2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyorsult az infláció januárban.

Oroszországban 9,92 százalékra gyorsult az éves infláció januárban a decemberi 9,52 százalékról, míg a szakértői várakozások átlagában 10 százalék szerepelt – közölte az orosz statisztikai hivatal. Januárban a fogyasztóiár-emelkedés 1,23 százalékra mérséklődött a decemberi 1,32 százalékról. Szakértők 1,18 százalékos havi inflációval számoltak.

Az élelmiszerárak januáran 11,13 százalékkal nőttek éves és 1,33 százalékkal havi szinten, ezen belül különösen zöldségek és gyümölcsök ára nőtt, 2,68 százalékkal decemberrel összevetve és 16,83 százalékkal tavaly januárhoz viszonyítva. A nem élelmiszertermékek 0,42 százalékkal drágultak januárban havi és 6,07 százalékkal éves szinten.

Januárban a szolgáltatások átlagosan 2,07 százalékkal drágultak decemberhez és 12,95 százalékkal 2024 januárjához képest.

Oroszországban tavaly az átlagos infláció 9,52 százalék volt a 2023. évi 7,42 százalék és a 2022. évi 11,94 százalék után. Az orosz jegybank a múlt héten 7-8 százalékra emelte az idei inflációs előrejelzését az addig 4,5-5 százalékról, miközben azzal számol, hogy 2026-ban az infláció visszatér a 4 százalékos célra. Egyidejűlg az orosz központi bank 19-22 százalékra vitte föl az irányadó kamat idei átlagos mértékére vonatkozó becslését az addigi 17-20 százalékról.

További részleteket a havi rendszerességgel megjelenő Privátbankár Európai Inflációs Körképben olvashat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Gyanús tűzesetek miatt vizsgálódtak a brit miniszterelnök házánál
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 12:21
Őrizetbe vettek kedden egy fiatal férfit azzal a kisebb tűzzel kapcsolatban, amely előző nap ütött ki Keir Starmer brit miniszterelnök londoni házában. A kormányfő jelenleg nem lakik az ingatlanban.
Nemzetközi Román elnökválasztás: fej fej mellett a két jelölt
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 11:52
Rendkívül szoros küzdelmet vetít előre a román elnökválasztás második fordulójára a legújabb, kedden közzétett felmérés a versenyben maradt két jelölt, George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és Nicusor Dan bukaresti független polgármester között.
Nemzetközi Minden orosz drónt leszedett az égről az ukrán légvédelem
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 10:26
Hétfő este óta az orosz hadsereg 10 drónnal támadta Ukrajnát, mindegyiket megsemmisítették, áldozatok nincsenek – közölte a légierő parancsnoksága kedd reggel.
Nemzetközi Miközben kiszabadult egy túsz, félmillió ember van az éhhalál küszöbén Gázában
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 09:56
Hétfőn átadta a Hamász a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet déli részén, Hán-Júnisznál az amerikai-izraeli állampolgárságú Edan Alexandert. Eközben az ENSZ azonnali cselekvésre hívta fel a nemzetközi közösséget, mivel csaknem félmillió palesztin van az éhhalál küszöbén.
Nemzetközi Történelmi útra indul Trump: rakéták, milliárdok és tornyok a célkeresztben
Káncz Csaba | 2025. május 13. 09:31
Trump Szaúd-Arábiában, az Egyesült Arab Emírségekben és Katarban tett látogatása történelmi jelentőségű lehet, nemcsak az Öböl menti országok, hanem Irán, a levantei országok és Izrael számára is. Mindhárom Öböl menti ország hajlandó segíteni Trump programját, annak mind hivatalos, mind személyes vonatkozásaiban. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Kína hatalmas hitellel teszi adósává Dél-Amerikát is
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 08:40
Kína 66 milliárd jüanos hitelkeretet nyújt Latin-Amerikának a térség fejlesztésének támogatására – jelentette be Hszi Csin-ping kínai államfő.
Nemzetközi A cseh milliárdosok sokkal gazdagabbak Mészáros Lőrincnél
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 07:37
Renáta Kellnerová, a prágai PPF pénzügyi és befektetési alap tulajdonosa változatlanul a leggazdagabb ember Csehországban.
Nemzetközi A horvát élelmiszerpiacot is letarolták a nyugati cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 06:44
Az európai uniós csatlakozás óta robbanásszerűen nőtt az élelmiszerimport Horvátországban – írta a Jutarnji List című horvát napilap a horvát statisztikai hivatal adataira hivatkozva.
Nemzetközi Kémbotrány: újabb részletek derültek ki az állítólagos magyar kémekről
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 19:50
Egy házaspár kémkedhetett.
Nemzetközi Nem tetszik az oroszoknak az ultimátum – hogy lesz így béketalálkozó?
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 19:27
Reagált a Kreml.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG