholdas adatok vezetik célra az iráni fegyvereket?
Litván Dániel | 2026. április 22. 05:44
Egy nagyságrenddel élesebb képeket csinál Irán saját eszközeihez képest egy kínai műhold, amelyet az Iráni Forradalmi Gárda használhat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG